0
17:53

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό σας απόγευμα.

17:52

Η Ξάνθη πανηγυρίζει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, με τον ΟΦΗ να συνεχίζει να την αναζητά, έχοντας εμφανές πρόβλημα στην άμυνα.

17:51

Λήξη του ματς! 3-0.

17:48

Τρια τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:47

88': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μελιόπουλος στη θέση του Κοβάσεβιτς.

17:45

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοβάσεβιτς από τα δεξιά, δεν φτάνει ο Σωτηρίου, 3-0 η Ξάνθη.

17:45

87': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

17:43

86': Μακρινό σουτ του Παπαστεριανού, πολύ άστοχο.

17:41

9(6)-10(3) οι τελικές υπέρ του ΟΦΗ.

17:40

83': Ο Νέιρα υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ σε εκτέλεση φάουλ του Πλατέλλα, σωστή υπόδειξη.

17:38

80': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Μόλις πέρασε αλλαγή ο Κάστρο πιάνει το σουτ έπειτα από γύρισμα του Καντά από τα αριστερά, ο Σωτηρίου διώχνει εντυπωσιακά με το πόδι.

17:37

80': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο στη θέση του Σαρπόνγκ.

17:35

Πρόβλημα με τον Καντά. Αποχωρεί χωλαίνοντας. Αναμένεται να συνεχίσει πάντως.

17:29

72': Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα στρώνει την μπάλα για τον Πλατέλλα στα αριστερά, εκείνος κάνει το σουτ, δεν είναι πολύ καλό, άουτ η μπάλα.

17:26

68': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα στη θέση του Κουτσιανικούλη.

17:22

64': Κίτρινη κάρτα στον Βουό.

17:20

63': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

17:19

62': Κόρνερ για την Ξάνθη. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Καντά, δεν αποφέρει κάτι.

17:18

61': Αλλαγή για την Ξάνθη, ο Ντε Λούκας στη θέση του Κίκε.

17:13

56': Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.

17:11

54': Κόρνερ για την Ξάνθη. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Καντά, διώχνει με τις γροθιές ο Σωτηρίου.

17:06

49': Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ του Ποτουρίδη από τα αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

17:04

46': Σουτ του Σιλά μέσα από την περιοχή έπειτα από πάσα του Κίκε, άουτ η μπάλα.

17:03

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

17:02

46': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νάστος στη θέση του Κομεσίδη.

16:48

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε δυνατά, αλλά δέχθηκε το γκολ και στη συνέχεια η Ξάνθη ανέβηκε και με πρωταγωνιστή τον Γέντρισεκ προηγείται με 2-0.

16:47

Λήξη α' ημιχρόνου! 2-0.

16:45

44': Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη.

16:44

44΄: Νέο σουτ από τον Γέντρισεκ, σώζει ο Σωτηρίου.

16:43

43': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Το εκτελεί ο Πλατέλλας από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:40

Ο Γέντρισεκ καταφέρνει να βγει μόνος του στην αντεπίθεση, περνά τον Σωτηρίου και πλασάρει εύστοχα από τα αριστερά για το 2-0.

16:40

40': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!