Πολύ κακός ο Ολυμπιακός, με τραγικές αμυντικές αντιδράσεις και χαμένος στο επιθετικό κομμάτι από ένα σημείο και μετά... Έχει πολλά να φτιάξει η ομάδα.

17:49

Λήξη αναμέτρησης, χωρίς καθυστερήσεις. Γκενκ - Ολυμπιακός 4-0.

17:48

89': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος έδωσε σε Ποντένσε, που ανοίγει σε Ανσαριφάρντ, σουτ από πλάγια θέση και μέσα στην περιοχή, άουτ.

17:46

87': Μακρινό σουτ Χατζισαφί απέξω, πολλά μέτρα πάνω από την εστία της Γκενκ.

17:44

86': Κόρνερ για την Γκενκ. Πλασαριστά από τα αριστερά, σέντρα-γέμισμα από τον Ζεγκρόβα από τα δεξιά, λάθος έξοδο από τον Χουτεσιώτη, απευθείας άουτ.

17:38

80': Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακού. Κούτρης, Χατζισαφί και Ανσαριφάρντ, έξω οι Χριστοδουλόπουλος, Φορτούνης, Γκερέρο.

17:36

78': Κόρνερ για την Γκενκ με τον Μαλινόφσκι και νέο κόρνερ. Από την ίδια πλευρά με τον ίδιο εκτελεστή, υπάρχει επιθετικό φάουλ πάνω στον Χουτεσιώτη στην εξέλιξη της φάσης.

17:34

Ατομική ενέργεια του Ζεγκρόβα, μπαίνει στην περιοχή, διαγώνιο σουτ και στα δίχτυα, 4-0.

17:34

76': ΓΚΟΛ για τη ΓΚΕΝΚ!

17:33

75': Ο Τροσάρντ ξεφεύγει από τα στόπερ του Ολυμπιακού, σουτ από θέση μέσα δεξιά και αφού "άδειασε" και τον Ελαμπντελαουί, άουτ.

17:31

Κακή η εικόνα του Ολυμπιακού, κάνει το χειρότερο του παιχνίδι μέχρι τώρα στα φιλικά προετοιμασίας.

17:29

Μικρή διακοπή για δροσιά, το ματς αρχίζει στο λεπτό...

17:27

69': Κόρνερ για την Γκενκ από τα δεξιά με τον Ποθουέλο, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:26

68': Ευκαιρία για την Γκενκ. Ο Σαμάτα από κοντά επιχειρεί το σουτ από τα δεξιά στο ύψος της διαγωνίου της μικρής περιοχής, γρήγορη αντίδραση από τον Χουτεσιώτη προλαβαίνει και διώχνει.

17:24

Στην εκτέλεση ο Τροσάρντ, κερδίζει τον Χουτεσιώτη αν και πέφτει σωστά από τα αριστερά της εστίας του, 3-0.

17:24

66': ΓΚΟΛ για τη ΓΚΕΝΚ!

17:23

65': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΓΚΕΝΚ. Ο Σισέ απλώνει τα χέρια του και τραβά εντός περιοχής τον Σαμάτα. Ανόητη ενέργεια από τον αμυντικό του Ολυμπιακού.

17:18

60': Εκτελεί ο Φορτούνης από τα δεξιά... Σισέ καρφωτή κεφαλιά, πάνω από την εστία των Βέλγων.

17:18

59': Σουτ Χριστοδουλόπουλου απέξω, κόντρα και κόρνερ...

17:13

55': Γυριστό σουτ Ποζουέλο, άουτ.

17:11

53': Ευκαιρία για την Γκενκ. Σουτ Μαλινόφσκι από καλή θέση και μέσα δεξιά, διώχνει σωτήρια ο Χουτεσιώτης, στην επαναφορά νέο σουτ από τον Ζεγκρόβα, ψηλά άουτ.

17:10

52': Φάουλ για την Γκενκ από τη δεξιά διαγώνιο και στα 3-4 μέτρα έξω από την περιοχή με τον Μαλινόφσκι, διώχνει με το γόνατο ο Χουτεσιώτης.

17:09

51': Οφσάιντ ο Γκερέρο, είναι όντως εκτεθειμένος.

17:08

49': Φάουλ από τα αριστερά για τον Ολυμπιακό. Δυνατά και απευθείας ο Χριστοδουλόπουλος, άουτ.

17:07

49': Κόρνερ από τα αριστερά, πλασαριστά με τον Φορτούνη, η μπάλα απομακρύνεται από την άμυνα των Βέλγων.

17:06

48': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Τσιμίκας από τα αριστερά σε Ποντένσε εκείνος μέσα από την περιοχή ανοίγει στον Γκερέρο, σουτ από τη διαγώνιο της μικρής περιοχής, διώχνει δύσκολα ο γκολκίπερ Γιάκερς.

17:05

47': Οφσάιντ ο Ποζουέλο, σωστή υπόδειξη.

17:04

Ο Τροσάρντ άνοιξε σε Μαλινόφσκι, σουτ από θέση έξω δεξιά, άουτ.

17:04

Έναρξη β' ημιχρόνου.

17:03

46': Αλλαγή κάτω από τα γκολπόστ για την Γκενκ. Ο Γιάκερς αντί του Βούκοβιτς.

17:03

46': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ποντένσε αντί Φετφατζίδης και Ανδρούτσος μέσα αντί Καμάρα.