1
20:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:51

Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης 2-1. Βελτιωμένη η «Ελαφρά Ταξιαρχία« σε σύγκριση με το ματς πρωταθλήματος αλλά δεν γλίτωσε ξανά την ήττα.

20:51

Λήξη του αγώνα.

20:50

90+2': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Εκτελεί απευθείας ο Σικαμπάλα, πέφτει δεξιά και αποκρούει εντυπωσιακά ο Αθανασιάδης.

20:50

90+2': Φάουλ για τον Απόλλωνα στον άξονα, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή.

20:49

90+1': Οφσάιντ ο Καλτσάς, σωστό.

20:48

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:46

88': Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα.

20:45

87': Μακρινό σουτ από τον Ακόστα, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Αθανασιάδης και αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:44

Ο Μουνάφο κάνει το γέμισμα από τα δεξιά, υπέροχη ανάποδη κεφαλιά από τον Βαλιέντε από το ύψος του πέναλτι και μέσα. 2-1.

20:43

86': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

20:43

85': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

20:41

83': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Κυριακόπουλος αντί Μαρτίνεθ.

20:40

82': Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεθ.

20:37

79'': Εκτελεί το πέναλτι ο Μανιάς, ο Βάσιτς πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει με τη βοήθεια και του δοκαριού.

20:36

78': Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες.

20:35

Μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Γκαρός βρίσκει τη μπάλα με το απλωμένο του χέρι και ο Τσαμούρης δείχνει την άσπρη βούλα. Σωστή η απόφαση του ρέφερι.

20:35

77': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

20:34

76': Μακρινό σουτ από τον Φερνάντεθ, πολύ κακό, άουτ.

20:31

Ο Σικαμπάλα εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Τζανετόπουλος πετάγεται στην καρδιά της άμυνας του Αστέρας και με πλασέ στην κίνηση νικά τον Αθανασιάδη για το 1-1.

20:31

74': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

20:27

69': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Βάρκας, μέσα ο Ακόστα.

20:26

Ο Καλτσάς κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, διώχνει ο Βάσιτς, η μπάλα στρώνεται στον Μαρτίνεθ που σουτάρει, αυτή κοντράρει σε παίκτη του Απόλλωνα και καταλήγει στα δίχτυα. 1-0.

20:25

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ! Σέντρα του Καλτσά από τα δεξιά, αποκρούει ο Βάσιτς, η μπάλα στρώνεται στον Μαρτίνεθ που σουτάρει, αυτή κοντράρει σε παίκτη του Απόλλωνα και καταλήγει στα δίχτυα. 1-0.

20:23

Μπήκαμε στο 65', με τον ρυθμό του αγώνα να έχει πέσει αισθητά.

20:21

63': Οφσάιντ ο Βαφέας. Λάθος υπόδειξη από την Κουρομπύλια, καλυπτόταν ο αμυντικός του Απόλλωνα.

20:18

61': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Γκαρός παίρνει τη θέση του Ελ Χέλβε.

20:18

60': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Φερνάντεθ αντί Τσιλιανίδη και Μανιάς αντί Ρόλε.

20:15

57': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

20:13

55': Ο Μπελόκ σουτάρει με το εξωτερικό φάλτσο έξω από την περιοχή και αριστερά, άουτ.

20:11

54': Σε θέση οφσάιντ ο Δουβίκας, ήταν ελάχιστα εκτεθειμένος ο επιθετικός του Αστέρα.

20:09

Συνεχίζει να ρίχνει... καρέκλες στην Τρίπολη.

20:04

46': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, επιχειρεί το πλασέ, σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, αλλά είναι πολύ άστοχος.

20:03

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

20:02

Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Ζοάο Πέδρο, μέσα ο Γκονζάλες.

19:46

Αστέρας Τρίπολης και Απόλλων Σμύρνης στο 0-0. Παιχνίδι με γρήγορο τέμπο στο «Θ. Κολοκοτρώνης» αλλά χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία.

