2
23:01

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλό σας βράδυ.

22:59

Τα πάντα όλα στα τελευταία λεπτά... Η Ελβετία παίρνει την πρόκριση και θα αντιμετωπίσει στη φάση των νοκ άουτ τη Σουηδία. Δίκαιο το αποτέλεσμα με την Κόστα Ρίκα αν παλεύει μέχρι τέλους για να φύγει από το Μουντιάλ με ένα έστω βαθμό.

22:54

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ελβετία - Κόστα Ρίκα 2-2.

22:51

Εκτελεί ο Μπράιαν Ρουίς, οριζόντιο δοκάρι στην πλάτη του Ζόμερ και στα δίχτυα, 2-2.

22:51

90'+3: ΓΚΟΛ για την ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ!

22:50

90'+2: Τρίτη αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Ο Σμιθ αντί του Γκαμπόα.

22:49

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

22:49

90'+1: Πέναλτι για την Κόστα Ρίκα. Σωστό και δεν χρειάζεται ούτε βίντεο. Ο Κάμπελ μπαίνει και ανατρέπεται από τον Ζακάρια.

22:49

90'+1: Δεύτερη αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Ο Αζοφέιφα αντί Γκουζμάν.

22:48

VAR και αλλαγή απόφασης από τον διαιτητή, υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης του πέναλτι. Εκτεθειμένος ήταν ο Γουάστον. Σωστό.

22:48

90': Κίτρινη στον Γουάστον (για διαμαρτυρία).

22:46

89': Πέναλτι για την Κόστα Ρίκα. Ο Ρούις σπρώχθηκε από τον Ροντρίγκες...

22:45

Σέντρα Ζακάρια από τα δεξιά, Ντρμιτς ωραίο μονοκόμματο συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι και... μέσα, 2-1.

22:45

88': ΓΚΟΛ για την ΕΛΒΕΤΙΑ!

22:41

Ό,τι και να γίνει οι Ελβετοί θα είναι στους "16", αφού στο άλλο ματς του ομίλου η Βραζιλία κερδίζει με 2-0 τη Σερβία.

22:40

83': Κίτρινη στον Σερ.

22:38

81': Πρώτη αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Ο Γουάλας στη θέση του Κολίντρες.

22:38

81': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ελβετία. Ο Λανγκ αντί του Σακίρι.

22:36

79': Διαγώνιο σουτ Ρουίς, δύσκολα το βγάζει ο Ζόμερ.

22:35

78': ΔΟΚΑΡΙ για την Ελβετία. Σέντρα Εμπολό από τα δεξιά, κεφαλιά Ντρμιτς, στη συμβολή των δοκών!

22:32

75': Κίτρινη στον Ζακάρια.

22:27

70': Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα με τον Κάμπελ από τα δεξιά, λάθος έξοδος του Ζόμερ, αλλά δεν το πληρώνει, απευθείας άουτ η μπάλα.

22:26

69': Δεύτερη αλλαγή για την Ελβετία. Ο Ντρμιτς αντί Γκαβράνοβιτς.

22:21

64': Μακρινό σουτ Μπόρχες, άουτ...

22:18

Ποδοσφαιρική δικαιοσύνη στο "Nizhny Novgorod Stadium" με την ισοφάριση της Κόστα Ρίκα.

22:17

60': Αλλαγή για την Ελβετία. Ο Ζακάρια αντί του Μπεχράμι.

22:13

Κόρνερ από τα δεξιά με τον Κάμπελ, με φάλτσα, κεφαλιά του Γουάστον, σηκώνεται πιο ψηλά απ' όλους στην καρδιά της περιοχής της Ελβετίας και στα δίχτυα, 1-1.

22:13

56': ΓΚΟΛ για την ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ!

22:12

55': Ο Κάμπελ το γέμισμα από τα δεξιά, ο Κολίντρες την υποδοχή με το κεφάλι στα αριστερά, που γίνεται πάσα, σουτ δυνατό μέσα από την περιοχή του Οβιέδο, άστοχο.

22:10

53': Δυνατό σουτ Εμπολό από θέση μέσα δεξιά και πλάγια, ο Νάβας διώχνει.

22:09

51': Κόρνερ για την Ελβετία. Από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:07

49' Σουτ απέξω του Ροντρίγκες, πάνω από την εστία του Νάβας.

22:06

Ευκαιρία για την Κόστα Ρίκα. Ο Γουάστον με το κεφάλι ανοίγει για τον Κάμπελ, σουτ από το ύψος του πέναλτι, δεν είναι καλό, ψηλά άουτ.

22:05

48': Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα... Γκουζμάν στην εκτέλεση, διώχνουν οι Ελβετοί.

22:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες.