0
19:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:58

Η Νότια Κορέα παίρνει μία πανάξια νίκη απέναντι στους Γερμανούς με 2-0, οι οποίοι αποκλείονται από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

18:58

Τέλος στο ματς!

18:57

90+8': Σέντρα του Οζίλ, κεφαλιά του Χούμελς, η μπάλα βρίσκει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και φεύγει άουτ.

18:57

90+8': Κόρνερ για τη Γερμανία, χωρίς αποτέλεσμα.

18:56

90+5': Ευκαιρία για τη Γερμανία. Κεφαλιά του Χούμελς, εκτός εστίας.

18:55

Ο Σον Χεουνγκμίν φεύγει πίσω από τη σέντρα, φτάνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή και σκοράρει στην κενή εστία καθώς ο Νόιερ είχε προωθηθεί. 2-0.

18:54

90+6: ΓΚΟΛ για τη Νότια Κορέα!

18:51

90+3': ΓΚΟΛ για τη Νότια Κορέα! Μετά το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Κιμ Γιουνγκβόν που εκτελεί από κοντά τον Νόιερ. Αρχικά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, αλλά στη συνέχεια ο ρέφερι έκανε χρήση του VAR και το μέτρησε κανονικά αφού η μπάλα έφτασε στον σκόρερ από πόδι αντιπάλου. Σωστή απόφαση. 1-0.

18:49

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις...

18:48

90': Κόρνερ για τη Νότια Κορέα από τα αριστερά.

18:46

88': Σουτ από τον Ρόις, μπλοκάρει ο Γιο Χιεονγού.

18:45

87': Ευκαιρία για τη Γερμανία. Σέντρα του Οζίλ, ο Χούμελς από πλεονεκτική θέση, πάει να πιάσει την κεφαλιά, αλλά βρίσκει τη μπάλα με τον ώμο και αυτή περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:44

86': Κόρνερ για τη Νότια Κορέα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:42

84': Σουτ του Κρόος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:41

83': Σουτ του Κίμι, έξω από την περιοχή και δεξιά, άουτ.

18:40

82': Σέντρα του Κίμιχ από τα δεξιά, κεφαλιά του Μίλερ αρκετά μέτρα εκτός εστίας.

18:38

79': Τρίτη αλλαγή για τη Ν. Κορέα. Εκτός ο Χουάνγκ Χιτσάν που είχε μπει στο 56', στη θέση του ο Γκο Γιοχάν.

18:35

78': Κόρνερ για τη Γερμανία από τα δεξιά.

18:34

78': Τρίτη αλλαγή για τη Γερμανία. Μπραντ αντί Έκτορ.

18:32

74': Κόρνερ για τη Γερμανία από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:27

69': Αλλαγή για τη Νότια Κορέα. Ο Μουν Σεονμίν αφήνει τη θέση του στον Γιου Σεγιόνγκ.

18:26

68': Σέντρα του Κίμιχ από τα δεξιά, ο Γκόμεζ πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Γιο Χιεονγού μπλοκάρει.

18:24

66': Ο Μουν Σεονμίν βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση για να σκοράρει, αλλά ταλαιπωρεί τη μπάλα και οι Γερμανοί απομακρύνουν.

18:23

65': Κίτρινη κάρτα στον Σον Χεουνγκμίν για θέατρο.

18:22

64': Κόρνερ για τη Γερμανία, η μπάλα καταλήγει στον Έκτορ που σουτάρει, άουτ, μέσα από την περιοχή και αριστερά.

18:19

63': Αλλαγή για τη Γερμανία. Μίλερ αντί Γκορέτσκα.

18:17

63': Σουτ του Σον Χεουνγκμίν, άουτ. Δεν ανησύχησε ο Νόιερ.

18:16

58': Αλλαγή για τη Γερμανία. Γκόμεζ αντί Κεντίρα.

18:14

56': Αναγκαστική αλλαγή για τη Νότια Κορέα. Έξω ο Κου Γιατσεόλ, μέσα ο Χουάνγκ Χιτσάν.

18:11

53': Κόρνερ για τη Γερμανία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:09

51': Ο Ρόις γυρίζει από τα αριστερά στο ύψος του πέναλτι για τον Βέρνερ, ο οποίος πιάνει ένα σουτ στην κίνηση, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιο Χιεονγού η μπάλα.

18:07

48': Κίτρινη κάρτα στον Μουν Σεονμίν.

18:06

47': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία. Σέντρα του Κίμιχ από τα δεξιά, ο Γκορέτσκα, σε θέση φορ, πιάνει ολομόναχος την κεφαλιά, αλλά ο Γιο Χιεονγού πετάγεται στη δεξιά του γωνία και αποκρούει εντυπωσιακά.

18:04

46': Πλασαριστό σουτ του Γιουνγκ Γουγιούνγκ, μπλοκάρει εύκολα ο Νόιερ.