-
0
22:26

22:24

Ο ΠΑΟΚ ήταν αποτελεσματικός και στο β' ημίχρονο, η ΑΕΚ όχι κι έτσι οι Θεσσαλονικείς παίρνουν δίκαια το τρίποντο, πιάνοντας στην κορυφή τον Ατρόμητο (10 β.) και προσπερνώντας την Ένωση (9 β.).

22:24

90'+3: Λήξη αγώνα, 2-0.

22:23

90'+3: Απίθανο ανάποδο ψαλίδι του Λιβάγια, άουτ.

22:22

90'+2: Σουτ του Μπακασέτα, κόντρα και κόρνερ. Περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Μάνταλου.

22:21

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:19

89': Βέρνμπλουμ αντί Μπίσεσβαρ, τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

22:18

87': Σουτάρει ο Λόπες εντός περιοχής, αποκρούει ο Πασχαλάκης και στην επαναφορά κάνει... τσαφ ο Κλωναρίδης, σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ.

22:17

87': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Τσόσιτς αντί Σιμόες.

22:11

81': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ελ Καντουρί αντί Πέλκα.

22:08

78': Κίτρινη στον Ζαμπά για φάουλ στον Μάνταλο.

22:06

76': Ο Μπίσεσβαρ στην αντεπίθεση βγάζει ωραία πάσα για τον Ζαμπά, ο Βραζιλιάνος πλασάρει άστοχα από δεξιά της περιοχής, σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

22:05

75': Ζαμπά αντί Λημνιού, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

22:04

74': Ο Γκάλο σεντράρει από δεξιά, κατεβάζει την μπάλα ο Μάνταλος, σουτάρει στην κίνηση, άουτ.

22:01

70': Γκάλο αντί Πόνσε, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ.

22:01

70': Σουτ του Μπίσεσβαρ, αρκετά άστοχο.

21:58

68': Μακρινό σουτ του Πέλκα, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:55

65': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ παραχωρεί ο Οικονόμου, εκτελεί ο Πέλκας, επιθετικό φάουλ στον Μπακάκη.

21:55

65': Κλωναρίδης αντί Γαλανόπουλου, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:52

62': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας πιάνει το δυνατό φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα στο δεξί δοκάρι.

21:52

62': Ο Μάνταλος κάνει ένα γυριστό μετά από σέντρα του Λιβάγια από δεξιά, η μπάλα καταλήγει στον Πόνσε, θα κάνει το σουτ, κοντράρει η μπάλα στους αμυντικούς του ΠΑΟΚ.

21:51

60': Σουτ του Λιβάγια, άουτ.

21:49

Ο Μάτος γυρίζει από δεξιά, ολομόναχος ο Πρίγιοβιτς στη μικρή περιοχή δεν έχει πρόβλημα με πλασέ να γράψει το 2-0.

21:49

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:48

58': Ο Μπάρκας αποκρούει μετά τη νέα εκτέλεση του Πέλκα.

21:47

57': Ο Πέλκας εκτελεί, νέο κόρνερ από τον Μπακασέτα για τον ΠΑΟΚ.

21:47

57': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ παραχωρεί ο Σιμόες.

21:44

54': Ωραία ενέργεια και δυνατό σουτ από τον Μαουρίσιο, άουτ.

21:43

53': Σουτ του Λιβάγια εκτός περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:38

48': Πλασαριστό σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, άουτ.

21:38

47': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Λιβάγια.

21:35

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.