0
19:24

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Νέα Σμύρνη καλή συνέχεια.

19:23

Καλύτερος ως γενική εικόνα ο Πανιώνιος, βελτιώθηκε πολύ η ΑΕΛ στο β' ημίχρονο αν και με παίκτη λιγότερο, αλλά αυτό δεν έφτανε...

19:22

Αποθεώνονται οι παίκτες του Πανιωνίου από τους οπαδούς τους...

19:21

Τρεις βαθμοί για τον Πανιώνιο, όσους έχει και ο Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου) στον 8ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας, με μηδέν μετά την 1η αγωνιστική ΑΕΛ και Ηρόδοτος.

19:20

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Πανιώνιος - ΑΕΛ 2-0.

19:18

90'+3: Κόρνερ για τον Πανιώνιο με τον Μανθάτη από τα αριστερά, άστοχη έξοδος του Κρίστινσον, κεφαλιά Κούρντι, λίγο έξω από την εστία. Έφτασαν κοντά και στο τρίτο γκολ οι γηπεδούχοι.

19:17

90'+2: Οφσάιντ ο Μανθάτης, σωστή υπόδειξη.

19:16

Συμπληρώθηκαν τα 90', τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:14

Ο Παπαγεωργίου κάνει τη μεγάλη μπαλιά και βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Μασούρα, έξοδος από τον Κρίστινσον, ψηλοκρεμαστό, πάνω από τον γκολκίπερ της ΑΕΛ η μπάλα και στα δίχτυα, 0-2.

19:14

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:12

87': Κίτρινη στον Γκόλια.

19:10

85': Νέο κόρνερ από τα αριστερά με τον Χούμπτσεφ, η μπάλα απομακρύνεται.

19:09

84': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ. Εκτελεί ο Ντέλετιτς από τα δεξιά, κεφαλιά Γρομητσάρη, η μπάλα στην οριζόντια δοκό, στην επαναφορά σουτ Σαχίτι, ψηλά άουτ.

19:08

83': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά...

19:05

80': Τρίτη αλλαγή και για τον Πανιώνιο. Ο Παπαγεωργίου στη θέση του Οικονομίδη.

19:04

Μεγάλη ευκαιρία τους φιλοξενούμενους. Κόρνερ για την ΑΕΛ. Χούμπτσεφ στην εκτέλεση, καρφωτή κεφαλιά Μπαργκάν, ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Κότνικ.

19:03

78': Ο Μανθάτης από τα αριστερά πάει να μπει, βγαίνει με τα πόδια και διώχνει ο Κρίστινσον.

19:01

75': Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεβιτς.

19:01

74': Ο Μασούρας μέσα στην περιοχή, καθυστερεί σε Τσιλούλη, επιχειρεί το σουτ, στο σώμα του Γρομητσάρη, δεν υπάρχει παράβαση.

18:59

73': Κίτρινη στον Κότνικ (για καθυστέρηση).

18:58

72': Κίτρινη στον Κεϊτά.

18:57

Παρά το γεγονός ότι η ΑΕΛ είναι με παίκτη λιγότερο, αυτό δεν φαίνεται μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Έχουν ανέβει οι φιλοξενούμενοι.

18:55

70': Σέντρα-σουτ Ντέλετιτς από τα δεξιά, παίρνει ύψος η μπάλα, μπλοκάρει και "καθαρίζει" ο Κότνικ.

18:54

68': Σουτ Κεϊτά απέξω και αριστερά, άουτ.

18:53

67': Κίτρινη στον Τριποτσέρη

18:52

Μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει ο Σταυρόπουλος, το ματς αρχίζει ξανά μετά από 1'.

18:51

65': Σουτ Χούμπτσεφ, κόντρα και καμία ανησυχία για τον Κότνικ.

18:46

61': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Τσιλούλης αντί του Σπιριντόνοβιτς.

18:45

Στα επίσημα σχεδόν δίπλα δίπλα κάθονται Αλέξης Κούγιας και Νίκος Ζαμάνης, που τα λένε σε εντελώς φιλικό κλίμα.

18:42

57': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ΑΕΛ. Ο Μπαργκάν στη θέση του Ακόστα.

18:41

56': Κόρνερ για τον Πανιώνιο με τον Σπιριντόνοβιτς από τα δεξιά, Μπανανά την κεφαλιά, πάνω από την εστία της ΑΕΛ.

18:38

Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο με επίδεσμο στο κεφάλι ο Σαραμαντάς.

18:35

50': Μόρσι κόκκινη, με δεύτερη κίτρινη. Για χτύπημα σε Σαραμαντά, ο οποίος είχε σκύψει και τον βρήκε στο κεφάλι με συνέπεια ο παίκτης του Πανιωνίου να ματώσει και να έχει βγει προσωρινά εκτός αγώνα. Δεν υπήρχε πρόθεση από τον παίκτη της Λάρισας. Θεωρούμε υπερβολική η αποβολή. Κάνει λάθος ο ρέφερι.

18:32

47': Κίτρινη για "θέατρο" στον Μόρσι.

18:32

47': Νέα γκάφα, στραβοκλωτσιά Μπανανά, ο Μόρσι από κοντά δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί από κοντά, αιφνιδιάστηκε και αυτός από τον... αέρα, που έπιασε στο επιχειρούμενο διώξιμο - δώρο από το... πουθενά για την ΑΕΛ, του κεντρικού αμυντικού του Πανιωνίου.

18:31

18:31

46': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας αντί του Ντουρμισάι.

18:31

46': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ με το ξεκίνημα του β' μέρους. Ντέλετιτς στη θέση του Λεοζίνιο.