22:55

22:55

Οι «ασπρόμαυροι» αποθεώνονται από τους οπαδούς τους.

22:54

Ο ΠΑΟΚ παίρνει εμφατικό διπλό με 3-0 επί της Βασιλείας και περνά πανηγυρικά στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί που τον περιμένει η Σπαρτάκ Μόσχας.

22:54

90'+4: Λήξη αγώνα, 0-3.

22:52

90'+3: Σουτ του Πρίγιοβιτς, διώχνει ο Κουμάρ κι ενώ ήταν εξουδετερωμένος ο Όμλιν. Κοντά στο 0-4 ο ΠΑΟΚ.

22:50

90'+1: Σουτ του Φαν Βολφσβίνκελ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:50

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:47

88': Σουτ του Κάμπο από δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Κάμπο.

22:44

85': Τρίτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, Ουάρντα αντί Πέλκα.

22:44

84': Ομπερλίν αντί Καλουλού, τρίτη αλλαγή για τη Βασιλεία.

22:43

83': Μεγάλη απόκρουση κάνει ο Πασχαλάκης σε εξ επαφής σουτ του Φαν Βολφσβίνκελ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κάμπο από δεξιά, χάνει η Βασιλεία την ευκαιρία για το γκολ της τιμής.

22:41

82': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Σάκχοφ αντί Κάνιας.

22:36

77': Κίτρινη στον Πέλκα για φάουλ στον Τζούφι.

22:34

74': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ζαμπά αντί Ελ Καντουρί.

22:32

73': Φαν Βολφσβίνκελ αντί Αγιέτι, δεύτερη αλλαγή για τη Βασιλεία.

22:32

73': Συρτό σουτ του Τζούφι, δύσκολη απόκρουση του Πασχαλάκη.

22:29

69': Κεφαλιά του Αγιέτι μετά από σέντρα του Μπαλάντα, άουτ.

22:28

68': Κόρνερ κερδίζει ο Μπούα από τον Βαρέλα για τη Βασιλεία, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Κάμπο.

22:24

64': Ο Ελ Καντουρί βρίσκει αφύλακτο από δεξιά τον Λημνιό, που θα σουτάρει, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:22

63': Κίτρινη στον Σούτσι για φάουλ στον Πρίγιοβιτς.

22:19

Ο Πέλκας κάνει την προσπάθεια από αριστερά, την κατάλληλη στιγμή πασάρει στον Ελ Καντουρί, που με ωραίο σουτ λίγο έξω από την περιοχή δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του ΠΑΟΚ και με την μπάλα να βρίσκει λίγο και στο δεξί δοκάρι, 0-3.

22:19

60': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:17

57': Η πρόκριση έχει κριθεί και οι οπαδοί του ΠΑΟΚ έχουν κάθε λόγο να το διασκεδάζουν στις εξέδρες, τραγουδώντας διαρκώς...

22:12

Ο Πασχαλάκης κάνει το βολέ, τον... ύπνο του δικαίου κοιμάται η ελβετική άμυνα και ο Πρίγιοβιτς με ψηλοκρεμαστό πλασέ νικά τον Όμλιν για το 0-2.

22:11

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:07

48': Κίτρινη στον Μάτος για φάουλ στον Μπούα.

22:06

46': Ευκαιρία για τη Βασιλεία, κοντινή κεφαλιά του Αγιέτι μετά από σέντρα του Μπούα από αριστερά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:05

46': Πρώτη αλλαγή για τη Βασιλεία, Κάμπο αντί Στόκερ.

22:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.