Ο Ατρόμητος επικρατεί με 2-0 της ΑΕΛ και παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα.

Τέλος στο ματς.

20:51

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:49

89': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννουλης εκτελεί ένα φάουλ με σέντρα από τα δεξιά, ο Κωτσόπουλος πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Κρίστινσον αποκρούει εντυπωσιακά.

20:47

87': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Νάτσος αντί Σάκιτς.

20:45

Ο Μάντσον βγάζει τη μπαλιά στα δεξιά στον Ουγκράι, με τον Ούγγρο να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει εύστοχα για το 2-0.

20:45

85': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:43

83': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κωτσόπουλος αντί Κουλούρη.

20:42

Εκτελεί το κόρνερ ο Ουγκράι, κεφαλιά του Χατζηισαΐα, άουτ.

20:41

81': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά.

20:40

80': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπαργκάν παίρνει τη θέση του Κούνιτς.

20:38

78': Έξω ο Βασιλακάκης, μέσα ο Μούγιακιτς.

20:37

77': Οφσάιντ ο Κούνιτς, σωστό.

20:36

76': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:35

75': Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς, εντελώς άστοχο.

20:33

73': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κουλούρης εκτελεί από το ύψος του πέναλτι, εκτινάσσεται και παραχωρεί κόρνερ ο Κρίστινσον, που δεν αποφέρει κάτι.

20:32

Λίγο μετά το γκολ του Ατρόμητου, η ΑΕΛ εξέδωσε την εξής ανακοίνωση: «Κύριε Ευθυμιάδη, πριν το γκολ ο παίκτης του Ατρομήτου στη φάση που προηγείται είναι 5 μέτρα οφσάιντ... Δυστυχώς δεν το έδωσε ο Αγγελόπουλος που σε έχει πάρει αγκαλιά όλο τον αγώνα... Ντροπή πια!!!». Έχουν παράπονα οι Θεσσαλοί...

20:30

70': Κίτρινη στον Χούμπτσεφ, είναι η δεύτερη και αποβάλλεται ο αμυντικός της ΑΕΛ.

20:29

68': Ωραίο σουτ του Ουγκράι, έξω από την περιοχή και αριστερά, λίγο έξω.

20:23

63': Ο Ουγκράι σουτάρει μέσα από την περιοχή υπό την πίεση του Καρανίκα, άουτ.

20:22

62': Σουτ του Ουγκράι από τα 35 μέτρα, στα... πουλιά.

20:20

60': Κίτρινη κάρτα στον Χούμπτσεφ.

20:15

Σέντρα από τα αριστερά από τον Ουγκράι, ο Μπρούνο πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει στον Γρομητσάρη και κατευθύνεται προς τα δίχτυα, με τον Κρίστινσον να προλαβαίνει και να αποκρούει πάνω, όμως, στον Βραζιλιάνο ο οποίος τη σπρώχνει στα δίχτυα αφού πρώτα αυτή είχε βρει και στο δοκάρι. Περίεργο γκολ και 1-0.

20:14

54': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:12

Έχει μπει καλύτερα η ΑΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο.

20:07

47': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Λεοζίνιο ευνοείται από μία κόντρα, βγαίνει φάτσα με τον Μέγερι και σουτάρει αλλά ο Μάντσον βρίσκει λίγο τη μπάλα και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά δίχως κάποιος όφελος.

20:07

47': Κίτρινη κάρτα στον Πίτι.

20:04

20:03

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Λεοζίνιο και Πίτι αντί Μόρσι και Κοέφ αντίστοιχα.

19:49

Ανώτερος ο Ατρόμητος, είχε κάποιες καλές στιγμές αλλά δεν κατάφερε να βρει το γκολ. Ακίνδυνη η ΑΕΛ, που κοιτά περισσότερο τα μετόπισθεν.

19:49

19:49

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς.

19:48

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

19:41

39': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

19:38

36': Οφσάιντ ο Κουλούρης, ήταν εκτεθειμένος.

19:37

35': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:36

34': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι, για κράτημα του Γκόλια στον Ρισβάνη. Θα μπορούσε να είχε δείξει την άσπρη βούλα ο Βρέσκας.

19:34

31': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μάντσον, ψηλά άουτ.

19:31

29': Σε θέση οφσάιντ ο Κουλούρης, σωστή υπόδειξη.

19:29

57% - 43% υπέρ του Ατρόμητου η κατοχή.

19:27

25': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουγκράι εκτελεί το κόρνερ, ο Ρισβάνης πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, άουτ.

19:27

24': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά.

19:25

23': Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα.

19:21

18': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουγκράι σουτάρει με δύναμη εκτός περιοχής, ο Κρίστινσον πέφτει και αποκρούει στην δεξιά του γωνία, ο Κουλούρης παίρνει το ριμπάουντ αλλά το πλασέ που επιχειρεί από πλάγια θέση αριστερά περνά άουτ.

19:18

16': Ο Γιαννούλης βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και επιχειρεί ένα μακρινό σουτ που όμως περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:14

11': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννούλης πασάρει από τα αριστερά στον Κουλούρη, ο οποίος εκτελεί από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά.

19:13

Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά στο Περιστέρι, χωρίς φάση ακόμα το παιχνίδι.

19:09

Ζητάει ρυθμό από τους παίκτες του ο Νταμίρ Κάναντι.

19:05

3': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, απομακρύνεται ο κίνδυνος.

19:02

1': Ξεκινάει το ματς.

19:01

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του διαιτητή Νίκου Ντοσίδη που έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 21 ετών.

18:59

Όλα έτοιμα για τη σέντρα...

18:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:54

Λίγος ο κόσμος για την ώρα στις εξέδρες του δημοτικού Σταδίου του Περιστερίου.

18:50

Αντίθετα, οι «βυσσινί» προέρχονται από ήττα με 3-1 από τον Παναθηναϊκό στη Λάρισα.

18:49

Την προηγούμενη αγωνιστική, οι Περιστεριώτες επικράτησαν εντός έδρας της Λαμίας με 1-0.

18:45

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρησης Ατρόμητος - ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.