2
22:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:52

Η Κροατία επικρατεί με 2-1 της Ισλανδίας, κάνει το 3Χ3 στον όμιλο και πλέον περιμένει τη Δανία στους «16».

22:52

Τέλος στο ματς.

22:51

90+4': Κόρνερ για την Ισλανδία από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Λόβρεν που δεν αποφέρει κάτι.

22:48

Ο Μπάντελ κλέβει την πάσα, κάνει την κάθετη στον Πέρισιτς, ο οποίος από πλάγια θέση εκτελεί τον Χάλντορσον και γράφει το 1-2.

22:47

90': Τρίτη αλλαγή για την Ισλανία. Έξω ο Μπιάρνασον, μέσα ο Τρίστασον.

22:47

90': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

22:45

88': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράκιτιτς, από πλάγια και αριστερά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:42

85': Αλλαγή για την Ισλανία. Α. Γκούντμουντσον αντί Φινμπόγκασον.

22:42

85': Ευκαιρία για την Κροατία. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Πέρισιτς, έξω από την περιοχή και δεξιά, μόλις άουτ.

22:41

84': Κίτρινη κάρτα στον Σέβαρσον.

22:40

83': Κίτρινη κάρτα στον Γεντβάι.

22:38

Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:38

81': Τρίτη αλλαγή για την Κροατία. Έξω ο Κόβατσιτς, μέσα ο Ράκιτιτς.

22:33

76': ΓΚΟΛ για την ΙΣΛΑΝΔΙΑ! Ο Γκ. Σίγκουρντσον εκτελεί ψηλά στο κέντρο και ευστοχεί για το 1-1.

22:32

75': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΙΣΛΑΝΔΙΑ! Ο Λόβρεν βρίσκει τη μπάλα με το χέρι σε σέντρα του Γκ. Σίγκουρντσον και ο ρέφερι δείχνει την άσπρη βούλα. Σωστή απόφαση.

22:31

74': Ευκαιρία για την Κροατία. Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Πίβαριτς από τα αριστερά, ο Πέρισιτς βάζει το πόδι του αλλά δεν βρίσκει τη μπάλα.

22:30

73': Ευκαιρία για την Ισλανδία. Σέντρα του Φινμπόγκασον από τα δεξιά, ο Μπιάρνασον φάτσα με τον Κάλινιτς δεν βρίσκει καλά τη μπάλα και αστοχεί.

22:29

72': Σε θέση οφσάιντ ο Μπράνταριτς, ήταν εκτεθειμένος.

22:27

71': Αλλαγή για την Ισλανδία. Σιγκούρνταρσον αντί Ρ. Σίγκουρντσον.

22:27

70': Αλλαγή για την Κροατία. Έξω ο Πιάτσα, μέσα ο Λόβρεν.

22:24

67': Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:23

66': Διαγώνιο σουτ του Γκ. Σίγκουρντσον μέσα από την περιοχή, άουτ.

22:22

65': Αλλαγή για την Κροατία. Ο Μόντριτς αφήνει τη θέση του στον Μπράνταριτς.

22:21

64': Κίτρινη κάρτα στον Φινμπόγκασον.

22:16

59': Κίτρινη κάρτα στον Χάλφρεντσον.

22:14

56': ΔΟΚΑΡΙ για την ΙΣΛΑΝΔΙΑ! Εκτελείται το κόρνερ, ο Ίνγκασον πιάνει νέα κεφαλιά, αλλά η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

22:14

55': Ευκαιρία για την Ισλανία. Κεφαλιά του Ίνγκασον, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κάλινιτς.

22:11

Γύρισμα του Πιάτσα από τα αριστερά στον Μπάντελ, ο οποίος με σκαστό σουτ από το ύψος του πέναλτι νικάει τον Χάλντορσον για το 0-1.

22:10

53': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

22:08

51': ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΡΟΑΤΙΑ! Μακρινό και δυνατό σουτ του Μπάντελ, η μπάλα βρίσκει στον Ρ. Σίγκουρντσον, χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:05

48': Κόρνερ για την Ισλανδία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:01

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

21:49

Ισλανδία και Κροατία στο 0-0. Ανώτερη η Ισλανδία, είχε τις ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε γκολ.

21:47

21:47

45+2': Ευκαιρία για την Ισλανδία. Σουτ του Γκούναρσον έξω από την περιοχή και δεξιά, ο Κάλινιτς εκτινάσσεται και διώχνει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:45

Ευκαιρία για την Ισλανδία. Εκτελείται το κόρνερ, ο Κάλινιτς διώχνει με τη γροθιά, πιεζόμενος από τον Ίνγκασον, η μπάλα στρώνεται στον Μπιάρνασον που εκτελεί από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Κροάτης γκολκίπερ αποκρούει με το πόδι.

21:44

45': Κόρνερ για την Ισλανδία από τα αριστερά.

21:43

44': Μακρινό σουτ του Χάλφρεντσον, ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:40

40': Ευκαιρία για την Ισλανδία. Ο Μπάντελ «πουλάει» τη μπάλα, ο Φινμπόγκασον επωφελείται, κάνει το 1-2 με τον Γκ. Σίγκουρντσον και εκτελεί από τα όρια της περιοχής, μόλις άουτ.

21:36

37': Σουτ του Πέρισιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κακό, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Χάλντορσον η μπάλα.

21:33

34': Κόρνερ για την Ισλανδία από τα δεξιά, χωρίς αποτέλεσμα.

21:30

31': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκ. Σίγκουρντσον, έξω από την περιοχή και αριστερά, πέφτει στη δεξιά του γωνία και μπλοκάρει τη μπάλα ο Κάλινιτς.

21:27

28': Κόρνερ για την Ισλανδία από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Γ. Γκούντμουντσον, ο Μάγκνουσον πιάνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

21:25

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά αγώνα και οι ευκαιρίες απουσιάζουν...

21:18

19': Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά από τον Μόντριτς, νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά παραχωρούν οι Ισλανδοί, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

21:14

Ξεκινάει εκ νέου το ματς, επέστρεψε και ο Μπιάρνασον.

21:13

14': Κίτρινη κάρτα στον Πιάτσα για το μαρκάρισμα στον Μπιάρνασον.

21:11

12': Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Μπιάρνασον, ο Πιάτσα τον χτύπησε άθελά του στο πρόσωπο. Έχει ματώσει ο Ισλανδός άσος και του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες εκτός γηπέδου.