2
22:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:55

Η Τυνησία κερδίζει με ανατροπή τον Παναμά (1-2) και επιστρέφει στις νίκες σε Μουντιάλ μετά από 40 χρόνια.

22:54

Τέλος στο ματς.

22:53

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Τεγιάδα.

22:52

Εκτελεί απευθείας ο Μπαρσένας, στην αγκαλιά του Ματλουτί η μπάλα.

22:52

90+5': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναμά, 2-3 μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά.

22:50

90+3': Ευκαιρία για τον Παναμά. Γίνεται το γέμισμα, αδράνεια της άμυνα της Τυνησίας, ο Γοδόι σουτάρει με τη μία αλλά αστοχεί.

22:50

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Καλίλ.

22:48

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:46

89': Κλείνει τις αλλαγές της η Τυνησία. Ο Καζρί αφήνει τη θέση του στον Σραρφί.

22:45

Τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90' και ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά.

22:39

36% - 64% για την Τυνησία η κατοχή της μπάλας.

22:38

81': Τρίτη αλλαγή για τον Παναμά. Ο Αρόγιο παίρνει τη θέση του Αβίλα.

22:37

80': Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες.

22:35

78': Κίτρινη κάρτα στον Αβίλα.

22:33

76': Αλλαγή για την Τυνησία. Έξω ο Σλιτί, μέσα ο Καλίλ.

22:30

72': Ακυρώνεται γκολ του Παναμά με τον Μπαρσένας. Είχε προηγηθεί φάουλ του Τεγιάδα στον Μπεριά. Σωστή υπόδειξη, τράβηξε τον αντίπαλό του ο Παναμέζος άσος.

22:29

71': Κίτρινη κάρτα στον Μπαντρί.

22:28

70': Αδύναμο σουτ από τον Χ. Ροντρίγκες μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ψύχραιμα ο Ματλουτί.

22:23

Οι Τυνήσιoi κρύβουν τη μπάλα στα αριστερά, ο Χανταντί πασάρει παράλληλα στο δεύτερο δοκάρι στον Καζρί που με κοντινό σουτ γράφει το 1-2.

22:23

66': ΓΚΟΛ για την ΤΥΝΗΣΙΑ!

22:20

63': Ευκαιρία για τον Παναμά. Μετά από σέντρα από τα αριστερά, ο Ματλουτί κάνει κακή έξοδο και χάνει τη μπάλα, ο Μπαρσένας επωφελείται σουτάρει από τα όρια της περιοχής αλλά ο Τυνήσιος γκολκίπερ αποκρούει και κερδίζει και φάουλ.

22:19

62': Διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή από τον Καζρί, δεν είναι καλό, μπλοκάρει με άνεση ο Πενέδο.

22:15

57': Κόρνερ για την Τυνησία από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Πενέδο.

22:14

56': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναμά. Έξω ο Ρ. Τόρες, μέσα ο Τεγιάδα.

22:11

53': Μεγάλη ευκαιρία για την Τυνησία. Ο Φ. Μπεν Γιουσέφ βγαίνει τετ α τετ με τον Πενέδο, κάνει το σουτ αλλά ο Παναμέζος γκολκίπερ αποκρούει σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

22:08

Ωραία ανάπτυξη των Τυνήσιων, ο Σλιτί ανοίγει δεξιά στον Καζρί που κάνει την παράλληλη πάσα προς την μικρή περιοχή, απ' όπου ο Φ. Μπεν Γιουσέφ δεν δυσκολεύεται να πλασάρει εύστοχα για το 1-1.

22:08

51': ΓΚΟΛ για την ΤΥΝΗΣΙΑ!

22:03

22:03

Αλλαγή και για τη Τυνησία. Ο Μπαντρί παίρνει τη θέση του Σασί.

22:02

Αλλαγή για τον Παναμά. Κάμινγκς αντί Γκ. Τόρες.

21:47

Ο Παναμάς προηγείται 1-0 της Τυνησίας.

21:47

Τέλος πρώτου μέρους.

21:45

45+1': Μεγάλη ευκαιρία για την Τυνησία. Διαγώνιο σουτ του Καζρί μέσα από την περιοχή αποκρούει με υπερένταση ο Πενέδο και στη συνέχεια η άμυνα απομακρύνει όπως, όπως.

21:45

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:43

44': Κίτρινη κάρτα στον Σασί.

21:41

40': Σέντρα του Χανταντί από τον Χανταντί, ο Καζρί σουτάρει με τη μία, ψηλά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

21:38

39': Ευκαιρία για την Τυνησία. Σέντρα του Χανταντί από τα αριστερά, ο Φ. Μπεν Γιουσέφ πιάνει την κεφαλιά από καλή θέση αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:33

Ο Χ.Ροντρίγκες σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στον Μεριά, ξεγελά τον Ματλουτί και καταλήγει στα δίχτυα. Χρεώνεται ως αυτογκόλ και 1-0.

21:33

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΜΑ!

21:29

30': Οφσάιντ ο Μπαρσένας, σωστό.

21:24

Μπήκαμε στο 25', με την Τυνησία να έχει την υπεροχή και τον Παναμά να προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα.

21:19

19': Ευκαιρία για την Τυνησία. Σέντρα του Ναγκέζ από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Μπεντουί, πέφτει στη δεξιά του γωνία και μπλοκάρει ο Πενέδο. Πάντως, η μπάλα πήγαινε άουτ.

21:18

19': Κόρνερ για την Τυνησία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:13

13': Οφσάιντ ο Γκ. Τόρες, σωστή υπόδειξη.

21:11

12': Κόρνερ για την Τυνησία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:09

10': Σουτ εκτός περιοχής από τον Σλιτί, πολλά μέτρα άουτ.

21:08

9': Ο Αβίλα επιχειρεί να κρεμάσει από μακριά τον Ματλουτί αλλά αποτυγχάνει παταγωδώς.

21:06

6': Ευκαιρία για την Τυνισία. Ο Σλιτί αδείαζει τον Μασάδο, κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Φ. Μπεν Γιουσέφ πάει να κάνει το τακουνάκι αλλά η μπάλα κοντράρει στον Εσκομπάρ και καταλήγει στην αγκαλία του Πενέδο.

21:05

Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο.

21:01

1': Ξεκινάει το ματς.

20:58

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

20:56

Η Τυνησία δεν έχει αναπληρωματικό τερματοφύλακα στον πάγκο της καθώς Χασέν και Μπεν Μουσταφά είναι τραυματίας. Έτσι, βασικός ξεκινά ο τρίτος γκολκίπερ, Ματλουτί.

20:54

Και τώρα οι εθνικοί ύμνοι των δύο χωρών... Πρώτα του Παναμά, εν συνεχεία της Τυνησίας.

20:53

Τώρα το διαιτητικό τιμ και οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:51

Οι δύο ομάδες έχουν αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης και θα μονομαχήσουν για το γόητρο.

20:51

Το ματς διεξάγεται στη «Mordovia Arena».

20:49

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναμά και την Τυνησία, για την 3η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Μουντιάλ, ξεκινά σε περίπου 10 λεπτά.