19:46

19:45

45+1': Σέντρα του Μαρτίνεθ από τα αριστερά, κεφαλιά του Καλτσά αρκετά μέτρα εκτός εστίας.

19:44

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος για τις καθυστερήσεις.

19:42

43': Άλλο ένα κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, βγάζει την άμυνα ο Λούκιτς.

19:41

42': Φάουλ σαν κόρνερ από τα δεξιά για τον Αστέρα, το εκτελεί ο Ρόλε, βγαίνει και μαζεύει ο Βάσιτς.

19:39

40': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:38

39': Έχει χτυπήσει ο Τζανετόπουλος, μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό τιμ. Είναι καλά ο άσος του Απόλλωνα και επιστρέφει.

19:37

38': Κίτρινη κάρτα στον Βαφέα.

19:35

36': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

19:34

35΄: Ο Ρόλε βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή, σουτάρει, 2-3 μέτρα δίπλα από το αριστερό καθετο δοκάρι του Βάσιτς.

19:31

Παρά τη δυνατή βροχή, οι δύο προπονητές είναι όρθιοι δίνοντας οδηγίες στους παίκτες τους.

19:28

29': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά, διώχνει ο Δουβίκας.

19:27

28': Νέο κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Λούκιτς που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:25

27': Σύρτο σουτ του Τσιλιανίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βάσιτς η μπάλα.

19:24

25': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:20

21': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Εκτελεί το κόρνερ ο Σικαμπάλα, αμυνόμενος βρίσκει τη μπάλα, η οποία κατευθύνεται προς την εστία αλλά ο Μουνάφο την διώχνει πάνω στην γραμμή σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:19

20': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά.

19:18

19': Εκτελείται το κόρνερ από τον Ρόλε, ο Μουνάφο σηκώνεται για κεφαλιά αλλά χάνει την ισορροπία του και η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:18

19': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά.

19:13

14': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Ζοάο Πέδρο που έχει χτυπήσει στο μάτι.

19:11

Δυναμώνει η βροχή στην Τρίπολη.

19:09

10': Ο Γκίνο βρίσκει στην πλάτη της άμυνας τον Σικαμπάλα ο οποίος, από πολύ πλάγια θέση και αριστερά μέσα στην περιοχή, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

19:06

8': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, απομακρύνει ο Λούκιτς.

19:05

6': Κυκλοφορεί τη μπάλα ο Αστέρας, προσπαθώντας να βρει ανοιχτούς διαδρόμους προς την εστία του Βάσιτς.

19:02

Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.

18:59

18:57

Όπως προκύπτει από την ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης, ο μουντιαλικός Σικαμπάλα ξεκινά για πρώτη φορά βασικός από τότε που ήρθε στην «Ελαφρά Ταξιαρχία».

18:57

Διαιτητικό τιμ και παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:55

Ψιλόβροχο αυτή την ώρα στην Τρίπολη.

18:53

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου Απόλλων Παραλιμνίου και ΑΟΤ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

18:51

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και το Σάββατο (22/4) για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας με τους Αρκάδες να επικρατούν με 1-0.

18:45

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 1η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδος ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Μαρτίνεθ, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Μπελόκ, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Ρόλε, Δουβίκας
Αναπ: Παπαδόπουλος, Τζίμας, Μανιάς, Φερνάντεθ, Πασαλίδης, Κυριακόπουλος, Βλάχος
Βάσιτς, Στάθης, Οριουέλα, Λούκιτς, Βαφέας, Τζανετόπουλος, Γκίνο, Ζοάο Πέδρο, Σικαμπάλα, Βάρκας, Ελ Χέλβε
Αναπ: Αστράς, Γκονζάλες, Ακόστα, Ντεφεντερίκο, Ρώσσης, Κοντογιαννόπουλος, Γκαρός
Ρέφερι: Τσαμούρης (Πειραιά) Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Σαμοΐλης (Αθηνών) 4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)