22:57

22:55

Άξιζε το τρίποντο το Μαρόκο, προβλημάτισε η Ισπανία με την απόδοσή της, αλλά η ουσία είναι ότι τερματίζει πρώτη στον 2ο όμιλο και στους «16» του Μουντιάλ θα αντιμετωπίσει την οικοδέσποινα Ρωσία.

22:55

90'+7: Λήξη του αγώνα, 2-2.

22:52

90'+4: Κίτρινη στον Χακίμι.

22:51

Είναι σωστή η απόφαση για τον καταλογισμό του γκολ, στην ίδια ευθεία ήταν ο Χακίμι με τον Άσπας.

22:51

90'+3: Και τελικά το γκολ μετρά, 2-2.

22:49

90'+1: Ο Άσπας σκοράρει με τακουνάκι μετά από σέντρα του Καρβαχάλ από δεξιά, με το κόρνερ να εκτελείται πολύ γρήγορα, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Το VAR, πάντως, θα δώσει τη λύση.

22:48

90': Κόρνερ για την Ισπανία που παραχωρεί ο Χακίμι.

22:46

88': Φλύαρη και κουραστική η Ισπανία, πολύ παθιασμένο το Μαρόκο, δίκαια βρίσκεται κοντά σε μια σημαντική νίκη, έστω και γοήτρου.

22:45

87': Σέντρα του Άσπας από αριστερά, αρκετά άστοχη η κεφαλιά του Ασένσιο.

22:43

84': Μπουχαντούζ αντί Ζιγέχ, τρίτη αλλαγή και για το Μαρόκο.

22:42

83': Τρίτη αλλαγή για την Ισπανία, αντί του Νταβίντ Σίλβα ο Ροντρίγκο.

22:40

Από εκτέλεση κόρνερ του Φαΐρ από δεξιά ο Εν Νεσιρί πιάνει δυνατή κεφαλιά, ο Ντε Χέα μένει όρθιος και 1-2.

22:39

81': ΓΚΟΛ για το ΜΑΡΟΚΟ!

22:38

80': Σουτ στην κινηση του Ζιγέχ, η μπάλα στο χέρι του Πικέ, είναι κολλημένο, δεν υπάρχει πέναλτι.

22:36

78': Μακρινό σουτ του Ράμος, χωρίς τύχη.

22:32

74': Διπλή αλλαγή για την Ισπανία, Άσπας στη θέση του Ντιέγκο Κόστα, Ασένσιο αντί του Τιάγκο Αλκάνταρα.

22:29

71': Δεύτερη αλλαγή για το Μαρόκο, αντί του Μπουταΐμπ ο Εν Νεσιρί.

22:27

69': Απογοητευτικό σουτ του Τιάγκο Αλκάνταρα λίγο έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

22:22

64': Πρώτη αλλαγή για το Μαρόκο, Φαΐρ αντί Μπελχαντά.

22:21

63': Ο Ίσκο εκτελεί από δεξιά, κεφαλιά του Πικέ και η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι σε νέα ευκαιρία για την Ισπανία.

22:20

62': Ο Ίσκο πιάνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Καρβαχάλ από δεξιά, πάνω στη γραμμή διώχνει σε κόρνερ ο Σαΐς. Μεγάλη ευκαιρία για την Ισπανία.

22:13

55': ΔΟΚΑΡΙ για το ΜΑΡΟΚΟ! Φοβερό σουτ του Νορντίν Αμραμπάτ εκτός περιοχής, τραντάζει το δεξί δοκάρι η μπάλα στη συμβολή με το οριζόντιο κι ενώ ο Ντε Χέα είχε μείνει άγαλμα.

22:12

54': Κόρνερ για την Ισπανία κερδίζει ο Καρβαχάλ, περνά ανεκμετάλλευτο.