-
2
22:55

22:54

Για πρώτη φορά μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο του 1986 οι Βέλγοι στα ημιτελικά. Η Βραζιλία άργησε να πάρει μπρος και αποκλείστηκε...

22:53

Το Βέλγιο άντεξε στην πίεση των Βραζιλιάνων και παίρνει μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του Μουντιάλ, όπου θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία την προσεχή Τρίτη (10/7).

22:53

90'+5: Λήξη του αγώνα, 1-2.

22:52

90'+4: Άστοχη κεφαλιά του Φιρμίνο μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Νεϊμάρ.

22:51

90'+4: Μεγάλη επέμβαση του Κουρτουά σε ωραίο πλασέ του Νεϊμάρ και κόρνερ.

22:48

90'+1: Ο Νεϊμάρ ζητά πέναλτι για επαφή του με τον Μενιέ, δεν υπάρχει τίποτα.

22:48

90'+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:47

90': Κίτρινη στον Φάγκνερ για φάουλ στον Αζάρ.

22:44

87': Δεύτερη αλλαγή για το Βέλγιο, Τίλεμανς αντί Λουκάκου.

22:42

85': Κίτρινη στον Φερναντίνιο για φάουλ στον Αζάρ.

22:41

84': Ο Νεϊμάρ πασάρει στον Κουτίνιο, απογοητευτικό το πλασέ του δεύτερου από το ύψος του πέναλτι...

22:40

83': Βερμάελεν αντί Σαντλί, πρώτη αλλαγή για το Βέλγιο.

22:38

81': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βραζιλία! Αφύλακτος ο Ρενάτο Αουγκούστο πλασάρει από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

22:36

79': Κόρνερ για τη Βραζιλία κερδίζει ο Ντάγκλας Κόστα, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:36

78': Σουτ του Φιρμίνο από κοντά μετά από πάσα του Νεϊμάρ, άουτ.

22:34

Ωραία σέντρα του Κουτίνιο από αριστερά, ο Ρενάτο Αουγκούστο μπαίνει σφήνα στην άμυνα των Βέλγων και με κεφαλιά μειώνει σε 1-2.

22:33

76': ΓΚΟΛ για τη ΒΡΑΖΙΛΙΑ!

22:32

75': Ο Κουρτουά θα νικήσει και πάλι τον Ντάγκλας Κόστα, ενώ το σουτ του Νεϊμάρ σε δεύτερο χρόνο κοντράρει στον Αλντεβάιρελντ.

22:30

73': Ρενάτο Αουγκούστο αντί Παουλίνιο, τρίτη αλλαγή για τη Βραζιλία.

22:29

71': Μακρινό σουτ του Ντάγκλας Κόστα, εύκολα μπλοκάρει ο Κουρτουά.

22:28

71': Κίτρινη στον Μενιέ για φάουλ στον Νεϊμάρ.

22:27

70': Πολλά και αβίαστα λάθη από τη Βραζιλία, δεν έχουν καθαρό μυαλό οι παίκτες του Τίτε.

22:20

63': Ο Ντάγκλας Κόστα κάνει το γύρισμα από δεξιά της περιοχής, εξαιρετική η αντίδραση του Κουρτουά.

22:19

62': Στην αντεπίθεση το Βέλγιο απειλεί για το 3-0, ο Ντε Μπράινε την ασίστ στον Αζάρ, ο οποίος θα σουτάρει από αριστερά, λίγο άουτ η μπάλα.

22:15

58': Ντάγκλας Κόστα αντί Γκαμπριέλ Ζεσούς, δεύτερη αλλαγή για τη Βραζιλία.

22:13

56': Ο Γκαμπριέλ Ζεσούς πέφτει στην περιοχή, ο Κομπανί τον έχει βρει λίγο, αλλά δεν υπάρχει παράβαση. Συμβουλεύθηκε ο Σέρβος ρέφερι Μάζιτς και τους βοηθούς του που είναι στην αίθουσα του VAR.

22:12

55': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Παουλίνιο, διώχνει ο Κουρτουά.

22:05

47': Κίτρινη στον Αλντεβάιρελντ για φάουλ στον Παουλίνιο.

22:03

46': Φιρμίνο αντί Γουίλιαν, πρώτη αλλαγή για τη Βραζιλία.

22:03

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.