1
21:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:51

Η ΑΕΚ ηττάται με 1-0 από τη Μίετζ Λέγκνιτσα στο πρώτο της φιλικό επί πολωνικού εδάφους.

21:51

Τέλος στο ματς.

21:49

90+2': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Συρτό σουτ εκτός περιοχής από τον Μοράν, η μπάλα κοντράρει και περνά λίγο έξω. Εκτελείται το κόρνερ αλλά δεν αποφέρει κάτι.

21:49

Παίζουμε τις καθυστερήσεις.

21:47

90': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Διαγώνιο σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, δεξιά, από τον Μπακασέτα, μόλις άουτ.

21:45

88': Σε θέση οφσάιντ ο Χουλτ, σωστή υπόδειξη.

21:41

84': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γύρισμα του Μπακασέτα από τα δεξιά, ο Αλμπάνης κάνει το πλασέ από το ύψος του πέναλτι αλλά δεν βρίσκει στόχο. Κακό τελειώμα από τον άσο της Ένωσης.

21:37

79': Πολύ καλύτερη η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο, βρίσκει χώρους και απειλεί τους Πολωνούς κυρίως από την αριστερή πλευρά.

21:30

73': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αϊντάρεβιτς εκτελεί απευθείας ένα μακρινό φάουλ, ο Σαπέλα εκτινάσσεται στην αριστερή του γωνία και αποκρούει.

21:21

64': Αλλαγή τερματοφύλακα για την ΑΕΚ. Γιαννίκογλου αντί Τσιντώτα.

21:17

60': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:13

56': Σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ο ίδιος εκτελεί το κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:11

54': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ωραία μπαλιά του Αϊντάρεβιτς στην πλάτη της άμυνας, ο Σαπέλα κάνει την έξοδο, ο Γιακουμάκης τον προλαβαίνει, περνάει τη μπάλα από πάνω του αλλά δε βρίσκει στόχο.

21:07

51': Διαγώνιο σουτ του Ζιελίνσκι έξω από την περιοχή και δεξιά, εκτός εστίας.

21:07

50': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτελεί το κόρνερ ο Μπακασέτας, ο Τσιγκρίνσκι πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστοχεί.

21:06

49': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

21:04

48': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Αϊντάρεβιτς από τα αριστερά, ο Μπακασέτας πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και πλασάρει με τη μία, μόλις άουτ.

21:02

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

21:02

Με νέα ενδεκάδα και η Μίετζ: Σπαντέρσκι, Ζιελίνσκι, Κουάμε, Μπόζιτς, Πέρες, Πουρζίσκι, Γκαργκούλα, Φορσέλ, Μπαρτούλοβιτς, Πιασέτσκι, Πιατκόφσκι

21:01

Τσιντώτας, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Αϊντάρεβιτς, Αλμπάνης, Γαλανόπουλος, Μοράν, Μπακασέτας, Γιακουμάκης η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο.

20:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. ΑΕΚ - Μίετζ 0-1.

20:44

43': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:39

37': Κόρνερ για τη Μίετζ από τα αριστερά. Εκτελεί χαμηλά ο Μαρκίτος, ο Αουγκουστίνιακ σουτάρει με τη μία, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα.

20:35

34': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, ούτε αυτό αποφέρει κάτι.

20:33

Ο Λομποτζίνσκι κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Μαρκίτος αφήνει για τον Κούνιτς, ο οποίος πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, πρώτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσιντώντα η μπάλα και στη συνέχεια στα δίχτυα. 0-1.

20:32

31': ΓΚΟΛ για την ΜΙΕΤΖ!

20:31

30': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μπότος αντί Γιούση.

20:30

29': Οφσάιντ ο Λιβάγια, ήταν εκτεθειμένος ο Κροάτης επιθετικός.

20:29

28': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:24

22': Ωραία κάθετη στον Κλωναρίδη, που αποφεύγει τον Σαπέλα αλλά τραβιέται πολύ πλάγια, με το γύρισμά του να απομακρύνεται από τους αμυντικούς.

20:19

18': ΔΟΚΑΡΙ για την Μίετζ! Ο Ογιάμα σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να χτυπά στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού και να φεύγει άουτ.