Πρόκριση και ως πρώτη η Κολομβία στον 8ο όμιλο. Εκτός συνέχειας του Μουντιάλ η Σενεγάλη.

18:53

Λήξη αναμέτρησης, Σενεγάλη - Κολομβία 0-1.

18:52

90'+3: Οφσάιντ ο Μουριέλ... Σωστή υπόδειξη.

18:49

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

18:47

88': Τρίτη αλλαγή για την Κολομβια. Ο Μπόρχα στη θέση του Φαλκάο.

18:44

85': Τελευταία αλλαγή για τη Σενεγάλη. Ο Σακό αντί του Νιάνγκ.

18:41

82': Δεύτερη αλλαγή και για την Κολομβία. Ο Λέρμα στη θέση του Ουρίμπε.

18:40

81': Οφσάιντ ο Κονατέ, σωστή υπόδειξη.

18:38

79': Αλλαγή για τη Σενεγάλη. Ο Κονατέ αντί του Μπαλντέ.

18:38

79': Σουτ Σαρ μέσα από την περιοχή, άουτ.

18:37

Με αυτό το αποτέλεσμα η Σενεγάλη μένει εκτός, καθώς στην ισοβαθμία η Ιαπωνία είναι καλύτερη.

18:35

77': Κόρνερ για τη Σενεγάλη, ο Μπαλντέ από τα δεξιά, λίγο έλειψε να υπάρξει αυτογκόλ από τον Μίνα, μπλοκάρει ο Οσπίνα και έγινε και επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

18:35

76': Σουτ από τον Σαραπό τη διαγώνιο της μικρής περιοχής, ο Οσπίνα σε κόρνερ...

18:33

Εκτελεί ο Κιντέρο, ο Μίνα από το πρώτο δοκάρι, σκαστή κεφαλιά και στα δίχτυα, 0-1.

18:32

74': ΓΚΟΛ για την ΚΟΛΟΜΒΙΑ!

18:32

Αλλαγή για τη Σενεγάλη. Ο Ουαγκέ στη θέση του τραυματία Σαμπαλί.

18:32

Κόρνερ για την Κολομβία. Κιντέρο από τα δεξιά στην εκτέλεση.

18:31

Αργά και οι δύο ομάδες, όπως είναι τα πράγματα τώρα τους βολεύει το Χ.

18:30

Διακοπή, έχει χτυπήσει ο Σαμπαλί. Το ματς αρχίζει μετά από δύο λεπτά.

18:29

70': Οφσάιντ ο Φαλκάο... Σωστή υπόδειξη.

18:24

66': Σουτ Μουριέλ στην κίνηση από θέση μέσα δεξια, κόντρα και κόρνερ. Εκτελεί από τα δεξιά ο Κιντέρο, κεφαλιά Φαλκάο, άουτ.

18:22

64': Φάουλ για τη Σενεγάλη. Ο Μανέ στην εκτέλεση, χάνει το βηματισμό του, πέφτει και φυσικά το σουτ δεν είναι καλό και άουτ.

18:19

Πανηγυρίζουν οι Κολομβιανοί φίλαθλοι στις εξέδρες... Στο άλλο ματς του ομίλου η Πολωνία ανοίγει το σκορ κόντρα στην Ιαπωνία, αυτό σημαίνει ότι και με ισοπαλία προκρίνονται οι Λατινοαμερικανοί.