Λήξη αναμέτρησης, η ΑΕΛ κερδίζει φιλικά με 1-0 τον Παναθηναϊκό.

22:20

Καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις, στο 95'...

22:18

90'+3: Τελευταία αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Χαλάτσης αντί του Φατιόν.

22:16

Έχει χτυπήσει ο Χούμπτσεφ στην έξοδο του Γκέκα στην προηγούμενη φάση, μικρή διακοπή.

22:16

90'+1: Φάουλ για τον Παναθηναϊκό με τον Χατζηγιοβάνη, ο Γκέκας με τις γροθιές απομακρύνει...

22:16

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:11

85': Δοκιμάζει το πόδι του ο Φατιόν από τα 30 μέτρα και δεξιά, άουτ.

22:09

83': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουντουριώτης αντί Κουρμπέλη.

22:06

81': Δύο αλλαγές για την ΑΕΛ. Πινακάς αντί Ντέλετιτς και Ρόνι Μάρκος αντί Σεχίτι.

22:05

80': Οφσάιντ ο Ρεγκάκος, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Κουλιμπαλί από τα δεξιά. Σωστή υπόδειξη, ήταν εκτεθειμένος.

22:04

79': Μπάλλας στη θέση του Μιλοσάβλιεβιτς,

22:03

78': Φάουλ λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής για τον Παναθηναϊκό. Οικονόμου απευθείας, πάνω από την εστία της ΑΕΛ.

22:03

78': Πίσπας και Ρεγκάκος αντί Μπουζούκη και Δώνη.

22:02

76': Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεβιτς.

22:01

76': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης στην εκτέλεση από τα δεξιά, στα χέρια Γκέκα.

21:56

Ανέβηκε στο τελευταίο 15λεπτο ο ρυθμός του παιχνιδιού.

21:55

70΄: Σουτ Χατζηγιοβάνη από τα 25 μέτρα και στην ευθεία της εστίας, κόντρα δεν έχει πρόβλημα να μαζέψει ο Γκέκας.

21:53

68': Ο Δώνης τη σέντρα από τα δεξιά στην αριστερά, διαγώνιο σουτ Κουλιμπαλί μέσα από την περιοχή και πλάγια, η μπάλα φεύγει δύο μέτρα έξω από το δεξί δοκάρι του Γκέκα. Αυτή ήταν η πρώτη πραγματικά αξιόλογη φάση-σουτ του Παναθηναϊκού σε όλο το ματς!

21:49

64': Επτά μαζεμένες αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Χατζηγιοβάνης, Κολοβέτσιος, Κουλιμπαλί, Τζανδάρης, Ινσούα, Οικονόμου και Θεοχάρης μέσα, έξω οι Εμμανουηλίδης, Μαυρομάτης, Γιόχανσον, Κάτσε, Μουνιέ, Χατζηθεοδωρίδης και Πούγγουρας.

21:42

58': Τρεις αλλαγές για την ΑΕΛ. Γκέκας, Καρανίκας, Φρίουι στις θέσεις των Κρίστινσον, Πίτι, Μόρσι.

21:42

58': Σουτ Σαχίτι από θέση έξω αριστερά, άουτ.

21:41

57': Οφσάιντ ο Εμμανουηλίδης, σωστή υπόδειξη.

21:39

54': Διπλή ευκαιρία και ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Φάουλ με τον Πίτι από τα αριστερά, κεφαλιά Νούνιτς αποκρούει σωτήρια ο Διούδης, στην επαναφορά σουτ του Νούνιτς από κοντά, σταματά στη δεξιά δοκό της εστίας του Παναθηναϊκού. Τυχεροί οι "πράσινοι" γλιτώνουν το 2-0.

21:38

53': Σουτ Ντέλετιτς από θέση έξω δεξιά, άστοχο πολλά μέτρα...

21:37

52': Ο Μαυρομάτης σπρώχνει ξεκάθαρα με τα χέρια τον Μόρσι μέσα στην περιοχή και δεξιά. Ο Φωτιάς δεν δίνει το πέναλτι!

21:37

Έχει θέματα ο αγωνιστικός χώρος και οι παίκτες και των δύο ομάδων γλιστρούν συχνά.

21:35

50': Σουτ Γιόχανσον από θέση μέσα δεξιά στα... περιστέρια (στην εξέδρα έφτασε η μπάλα).

21:34

49': Ωραία τριγωνάκια από τους παίκτες της ΑΕΛ, καταφανέστατο φάουλ έξω από την περιοχή στον Μόρσι, "τίποτα", λέει ο ρέφερι. Δικαιολογημένες φωνές από τους οπαδούς της ΑΕΛ. Απορεί ο Αιγύπτιος παίκτης των Θεσσαλών.

21:31

21:31

Χωρίς αλλαγές ακόμα οι "πράσινοι".

21:31

46': Μια αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Νούνιτς αντί του Κούνιτς.