1
23:47

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:46

Τέλος στη διαδικασία των πέναλτι. Η Κροατία παίρνει τη νίκη στα πέναλτι με 3-2 (1-1 κανονική διάρκεια) και προκρίνεται στα προημιτελικά του Μουντιάλ όπου θα αντιμετωπίσει τη Ρωσία.

23:45

Ο Ράκιτιτς στο πέμπτο πέναλτι της Ρωσίας και ΓΚΟΛ, 3-2!

23:44

Ο Ν. Γιόργκενσεν στο πέμπτο πέναλτι της Δανίας, το πιάνει και αυτό ο Σούμπασιτς.

23:43

Ο Πίβαριτς στο τέταρτο πέναλτι της Κροατίας, το πιάνει ο Σμάιχελ, παραμένει το 2-2.

23:42

Ο Σένε στο τέταρτο πέναλτι της Δανίας, αποκρούει ο Σούμπασιτς, παραμένει το 2-2.

23:41

Ο Μόντριτς στο τρίτο πέναλτι της Κροατίας και ΓΚΟΛ, 2-2!

23:41

Ο Κρον-Ντέλι στο τρίτο πέναλτι της Δανίας και ΓΚΟΛ, 1-2!

23:40

Ο Κράμαριτς στο δεύτερο πέναλτι της Κροατίας και ΓΚΟΛ, 1-1!

23:39

Ο Κιάερ στο δεύτερο πέναλτι της Δανίας και ΓΚΟΛ, 0-1!

23:38

Ο Μπάντελ στο πρώτο πέναλτι της Κροατίας, το πιάνει ο Σμάιχελ, παραμένει το 0-0.

23:35

Ο Έρικσεν στο πρώτο πέναλτι της Δανίας, το πιάνει ο Σούμπασιτς και στη συνέχεια η μπάλα βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι.

23:31

Τέλος και πάμε στα πέναλτι!

23:30

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

23:30

120': Σουτ του Κράμαριτς, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

23:29

119': Σουτ του Μόντριτς έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Σμάιχελ.

23:26

116': Εκτελεί το πέναλτι ο Μόντριτς, ο Σμάιχελ πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει!

23:24

113': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΡΟΑΤΙΑ! Κάθετη πάσα του Μόντριτς στον Ρέμπιτς, που βγαίνει φάτσα με τον Σμάιχελ, τον περνάει αλλά λίγο πριν σκοράρει στην κενή εστία ανατρέπεται από τον Μ. Γιόργκενσεν. Σωστή απόφαση. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο Δανός αμυντικός.

23:23

Δυνατό πλάγιο του Κνούντσεν από τα δεξιά, ο Κιάερ πιάνει την κεφαλιά, σουτ του Ν. Γιόργκενσεν από πλάγια θέση, άουτ.

23:19

108': Τέταρτη αλλαγή και για την Κροατία. Ο Μπάντελ στη θέση του Μάντζουκιτς.

23:16

108': Υπέροχο φαλτσαριστό σουτ του Σίστο από τα αριστερά, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σούμπασιτς η μπάλα.

23:15

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

23:14

106': Τέταρτη αλλαγή για τη Δανία. Σίστο αντί Μπράιθγουαϊτ.

23:13

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης. Κροατία και Δανία στο 1-1.

23:11

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

23:11

105': Και νέο κόρνερ για τους Κροάτες από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

23:10

104': Γύρισμα του Κράμαριτς μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και ο Σμάιχελ παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:09

101': Σε θέση οφσάιντ ο Μάντζουκιτς.

23:05

99': Ο Σένε «αδειάζει» τον Κόβατσιτς, σουτάρει από το ύψος της περιοχής, άουτ.

23:04

98': Τρίτη αλλαγή για τη Δανία. Έξω ο Ντιλέινι, μέσα ο Κρον-Ντέλι.

23:02

97': Τρίτη αλλαγή για την Κροατία. Κράμαριτς αντί Πέρισιτς.

23:01

95': Κόρνερ για τη Δανία από τα αριστερά, διώχνει ο Μάντζουκιτς.

22:56

91': Έναρξη πρώτου μέρους της παράτασης.

22:51

Σημειώνεται ότι στην παράταση οι ομάδες έχουν δικαίωμα και για τέταρτη αλλαγή.

22:50

Τέλος στα 90' και πάμε σε ημίωρη παράταση.

22:49

90+3': Κόρνερ για τη Δανία από τα αριστερά, διώχνει με τη γροθιά ο Σούμπασιτς και στη συνέχει το πλασέ - βολέ του Μπράιθγουαϊτ είναι άστοχο.

22:48

90+2': Ξαφνικό σουτ του Ράκιτιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σμάιχελ.

22:47

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:44

87': Ο Σένε σουτάρει έξω από την περιοχή αλλά δεν βρίσκει στόχο.

22:43

86': Κόρνερ για την Κροατία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:41

84': Ευκαιρία για την Κροατία. Σέντρα του Πίβαριτς από τα αριστερά, ο Πέρισιτς πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα παίρνει ύψος και περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:39

83': Στο έδαφος ο Κόβατσιτς, δείχνει να έχει πρόβλημα στον ώμο και περνά εκτός αγωνιστικού χώρου και επιστρέφει στο λεπτό.

22:37

81': Αναγκαστική αλλαγή για την Κροατία. Αποχωρεί ο τραυματίας Στρίνιτς, μέσα ο Πίβαριτς.

22:35

78': Σουτ έξω από την περιοχή από τον Ρέμπιτς, η μπάλα σκάει και καταλήγει στην αγκαλιά του Σμάιχελ που δεν αιφνιδιάζεται.

22:34

77': Μακρινό, συρτό σουτ από τον Μόντριτς, αρκετά άστοχο.

22:31

74': Συρτό σουτ του Έρικσεν από τα όρια της περιοχής, δεν είναι καλό, αρκετά μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σούμπασιτς η μπάλα.

22:29

72': Σουτ του Ν. Γιόργκενσεν μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Σούμπασιτς.

22:27

71': Αλλαγή για την Κροατία. Ο Μπρόζοβιτς δίνει τη θέση του στον Κόβατσιτς.

22:22

66': Αλλαγή για τη Δανία. Ν. Γιόργκενσεν αντί Κορνέλιους.

22:21

64': Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά, διώχνει ο Κορνέλιους.