Καλός αρχικά, κακός στο τέλος ο Ολυμπιακός... Σε μια ημέρα άσχημη ούτως ή άλλως, καθώς έγινε γνωστός ο θάνατος του μικρού γιου του Σωκράτη Κόκκαλη.

15:55

Λήξη αναμέτρησης, φιλική ήττα για τον Ολυμπιακό με 3-2 από την Έουπεν.

15:54

90'+5: ΔΟΚΑΡΙ για την Έουπεν. Φάουλ με τον Γκαρθία από την αριστερή διαγώνιο, η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Σκαφίδα!

15:54

Στο 90'+5 πλέον...

15:52

90'+3: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Μάριν, η μπάλα απομακρύνεται από τους Βέλγους.

15:51

Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις...

15:50

Εκτελεί από τα 11 μέτρα ο Τζούρτζεβιτς και σκοράρει, μειώνει σε 3-2.

15:50

90'+1: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:49

90': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Μπλοντέλ κάνει χέρι σε σουτ του Μάριν.

15:48

89': Σουτ Μενγκά, η μπάλα πάνω από την εστία του Ολυμπιακού...

15:43

Εκτελεί ο Πολέτ, νικά τον Σκαφίδα και 3-1.

15:43

84': ΓΚΟΛ για την Έουπεν...

15:41

82': Σουτ Τογιοκάβα, πάνω στον Ένγκελς, ζητούν πέναλτι για χέρι οι Βέλγοι. Ο διαιτητής βλέπει το VARκαι το δίνει.

15:40

81': Αλλαγή για την Έουπεν. Ντιανέθ αντί Κεϊτά.

15:39

80': Ο Μασούρας σουτάρει μέσα από την περιοχή, άουτ.

15:37

Γέμισμα τα καρέ του Ολυμπιακού από τα αριστερά, ο Αμανί ευνοείται από τα γκελ της μπάλας και από κοντά κάνει το 2-1.

15:36

78': ΓΚΟΛ για την ΕΟΥΠΕΝ!

15:36

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός πολύ στο ματς...

15:35

76': Ο νεαρός Σκαφίδας αντί του Γιαννιώτη κάτω από τα δοκάρια του Ολυμπιακού.

15:33

74': Μια αλλαγή ακόμα για τους γηπεδούχους... Λορέν στη θέση του Μιλίσεβιτς.

15:30

72': Ο Μάριν ελευθερώνεται και δίνει στον Φετφατζίδη, σουτ υπό πίεση χωρίς δύναμη στο ύψος της μικρής περιοχής, δεν έχει πρόβλημα ο Νιάσε.

15:22

63': Δύο αλλαγές και για την Έουπεν. Αμανί και Μενγκά αντί του Μπλοντέλ, και Οκάνσι

15:21

62': Τώρα γίνονται οι αλλαγές στον Ολυμπιακό. Δέκα είναι οι νέοι. Μόνο ο Γιαννιώτης έμεινε. Μπήκαν οι: Νικολάου, Ένγκελς, Μιράντα, Καμαρά, Ρομαό, Φετφατζίδης, Πάρντο, Μασούρας, Μάριν, Τζούρτζεβιτς.

15:20

Ο Πολέτ μπήκε ταχύτατα από τα αριστερά στην περιοχή του Ολυμπιακού, δυνατό διαγώνιο σουτ, δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα ο Γιαννιώτης και καταλήγει στα δίχτυα, 1-1.

15:20

61': ΓΚΟΛ για την ΕΟΥΠΕΝ!

15:18

Ετοιμάζονται μαζεμένες αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

15:17

Χτυπούν στο ψαχνό οι Βέλγοι και αυτό δεν δικαιολογείται για φιλικό ματς...

15:14

55': Σέντρα Μιλίσεβιτς από τα δεξιά, κεφαλιά Οκάνσι, πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

15:13

54': Κίτρινη στον Μουλουμπά.

15:12

53': Αλλαγή για την Έουπεν. Τογιοκάβα αντί Γιάγκαν.

15:11

52': Κίτρινη στον Κεϊτά.

15:11

51': Γκερέρο σε Χριστοδουλόπουλο, σουτ από το ύψος του πέναλτι, ο Νιάσε διώχνει με το σώμα κατά τύχη.

15:07

Ο Φορτούνης αφήνει σε Γκερέρο, συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής και αριστερά και στα δίχτυα, 0-1.

15:07

48': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:06

47΄: Μακρινό σουτ Μιράντα, με διπλή προσπάθεια ο Νιάσε, που είναι ο δεύτερος τερματοφύλακας των Βέλων και μόλις μπήκε.

15:04

Έναρξη β' ημιχρόνου.

15:04

46': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Πάρντο αντί Βρουσάι και ο Μιράντα αντί Σισέ.