-
0
22:29

22:28

Εξαιρετική εμφάνιση για την ΑΕΚ στο β' ημίχρονο και πολύ εύκολη νίκη. Στην κορυφή με 9 βαθμούς οι πρωταθλητές, πάνε στο Άμστερνταμ εν όψει Άγιαξ με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.

22:28

90'+3: Λήξη του αγώνα, 4-0.

22:27

Ο Λιβάγια αναστατώνει την άμυνα του Πανιωνίου, «σερβίρει» από αριστερά στον Κλωναρίδη, που ολομόναχος από το σημείο του πέναλτι με πλασέ γράφει το 4-0.

22:27

90'+2: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:25

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:21

87': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Από την εκτέλεση του Μπακασέτα η μπάλα καταλήγει στον Κλωναρίδη, που με δυνατό σουτ στο όριο της περιοχής θα τη στείλει στο αριστερό δοκάρι.

22:20

86': Κόρνερ παραχωρεί ο Κόρμπος για την ΑΕΚ.

22:18

Ο Κλωναρίδης ξεφεύγει υπέροχα από τον Ντομίνγκες, πιάνει δυνατό ευθύβολο σουτ εκτός περιοχής, στη δεξιά γωνία του Μανοΐλοβιτς η μπάλα, 3-0. Πολύ ωραίο γκολ.

22:18

84': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:17

82': Ο Λιβάγια φεύγει μόνος προ του Μανοΐλοβιτς, χάνει όμως το κοντρόλ, απομακρύνει ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.

22:16

82': Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, μπλοκάρει εύκολα ο Μανοΐλοβιτς.

22:15

81': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Κλωναρίδης αντί Μάνταλου.

22:14

80': Κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι μετά από φάουλ που εκτελεί ο Μάνταλος από αριστερά, άουτ.

22:11

77': Τσόσιτς αντί του Σιμόες, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, μάλλον για προληπτικούς λόγους αποχωρεί ο Πορτογάλος χαφ, δεν δείχνει να έχει κάτι ιδιαίτερο.

22:10

76': Ο Σιμόες έχει τραυματιστεί και θα αποχωρήσει.

22:08

74': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ωραία ενέργεια του Μάνταλου, που αποφεύγει τον Κόρμπο με προσποίηση, σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

22:06

72': Πλασαριστά η εκτέλεση από τον Μάνταλο προς τον Μπακασέτα, δυνατό σουτ του δεύτερου, ψηλά άουτ η μπάλα.

22:06

72': Κόρνερ παραχωρεί ο Μπανανά για την ΑΕΚ.

22:02

68': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Γιαννιώτας αντί Πόνσε, επίσημο ντεμπούτο για τον 25χρονο εξτρέμ με τη φανέλα της Ένωσης.

21:59

65': Κίτρινη στον Ντομίνγκες για φάουλ στον Σιμόες.

21:58

64': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, Τσιλούλης αντί Καμαρά.

21:53

59': Σπουδαία ευκαιρία για τον Πανιώνιο, ο Σπιριντόνοβιτς σουτάρει από επίκαιρη θέση, άγαλμα μένει ο Μπάρκας, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

21:52

Ο Μπακασέτας θα κάνει το δυνατό σουτ από αριστερά της περιοχής, ο Μανοΐλοβιτς θα βρει λίγο την μπάλα, δεν θα μπορέσει όμως να αποσοβήσει αυτή τη φορά τον κίνδυνο, 2-0.

21:52

58': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:51

56': Επικίνδυνο γύρισμα του Καμαρά από δεξιά, ο Μασούρας δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας, ο Πανιώνιος απειλεί.

21:50

55': Ο Μανοΐλοβιτς θα αποκρούσει με το πόδι και το σουτ του Μάνταλου εντός περιοχής, η ΑΕΚ πιέζει για το 2-0.

21:48

53': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα καταλήγει στον Άλεφ, που θα σουτάρει και ο Μανοΐλοβιτς δηλώνει πάλι παρών.

21:47

53': Ντουρμισάι αντί Οικονομίδη, δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο.

21:47

53': Δυνατό σουτ του Λιβάγια από δεξιά της περιοχής, σε κόρνερ διώχνει ο Μανοΐλοβιτς.

21:43

49': Κόρνερ κερδίζει ο Λόπες για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος, απομακρύνει ο Μπανανά.

21:41

46': Σουτ του Καμαρά, κοντράρει η μπάλα στον Λόπες, ο Μπάρκας αποκρούει.

21:40

46': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, Πίρις αντί Κεϊτά.

21:40

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

21:39

Φαίνεται ότι βρέθηκε η άκρη, οι παίκτες του Πανιωνίου παίρνουν θέση στον αγωνιστικό χώρο.

21:37

Ένα πανό που έχουν αναρτήσει οι οπαδοί της ΑΕΚ έχει φέρει αντίδραση από πλευράς των ανθρώπων του Πανιωνίου, που το χαρακτηρίζουν προσβλητικό και ζητούν να κατεβεί, αλλιώς δεν θα παίξει η ομάδα τους στο δεύτερο ημίχρονο.