Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:51

Πλέον, οι Θεσσαλονικείς θα λάβουν μέρος στη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

23:50

Ο ΠΑΟΚ γνωρίζει βαριά ήττα με 1-4 από τη Μπενφίκα και μένει εκτός ομίλων Τσάμπιονς Λιγκ.

23:50

Τέλος στο ματς.

23:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:45

87': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γέμισμα του Ουάρντα από τα αριστερά, κεφαλιά του Σάκχοφ, αποκρούει στη γωνία του σε κόρνερ ο Βλαχοδήμος το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

23:44

86': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας πλασάρει από πολύ δύσκολη γωνία και δεξιά, ο Βλαχοδήμος βρίσκει λίγο τη μπάλα, η οποία περνάει παράλληλα και καταλήγει κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

23:43

85': Τρίτη αλλαγή για τη Μπενφίκα. Έξω ο Σεφέροβιτς, μέσα ο Ζοάο Φέλιξ.

23:42

84': Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ.

23:38

Μπήκαμε στο 80', με τον ρυθμό να έχει πέσει αρκετά.

23:34

76': Κίτρινη κάρτα στον Μάτος για φάουλ στον Σέρβι. Είναι η δεύτερη, αποβάλλεται ο Βραζιλιάνος.

23:34

75': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ακπόμ αντί Ελ Καντουρί.

23:33

75': Αλλαγή για τη Μπενφίκα. Ο Πίτσι αφήνει τη θέση του στον Ζίβκοβιτς.

23:32

75': Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.

23:27

69': Φωνάζουν για πέναλτι οι του ΠΑΟΚ, για σπρώξιμο του Αντρέ Αλμέιδα στον Ουάρντα. Υπήρξε μία μικρή επαφή, αλλά έπεσε και θεαματικά ο Αιγύπτιος.

23:24

66': Διαγώνιο σουτ του Πέλκα μέσα από την περιοχή και δεξιά, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

23:21

63': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σάκχοφ αντί Κάνιας.

23:21

63': Αλλαγή για τη Μπενφίκα. Έξω ο Σάλβιο, μέσα ο Σεμέδο.

23:19

62': Συρτό σουτ του Μάτος από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος.

23:18

61': Σουτ του Κάνιας έξω από την περιοχή, άουτ.

23:17

59': Μακρινό σουτ από τον Σέρβι, πάνω από τα δοκάρια.

23:14

Η τριπλέτα Σάλβιο, Σέρβι, Πίτσι έχει κάνει τεράστια ζημιά στον ΠΑΟΚ.

23:09

51': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί το κόρνερ, ο Πρίγιοβιτς πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταματά στην οριζόντια δοκό.

23:08

51΄: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

23:07

Ο Σάλβιο εκτελεί στο κέντρο της εστίας, ο Πασχαλάκης βρίσκει για λίγο τη μπάλα με το πόδι αλλά αυτή καταλήγει στα δίχτυα. 1-4.

23:07

50': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:06

48΄: ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΜΠΕΝΦΙΚΑ! Εκτελεί το κόρνερ ο Πίτσι, ο Βαρέλα αγκαλιάζει τον Ζαρντέλ και τον ρίχνει στο έδαφος. Σωστή υπόδειξη. Είδε και κίτρινη ο στόπερ του ΠΑΟΚ.

23:05

48': Κόρνερ για τους Πορτογάλους από τα αριστερά.

23:03

23:03

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ουάρντα αντί Λημνιού.

22:48

ΠΑΟΚ - Μπενφίκα 1-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, αλλά στη συνέχεια οι Λουζιτανοί ανέκαμψαν και πέτυχαν τρία γκολ.

22:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

22:46

45+1': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά. Το εκτελεί απευθείας ο Βιεϊρίνια, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:45

22:43

43': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απομακρύνει με τη γροθιά ο Βλαχοδήμος, η μπάλα φτάνει στον Βιεϊρίνια που σουτάρει ψηλά εκτός περιοχής.

22:40

Ο Σέρβι κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και ο Πίζι αφύλακτος από το ύψος της μεγάλης περιοχής νικά τον Πασχαλάκη για το 1-3.

22:39

39': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

22:36

36': Διπλή ευκαιρία για τη Μπενφίκα! Ο Γκριμάλδο σουτάρει μέσα από την περιοχή, ο Πασχαλάκης αποκρούει και στη συνέχεια της φάσης η κεφαλιά του Σεφέροβιτς μετά από σέντρα του Σέρβι περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:35

35': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί με σέντρα ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Μάτος πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Βλαχοδήμος απομακρύνει εντυπωσιακά σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

22:34

34': Κίτρινη κάρτα στον Ζαρντέλ.

22:33

33': Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο.

22:32

Πλέον ο ΠΑΟΚ θέλει δύο γκολ για να προκριθεί και φυσικά να μη δεχθεί άλλο.

22:26

Ο Σάλβιο εκτελεί το πέναλτι, στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη, δοκάρι και μέσα η μπάλα. 1-2.

22:25

26': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

22:24

24': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΜΠΕΝΦΙΚΑ! Ο Πασχαλάκης κάνει τραγικό λάθος αφού στην προσπάθειά του να κρατήσει τη μπάλα για να μη βγει κόρνερ, την χάνει, ο Σέρβι κλέβει και ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ τον ανατρέπει καθαρά.

22:21

Ο Πίτσι εκτελεί με φάλτσα το κόρνερ, ο Ζαρντέλ νικάει στον αέρα τον Βαρέλα και με κεφαλιά γράφει το 1-1.

22:20

20': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

22:20

20': Κόρνερ για τη Μπενφίκα από τα δεξιά.

22:16

16': Κόρνερ για τη Μπενφίκα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:13

Εξαιρετική κομπίνα σε φάουλ από τους Θεσσαλονικείς. Ο Πέλκας από τον άξονα πασάρει δίπλα του δεξιά στον Βιεϊρίνια, εκείνος κάνει τρομερή διαγώνια πάσα στα αριστερά στον Μαουρίσιο, που γύριζει στον αφύλακτο Πρίγιοβιτς και ο Σέρβς φορ από κοντά νικάει τον Βλαχοδήμο για το 1-0.

22:13

13': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:11

Στο γήπεδο υπάρχει και ένα μεγάλο πανό με το μήνυμα: «Macedonia is one and only and it's here».

22:08

8': Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.