0
22:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:54

Η Γαλλία επικρατεί με 1-0 του Βελγίου και προκρίνεται στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Κροατία - Αγγλία.

22:54

Τέλος στο ματς!

22:53

90+6': Ευκαιρία για τη Γαλλία. Ο Τολισό βγαίνει φάτσα με τον Κουρτουά, σουτάρει με δύναμη αλλά ο Κουρτουά αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:51

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Βερτόνχεν.

22:50

90+3': Ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Εμπαπέ πασάρει στον Γκριεζμάν που σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά ο Κουρτουά μπλοκάρει.

22:49

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Εμπαπέ.

22:48

90+1': Τρίτη αλλαγή για το Βέλγιο. Μπατσουαγί αντί Τσαντλί.

22:47

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:44

87': Κίτρινη κάρτα στον Καντέ.

22:43

86': Τρίτη αλλαγή για τη Γαλλία, αναγκαστική. Ο Τολισό αντικαθιστά τον Ματουϊντί.

22:40

85': Αλλαγή για τη Γαλλία. Έξω ο Ζιρού, μέσα ο Ενζονζί.

22:38

81': Ευκαιρία για το Βέλγιο. Μακρινό και δυνατό σουτ από τον Βίτσελ, αποκρούει με τις γροθιές ο Γιορίς.

22:34

80': Δεύτερη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Καράσκο παίρνει τη θέση του Φελαϊνί.

22:33

76': Σουτ του Ντε Μπρούιν έξω από την περιοχή, πάρα πολύ άστοχο.

22:28

72': Σε θέση οφσάιντ ο Γκριεζμάν, σωστή υπόδειξη.

22:28

71': Κίτρινη κάρτα στον Αλντερβάιρελντ.

22:24

67': Γύρισμα του Γκριεζμάν στον Ζιρού, ο οποίος σουτάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής, στα... περιστέρια.

22:22

65': Ευκαιρία για το Βέλγιο. Σέντρα ακριβείας του Μέρτενς από τα δεξιά, ο Φελαϊνί παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιορίς.

22:20

63': Κίτρινη κάρτα στον Ε. Αζάρ.

22:19

63': Κόρνερ για το Βέλγιο από τα δεξιά, απομακρύνει ο Ουμτιτί.

22:17

60': Αλλαγή για το Βέλγιο. Μέρτενς αντί Ντεμπελέ.

22:13

56': Ευκαιρία για τη Γαλλία. Πάσα του Ματουϊντί στον Εμπαπέ, εκείνος πασάρει με τακουνάκι στον Ζιρού, ο οποίος σε θέση τετ α τετ με τον Κουρτουά σουτάρει αλλά ο Ντεμπελέ τον ανακόπτει σωτήρια.

22:11

Εκτελεί με σέντρα ο Γκριεζμάν, απομακρύνει η άμυνα των Βέλγων.

22:10

53': Φάουλ για τους Γάλλους, στη γωνία της περιοχής και αριστερά.

22:08

Ο Γκριεζμάν εκτελεί το κόρνερ, ο Ουμτιτί πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά γράφει το 1-0.

22:08

51': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

22:07

51': Κόρνερ για τη Γαλλία από τα δεξιά.

22:04

47': Ευκαιρία για το Βέλγιο. Σέντρα του Βίτσελ από τα δεξιά, ο Λουκάκου κερδίζει στον αέρα τον Βαράν, πιάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:03

46': Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.