-
2
21:56

21:55

Ο ΠΑΟΚ πήρε τη σπουδαία νίκη με ανατροπή και έχει κάθε δικαίωμα να ελπίζει στην πρόκριση στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:55

90'+5: Λήξη αγώνα, 3-2.

21:54

90'+4: Ρασκαζόφ αντί Μποκέτι, τρίτη αλλαγή για τη Σπαρτάκ.

21:51

90'+1: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:44

84': Σάκχοφ αντί Μαουρίσιο, τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

21:43

83': Κίτρινη στον Φερνάντο για φάουλ στον Ουάρντα.

21:39

79': Ζαμπά αντί Λημνιού, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

21:37

77': Ζε Λουίς αντί Λουίς Αντριάνο, δεύτερη αλλαγή για τη Σπαρτάκ.

21:37

77': Κίτρινη στον Μαουρίσιο για φάουλ στον Ζιγκό.

21:32

72': Κίτρινη στον Λομοβίτσκι για φάουλ στον Κάνιας.

21:31

71': Ο Πασχαλάκης αποκρούει την εκτέλεση του Πρόμες και η μπάλα βρίσκει εν συνεχεία στο δεξί δοκάρι!

21:30

69': Κίτρινη στον Χατσερίντι.

21:29

69': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ! Τραβά τη φανέλα του Λουίς Αντριάνο ο Χατσερίντι.

21:28

68': Φαλτσαριστό σουτ του Λουίς Αντριάνο εκτός περιοχής, άουτ.

21:26

66': Υπέροχη ενέργεια του Ουάρντα από αριστερά, κάνει τη σέντρα, δεν προλαβαίνει ο Πρίγιοβιτς να πιάσει την κεφαλιά.

21:25

65': Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μποκέτι κάνει τραγικό λάθος, αλλά ο Πέλκας στο τετ α τετ με τον Μαξιμένκο θα πλασάρει άστοχα.

21:24

64': Πρώτη αλλαγή και για τη Σπαρτάκ, Τιμοφέεφ αντί Ποπόφ.

21:21

61': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ουάρντα αντί Ελ Καντουρί.

21:18

58': Κίτρινη στον Ελ Καντουρί για διαμαρτυρία.

21:16

56': Κόρνερ παραχωρεί ο Κρέσπο για τη Σπαρτάκ, κακή εκτέλεση του Πρόμες.

21:15

55': Κερδίζει κόρνερ ο Πρίγιοβιτς για τον ΠΑΟΚ, ο Πέλκας εκτελεί, ο Μαξιμένκο καθαρίζει τη φάση.

21:11

51': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σπαρτάκ, κοντινό πλασέ του Πρόμες, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:05

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:49

Τρελό παιχνίδι στην Τούμπα, η Σπαρτάκ κυριάρχησε στο πρώτο 25λεπτο και προηγήθηκε με 2-0, αλλά ο ΠΑΟΚ έκανε εκπληκτική ανατροπή, πιάνοντας φοβερό ρυθμό μετά το 30' και πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 3-2.

20:49

45'+3: Λήξη πρώτου ημιχρόνου, 3-2.

20:46

45': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:45

Ο Μάτος θα κάνει νέα σέντρα από δεξιά, τραγικό λάθος του Μαξιμένκο στην προσπάθειά του να αποκρούσει, σε κενή εστία ο Πέλκας το 3-2!

20:44

44': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:42

41': Δυνατό σουτ του Ποπόφ εκτός περιοχής, πολύ άστοχο.

20:40

39': Κίτρινη στον Ζομπνίν για φάουλ στον Χατσερίντι.

20:38

Ο Μάτος κάνει τη σέντρα από δεξιά, αφύλακτος ο Λημνιός στην περιοχή θα πλασάρει στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι και 2-2.

20:38

37': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:34

34': Κερδίζει κόρνερ ο Κρέσπο για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Πέλκα.

20:31

30': Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες λόγω ζέστης.

20:29

Ο Πρίγιοβιτς εκτελεί δυνατά και στο κέντρο της εστίας, ο Μαξιμένκο πέφτει στην αριστερή γωνία, 1-2.

20:29

29': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:28

27': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζομπνίν κάνει χέρι μετά την εκτέλεση του Ελ Καντουρί.

20:27

27': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ωραίο πλασέ του Πέλκα εντός περιοχής, σε κόρνερ διώχνει ο Μαξιμένκο.

20:23

22': Σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, κανένα πρόβλημα για τον Μαξιμένκο.

20:21

20': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ παραχωρεί ο Ποπόφ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Πέλκα.

20:19

19': Κίτρινη στον Ζιγκό για φάουλ στον Πρίγιοβιτς.

20:18

Σουτ του Πρόμες από το ύψος της περιοχής, κοντράρει η μπάλα στον Χατσερίντι, ο Πασχαλάκης κάνει ωραία επέμβαση, αλλά η μπάλα θα περάσει ολόκληρη τη γραμμή έχοντας βρει λίγο και στο αριστερό δοκάρι, 0-2.

20:17

17': ΓΚΟΛ για τη ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ!

20:15

14': Κακό διαγώνιο σουτ του Πρίγιοβιτς από κοντά μετά από ωραία προσπάθεια και ασίστ του Πέλκα, μπλοκάρει ο Μαξιμένκο.