1
22:29

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:27

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 2-1 της Βασιλείας και αποκτά ένα μικρό προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς του «Σεντ Γιάκομπς».

22:27

Τέλος στο ματς.

22:26

90+4': Τρίτη αλλαγή για τη Βασιλεία. Μπούα αντί Ατζέτι.

22:25

90+3': Σέντρα του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, κεφάλια από τον Σάκχοφ στην αγκαλιά του Όμλιν.

22:24

90+3': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάκχοφ αντικαθιστά τον Λημνιό.

22:23

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:22

Συμπληρώθηκαν 90 λεπτά.

22:18

84': Φωνάζει για πέναλτι ο ΠΑΟΚ, σε μαρκάρισμα του Ριβέρος στον Μαουρίσιο. «Παίζετε», λέει ο ρέφερι.

22:15

83': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Πρίγιοβιτς, μέσα ο Ουάρντα.

22:14

Σέντρα του Στόκερ από τα αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Μάτος, ο Πασχαλάκης αιφνιδιάζεται και ο Ατζέτι με κοντινή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι μειώνει σε 2-1.

22:14

82': ΓΚΟΛ για τη ΒΑΣΙΛΕΙΑ!

22:12

Ο Πρίγιοβιτς ανοίγει στα δεξιά για τον Λημνιό, ο οποίος κάνει τη σέντρα και ο Σέρβος επιθετικός με σκαστό σουτ από το ύψος του πέναλτι γράφει το 2-0.

22:12

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:09

77': Ο Μαουρίσιο σουτάρει με το δεξί από το ύψος της περιοχής, αρκετά έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Όμλιν η μπάλα.

22:08

76': Ο Πέλκας ελίσσεται ωραία έξω από την περιοχή, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

22:07

75': Κίτρινη κάρτα στον Φράι.

22:05

72': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά αφήνει τη θέση του στον Ελ Καντουρί.

22:03

71': Ο Μάτος πασάρει κάθετα στον Ζαμπά που μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα από πλάγια θέση και δεξιά, αλλά ο Όμλιν αποκρούει με τα πόδια.

22:01

69': Κίτρινη κάρτα στον Στόκερ.

21:58

Συμπληρώθηκαν 65 λεπτά, με τους Θεσσαλονικείς να ελέγχουν τον αγώνα.

21:54

62': Αλλαγή για τη Βασιλεία. Καλουλού αντί Ομπερλίν.

21:52

59': Πατάει περιοχή και σουτάρει ο Ριβέρος, λίγο άουτ.

21:49

56': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Ζαμπά από τα αριστερά, ο Λημνιός κάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά ο Όμλιν αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αξιοποιείται.

21:47

55': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, διώχνει ο Ομπερλίν.

21:46

53': Κόρνερ για τη Βασιλεία από τα δεξιά, γίνεται η κομπίνα από τους Ελβετούς και νέο κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:45

52': Ο Μαουρίσιο βρίσκει χώρο και σουτάρει έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Όμλιν.

21:41

Πρεσάρει ψηλά στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου ο «Δικέφαλος του Βορρά».

21:39

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

21:23

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 της Βασιλείας χάρη στο καταπληκτικό γκολ του Κάνιας. Καλύτεροι οι Θεσσαλονίκεις που γλίτωσαν από το 1-1 δευτερόλεπτα πριν από την ανάπαυλα.

21:22

21:20

45+4': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βασιλεία. Ο Ντιέ βγάζει υπέροχη κάθετη στον Ατζέτι, ο οποίος κινείται ανάμεσα σε Βαρέλα - Κρέσπο και κάνει το σουτ, πάνω από το δοκάρι.

21:19

45+3': Ο Βιεϊρίνια παίρνει μέτρα, σουτάρει εκτός περιοχής αλλά αστοχεί.

21:17

45+2': Σουτ του Λημνιού εκτός περιοχής και δεξιά, άουτ.

21:16

21:14

44': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:13

44': Αναγκαστική αλλαγή για τη Βασιλεία. Ο Κάιζερ παίρνει τη θέση του Πετρέτα.

21:12

41': Μικρή διακοπή, ο Πετρέτα αντιμετωπίζει πρόβλήμα τραυματισμού και αποχωρεί με το αυτοκινητάκι και θα γίνει αλλαγή.

21:07

36': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραίο ένα - δύο του Πρίγιοβιτς με τον Μάτος, που σουτάρει έξω από την περιοχή, λίγο άουτ.

21:06

35': Κίτρινη κάρτα στον Ντιέ.

21:03

Ο Λημνιός επιχειρεί τη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται από την άμυνα των Ελβετών, φτάνει στον Κάνιας, ο οποίος στοπάρει, πιάνει μια «βολίδα» από τα αριστερά του ημικύκλιου και τη στέλνει στα δίχτυα. Υπέροχο γκολ και 1-0 ο ΠΑΟΚ!

21:02

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:01

Ένα πανό στο κέντρο του γηπέδου γράφει: «Σκοτώσατε κόσμο στην Ραφήνα, πουλήσατε τη Μακεδονία για το χρήμα». Υπάρχει και άλλο ένα στο πέταλο με συλλυπητήρια για τα θύματα από την πυρκαγιά.

20:56

25': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ, ο Κάνιας μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει από διαγώνια θέση και αριστερά αλλά ο Όμλιν αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ, που περνά ανεκμετέλλευτο.

20:52

22': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά εκτελεί πλασαριστά το κόρνερ για τον Πέλκα, που σεντράρει, ο Βαρέλα πιάνει την κεφαλιά, αλλά αστοχεί.

20:52

22': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά.

20:48

17': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί το κόρνερ ο Πέλκας, κεφαλιά από τον Βαρέλα, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:47

16': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά.

20:43

12': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βασιλεία. Ο Ατζέτι κόβει στο ύψος του πέναλτι στον Στόκερ, ο οποίος αφύλαχτος πλασάρει άουτ.

20:40

9': Κόρνερ για τη Βασιλεία από τα δεξιά, απομακρύνει ο Μάτος.

20:37

Συμπληρώθηκαν έξι λεπτά αγώνα στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή.

20:33

2': Πρόβλημα τραυματισμόυ για τον Βιεϊρίνια, τον πάτησε ο Ομπερλίν. Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου και επιστρέφει αμέσως ο Πορτογάλος.

20:31

20:28

Και τώρα η ώρα του ενός λεπτού σιγής...

20:26

Τώρα, οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τιμ κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:25

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ θα διαθέσει τα έσοδα του αγώνα στους πληγέντες της τραγωδίας στην Αττική.

20:21

Η ομάδα που θα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στον γ' προκριματικό γύρο της διοργάνωσης την Σπαρτάκ Μόσχας.

20:15

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ θα αγωνιστούν με μαύρα περιβραχιόνια, λόγω της φονικής πυρκαγιάς που οδήγησε δεκάδες νεκρούς στην Αττική.

20:13

Κατάμεστη η τούμπα, λίγα λεπτά πριν από τη σέντρα.

20:08

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τη Βασιλεία για τον β' προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Μαουρίσιο, Ζαμπά, Πέλκας, Λημνιός, Πρίγιοβιτς
Αναπ: Ρέι, Κίτσιου, Χατσερίντι, Σάκχοφ, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Λάμπρου