1
18:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:51

Ξάνθη και Παναιτωλικός αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1. Ανώτερη η Ξάνθη στο δεύτερο ημίχρονο, είχε ευκαιρίες και δοκάρι. Θα μπορούσε να κλέψει το ματς στο φινάλε ο Παναιτωλικός με την ευκαιρία του Καμαρά.

18:51

Λήξη του αγώνα.

18:49

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.

18:48

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:47

90': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά βγαίνει φάτσα με τον Ζίβκοβιτς, πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ της Ξάνθης πραγματοποιεί σπουδαία επέμβαση.

18:45

88': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Καμαρά αντί Μοράρ.

18:44

87': Κίτρινη κάρτα στον Έρικσον.

18:39

82': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Καντά, μέσα ο Οκάν.

18:38

81': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Γέντρισεκ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:37

81': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λουσέρο παίρνει τη θέση του Ουίλιαν. Επιστρέφει ως αντίπαλος στα Πηγάδια ο Αργεντινός και χειροκροτείται από τους φίλους των γηπεδούχων.

18:36

79': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ντε Λούκας αντί Κοβάσεβιτς.

18:36

78': Κίτρινη κάρτα στον Καντά.

18:34

Συμπληρώθηκαν 75 λεπτά, με την Ξάνθη να παίζει ουσιαστικά μονότερμα τους φιλοξενούμενους, που είναι σε θέση άμυνας.

18:28

71': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Κοβάσεβιτς εκτελεί φάουλ από τα αριστερά, ο Γέντρισεκ πετάγεται και πιάνει μία γυριστή κεφαλιά αλλά ο Κυριακίδης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:25

67': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, διώχνει ο Κυριακίδης.

18:21

64’: Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο παίρνει τη θέση του Σαρπόνγκ.

18:19

62': Ο Καμαρά κλέβει, φτάνει 4-5 μέτρα εκτός περιοχής αλλά το σουτ που επιχειρεί είναι αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

18:16

58': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Τρομερό βον πλανέ του Καντά από πολύ καλή θέση, η μπάλα περνά άουτ.

18:15

57': ΔΟΚΑΡΙ για την ΞΑΝΘΗ! Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, εξ επαφής κεφαλιά του Λισγάρα, στη δοκό.

18:13

56': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ πιάνει ένα βολέ μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά ο Κυριακίδης αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ.

18:10

52': Φιλόδοξο σουτ του Γέντρισεκ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:07

49': Ο Κίκε συγκλίνει προς τα δεξιά, επιχειρεί σουτ εκτός περιοχής, ψηλά άουτ.

18:05

48': Κίτρινη κάρτα στον Άργκους.

18:01

46': Έναρξη δεύτερου 45λεπτου.

17:59

Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λιάβας αντί Μανά.

17:47

Ξάνθη - Παναιτωλικός 1-1. Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν με τον Μοράρ μετά το σοβαρό λάθος του Ζίβκοβιτς αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους με πέναλτι του Γέντρισεκ.

17:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

17:46

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

17:43

42': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Γέντρισεκ εκτελεί το πέναλτι και ευστοχεί για το 1-1.

17:41

41': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Μπαξεβανίδης κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Άργκους προτάσσει το χέρι του και ο Κοτσάνης δείχνει την άσπρη βούλα.

17:40

40': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, τελειώνει η φάση για επιθετικό φάουλ του Λισγάρα στον Κυριακίδη.

17:38

37': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Δυνατό σουτ του Σιλά εκτός περιοχής και λίγο αριστερά, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κυριακίδη η μπάλα.

17:34

33': Πρόβλημα με τον Μοράρ τώρα, που πιάνει το αριστερό του γόνατο και περνά εκτός αγωνιστικού χώρου. Πάτησε άσχημα στο τερέν ο σκόρερ του Παναιτωλικού.

17:33

Συνεχίζεται το παιχνίδι...

17:31

31': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Κυριακίδης και του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες.

17:26

26': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

17:24

24': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

17:21

Ο Κασάδο γυρίζει στον Ζίβκοβιτς, ο οποίος κάνει τραγικό λάθος, δίνοντας τη μπάλα στον Μοράρ και ο Ρουμάνος επιθετικός δεν δυσκολεύεται να γράψει το 0-1.

17:21

21': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

17:16

16': Σέντρα του Σαρπόνγκ από τα αριστερά, ο Μιχάι απομακρύνει με το καλάμι, η μπάλα φτάνει στον Μπαξεβανίδη που κάνει την κεφαλιά αλλά ο Κυριακίδης μπλοκάρει εύκολα.

17:14

15': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, διώχνει με τη γροθιά ο Κυριακίδης.

17:09

Οι Ακρίτες έχουν την κατοχή της μπάλας στα πρώτα 10 λεπτά.

17:06

4': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ πλασάρει από πλάγια θέση, μετά από ασυνεννοησία των φιλοξενούμενων, η μπάλα άουτ.

17:01

1': Ξεκινάει το ματς.

17:01

Όλα είναι έτοιμα για την σέντρα του αγώνα.

16:55

Για τους Αγρινιώτες εκτός αποστολής έμεινε ο τραυματίας Μάρκος Πάουλο.

16:53

Η Ξάνθη δεν υπολογίζει στους τραυματίες Μπρίτο και Μελιόπουλο, αλλά και στον τιμωρημένο Ντουρίτσκοβιτς.

16:52

Την προηγούμενη αγωνιστική, οι Ακρίτες απέσπασαν ισοπαλία 0-0 στην έδρα του Ατρόμητου ενώ οι φιλοξενούμενοι κατέκτησαν το πρώτο τους τρίποντο, κερδίζοντας με 2-1 τον ΟΦΗ.

16:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι Ξάνθη – Παναιτωλικός για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.