0
21:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:57

Ο Ατρόμητος παίρνει τη νίκη με 1-0 επί της Λαμίας που από το 59' αγωνιζόταν με δέκα παίκτες. Ίσως να δικαιούται κάτι περισσότερο η ομάδα του Χάβου, που είχε και δοκάρι μετά την αποβολή.

21:57

Τέλος στο ματς.

21:56

90+3': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Γύρισμα του Κωτσόπουλου από τα δεξιά, προβολή του Κουλούρη, μπλοκάρει ο Σαράνοφ.

21:53

21:51

88': Οφσάιντ ο Μπαράλες, δύσκολη φάση.

21:48

85': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Βάντερσον εκτελεί απευθείας ένα φάουλ με το αριστερό, 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα βρίσκει στη συμβολή των δοκών και φεύγει άουτ.

21:46

83': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κουλούρης βγάζει υπέροχα στον Ενσικουλού, που μπαίνει στην περιοχή και βγαίνει τετ α τετ με τον Σαράνοφ αλλά ο γκολκίπερ της Λαμίας αποκρούει με διπλή προσπάθεια το πλασέ του.

21:44

81': Ο Κουλούρης πασάρει στον Ούμπιντες, που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί.

21:40

78': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει ο Βασιλακάκης, μπαίνει ο Κωτσόπουλος.

21:38

75': Ευκαιρία για τη Λαμία. Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από αριστερά, ο Μπαράλες πιάνει μία φαλτσάριστη κεφαλιά λίγο μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μέγερι πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούσει σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:34

72': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ούμπιντες αντί Μάντσον.

21:33

70': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας στη θέση του Καραμάνου.

21:32

69': Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς.

21:31

68': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά. Εκτελεί ο Γιαννούλης, ο Βασιλακάκης πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα κοντράρει στον Αντέτζο και περνά κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:31

67' Καλό σουτ του Επστάιν, μετά από γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου από δεξιά όμως ο Μέγερι μπλοκάρει σταθερά.

21:27

65': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο επιχειρεί ένα σουτ εκτός περιοχής, από τις κόντρες η μπάλα φτάνει στον Επστάιν, ο οποίος σουτάρει από διαγώνια θέση μέσα και αριστερά αλλά ο Μέγερι αποκρούει με δυσκολία.

21:25

62': Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Καραγκούνης, μέσα ο Επστάιν.

21:23

60': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπουσούλατζιτς αντί Ουγκράι.

21:21

59': Επικίνδυνο μαρκάρισμα του Δημούτσου στον Μάντσον. Βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα ο μέσος της Λαμίας και αποβάλλεται. Συνεχίζουν με δέκα οι φιλοξενούμενοι.

21:17

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ενσικουλού και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

21:14

51': Οφσάιντ ο Κουλούρης, ήταν εκτεθειμένος ο σκόρερ του Ατρόμητου.

21:13

Η Λαμία έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους.

21:08

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

21:07

Τη λύση δίνει ο Σαράνοφ που χρησιμοποιεί την ταινία του και επιδιορθώνει τη μικροζημιά.

21:06

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του δεύτερου μέρους, καθώς υπάρχει τρύπα στα δίχτυα της μίας εστίας.

20:49

Παιχνίδι με λίγες φάσεις στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο πάντως να προηγείται της Λαμίας χάρις στο γκολ του Κουλούρη στο 43'.

20:49

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20:48

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:46

Ο Μάντσον βγάζει μία χαμηλή σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα περνά από Αντέτζο και Καρυπίδη και ο Κουλούρης που καιροφυλακτεί στην πλάτη τους σκοράρει από κοντά για το 1-0.

20:46

43': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:44

41': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μάντσον πιάνει μία βολίδα εκτός περιοχής, αλλά ο Σαράνοφ ύπταται και αποκρούει σε κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

20:41

38': Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καρυπίδης παίρνει τη θέση του Αναστασιάδη που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

20:40

38': Μακρινό σουτ του Κουλούρη, πάνω από τα δοκάρια.

20:37

34': Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο για «θέατρο».

20:33

30': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, καραμπόλα ανάμεσα σε δύο παίκτες του Ατρομήτου και δύο της Λαμίας, η μπάλα στρώνεται στον Ουγκράι που σουτάρει από διαγώνια θέση, άουτ.

20:31

28': Σε θέση οφσάιντ ο Βάντερσον, σωστό.

20:27

24': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:24

22': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο βγάζει, σε θέση μέσα δεξιά, φάτσα με τον Μέγερι τον Βασιλαντωνόπουλο, που σουτάρει αλλά ο Ούγγρος γκολκίπερ αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:20

18': Ο Καραγκούνης σουτάρει με φάλτσα από το ημικύκλιο της περιοχής, ψηλά άουτ.

20:19

Συμπληρώθηκε ένα τέταρτο στο Περιστέρι, με το παιχνίδι να είναι αρκετά ισορροπημένο.

20:14

Εκτελείται με σέντρα, παραχωρεί κόρνερ ο Καραγκούνης που δεν αποφέρει κάτι.

20:13

10': Φάουλ για τον Ατρόμητο σε πολύ καλή θέση για γέμισμα, έξω από την περιοχή και αριστερά.

20:08

6': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαράλες από τον άξονα, η μπάλα κοντράρει στο τείχος, κάνει πολλά γκελ αλλά ο Μέγερι πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει.

20:06

Αναγνωριστικές μπαλιές στο πρώτο πεντάλεπτο...

20:01

19:59

Τώρα το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:55

Στο αρχικό σχήμα του Ατρομήτου βρίσκεται ο νεοαποκτηθείς Ρόλαντ Ουγκράι.

19:53

Χωρίς τους τραυματίες Μανούσο και Κιβρακίδη ο Ατρόμητος, εκτός για τους φιλοξενούμενους οι Μπαντής, Μπούντνικ, Μπουλούλης, Άντρονικ, Ρόμανιτς, Πινιώτης, Πλιάτσικας και Κάτσικας.

19:51

Ντεμπούτο στον πάγκο των Φθιωτών θα κάνει ο Μάκης Χάβος, ο οποίος αντικατέστησε τον Μπάμπη Τεννέ.

19:48

Οι Περιστεριώτες προέρχονται από «λευκή» ισοπαλία με την Ξάνθη στο «σπίτι» τους ενώ η Λαμία από την ήττα με 3-1 από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

19:45

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ατρόμητο και τη Λαμία, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.