Λογικό Χ και δίκαιο σε ένα ματς χωρίς μεγάλες και ουσιαστικές φάσεις...

18:18

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ξάνθη - ΟΦΗ 0-0.

18:17

90'+3: Σουτ Σαρπόνγκ από το ημικύκλιο, πέφτει και μαζεύει ο Σωτηρίου.

18:15

90'+1: Κόρνερ για την Ξάνθη με τον Ντουρίτσκοβιτς, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:14

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

18:12

88': Σέντρα Μπαξεβανίδη από τα δεξιά, παίρνει πολλά φάλτσα η μπάλα και φεύγει άουτ λίγο πάνω από το οριζόντιο9 δοκάρι του ΟΦΗ.

18:10

86': Μακρινό σουτ Βουό, εντελώς άστοχο.

18:08

84': Τρίτη αλλαγή και από τον Παπαδόπουλο για τον ΟΦΗ. Ο Πλατέλλας αντί του Ντίνα.

18:07

83': Δυνατό σουτ Ντουρίτσκοβιτς από θέση έξω αριστερά, 3-4 μετρα έξω από το δεξί δοκάρι του Σωτηρίου.

18:07

83': Κίτρινη στον Κοροβέση.

18:06

82': Φάουλ για τον ΟΦΗ με τον Ντίνα από τα αριστερά, με τις γροθιές διώχνει ο Ζίβκοβιτς.

18:05

81': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

18:03

80': Σουτ Γέντρισεκ έξω από την περιοχή και στα 20 μέτρα λίγο πριν το ημικύκλιο, άουτ.

18:01

Με δύο σέντερ φορ πλέον οι γηπεδούχοι για να κυνηγήσουν στα τελευταία λεπτά το γκολ της νίκης... Κάστρο και Γέντρισεκ στη γραμμή πυρός.

17:59

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ αντί του Σουλεϊμάν.

17:56

72': Μακρινό σουτ Θιμιάνης, παραλίγο πλάγιο!

17:54

70': Δεύτερη αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Ο Βουό στη θέση του Αραβίδη.

17:51

68': Μακρινό σουτ Ντουρίτσκοβιτς, άστοχο.

17:50

67': Γύρισμα Μπολάκη, δεν έχει πρόβλημα ο Ζίβκοβιτς.

17:48

65': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σαρπόνγκ αντί του Κίκε Μπουλά.

17:47

64': Κόρνερ για την Ξάνθη. Από τα αριστερά ο Ντουρίτσκοβιτς, η μπάλα απομακρύνεται από τους αμυντικούς του ΟΦΗ.

17:45

62': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Παπαστεριανός αντί του Μεγιάδο.

17:44

61': Οφσάιντ ο Νέιρα, σωστή υπόδειξη.

17:42

58': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κοβάσεβιτς αντί του Μελιόπουλου.

17:41

57': Κίτρινη στον Σουλεϊμάν.

17:40

56': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Ντουρίτσκοβιτς από τα αριστερά τώρα το κόρνερ, κεφαλιά του Ντε Λούκας και πάνω στη γραμμή η μπάλα απομακρύνεται από τον Αραβίδη.

17:39

55': Κόρνερ με τον Ντουρίτσκοβιτς, πάει για μέσα από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ ο Σωτηρίου.

17:38

54': Φάουλ για την Ξάνθη από τα 30 περίπου μέτρα και στην ευθεία... Ο Ντουρίτσκοβιτς δυνατά, με τις γροθιές ο Σωτηρίου.

17:38

54': Κίτρινη στον Μιχόγεβιτς.

17:34

50': Πέφτει ο Κοροβέσης εντός περιοχής, δεν υπάρχει καμία παράβαση από τον Μπαξεβανίδη, που τον ακολουθούσε, σωστός ο ρέφερι, που δεν ξεγελάστηκε.