1
22:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:58

Πορτογαλία - Ιράν 1-1. Οι Ασιάτες το πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις, αγγίζοντας, μάλιστα, στο φινάλε την πρόκριση στους «16» του Μουντιάλ.

22:57

90+8': Κίτρινη στον Σοάρες.

22:56

Τέλος στο ματς.

22:54

90+6': Τρίτη αλλαγή για την Πορτογαλία. Έξω ο Αντρέ Σίλβα, μέσα ο Γκουέδες.

22:53

90+5': Μεγάλη ευκαιρία για το Ιράν. Ο Ταρεμί εκτελεί από κοντά και αριστερά, αλλά η μπάλα βρίσκει το πλάγιο δίχτυ.

22:52

Ο Ανσαριφάρντ το εκτελεί ψηλά στην αριστερή γωνία του Ρούι Πατρίσιο και 1-1.

22:51

90+3': ΓΚΟΛ για το ΙΡΑΝ!

22:50

Το δίνει ο Κάσερες!

22:48

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:44

Χέρι του Σοάρες ζητούν οι παίκτες του Ιράν, σε κεφαλιά του Αζμούν! Μικρή διακοπή για να εξεταστεί το VAR.

22:43

84': Αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Ζοάο Μουτίνιο αντικαθιστά τον Ζοάο Μάριο.

22:40

83': Κίτρινη κάρτα στον Ρονάλντο, έβαλε επικίνδυνα το χέρι του στο πρόσωπο του Πουραλιγκανζί ο σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης. Έκανε χρήση του VAR ο ρέφερι, για το ενδεχόμενο κόκκινης.

22:36

77': Δυνατό σουτ του Αντρέ Σίλβα εκτός περιοχής, ψηλά.

22:34

76': Τρίτη αλλαγή για το Ιράν. Ανσαριφάρντ αντί Εζατολαχί.

22:31

72': Ευκαιρία για το Ιράν. Ο Γκοντός κάνει την προσποίηση και εκτελεί από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ρούι Πατρίσιο.

22:30

72': Ο Αντριέν Σίλβα σουτάρει έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:28

70': Αλλαγή για το Ιράν. Γκοντός αντί Τζαχανμπάχς.

22:28

70': Αλλαγή για την Πορτογαλία. Έξω ο Κουαρέσμα, μέσα ο Μπερνάρντο Σίλβα.

22:24

66': Σουτ εκτός περιοχής από τον Ρονάλντο, αρκετά έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπεϊρανβάντ.

22:22

64': Κίτρινη κάρτα στον Κουαρέσμα.

22:17

58': Κόρνερ για το Ιράν από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:15

56': Αλλαγή για το Ιράν. Έξω ο Χατζισαφί, μέσα ο Μοχαμαντί.

22:12

54': Κίτρινη στον Αζμούν.

22:11

53': Εκτελεί το πέναλτι ο Ρονάλντο, ο Μπεϊρανβάντ τον ψαρεύει, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει τη μπάλα με διπλή προσπάθεια.

22:10

52': Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί για διαμαρτυρία.

22:08

52': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ! Ο Εζατολαχί ανατρέπει τον Ρονάλντο και ο Κάσερες, κάνοντας χρήση του VAR, δείχνει την άσπρη βούλα. Σωστή υπόδειξη, υπάρχει επαφή.

22:03

21:49

Η Πορτογαλία προηγείται με 1-0 του Ιράν χάρις στη γκολάρα του Κουαρέσμα.

21:49

21:48

21:45

Ωραίο ένα - δύο Αντριέν Σίλβα, Κουαρέσμα και ο μέσος της Μπεσίκτας με ένα εξαιρετικό σουτ με το εξωτερικό, από τη γωνία της περιοχής, γράφει το 0-1.

21:45

45': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

21:42

42': Σουτ με εξωτερικό φάλτσο από τον Κουαρέσμα, μέσα από την περιοχή και δεξιά, πάνω από την εστία.

21:39

40': Μακρινό σουτ του Ρονάλντο, μπλοκάρει χωρίς δυσκολία ο Μπεϊρανβάντ.

21:34

34': Ευκαιρία για το Ιράν. Ο Τζαχανμπάχς εκτελεί φάουλ κοντά στη γωνία της περιοχής και δεξιά, κεφαλιά του Εζατολαχί, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ρουι Πατρίσιο.

21:32

33': Κίτρινη κάρτα στον Γκερέιρο.

21:29

29': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Φόντε, πολύ ψηλά άουτ.

21:26

26': Οφσάιντ ο Αντρέ Σίλβα, ήταν εκτεθειμένος.

21:21

22': Ο Ρεζαεϊάν εκτελεί απευθείας ένα φάουλ, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ρούι Πατρίσιο η μπάλα.

21:16

16': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ρονάλντο, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:14

14': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Κουαρέσμα, με τον Εζατολαχί να παραχωρεί νέο κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

21:09

9': Μετά από ασυνεννοησία Μπεϊρανβάντ και Πουραλιγκανζί, η μπάλα στρώνεται στον Ζοάο Μάριο που σουτάρει από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:07

7': Γύρισμα του Τζαχανμπάχς από τα δεξιά, ο Αμιρί κάνει το συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής, εντελώς άστοχο.

21:03

3': Ευκαιρία για την Πορτογαλία. Μπαλιά του Ζοάο Μάριο από τα αριστερά στον Ρονάλντο, που μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει από διαγώνια θέση αλλά ο Μπεϊρανβάντ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

21:01

1': Ξεκινάει το παιχνίδι.

20:57

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

20:54

Και τώρα οι εθνικοί ύμνοι των δύο χωρών. Πρώτα του Ιράν, αμέσως μετά της Πορτογαλίας.

20:53

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:48

Βασικός με το Ιράν ο Χατζισαφί, στον πάγκο οι Ανσαριφάρντ και Μασούντ.

20:42

Οι Ιρανοί χρειάζονται μόνο νίκη για να προκριθούν στους «16» ενώ ο Ρονάλντο και η παρέα του βολεύονται ακόμα και με ισοπαλία.

20:41

Η αναμέτρηση διεξάγεται στη «Mordovia Arena» του Σαράνσκ.

20:39

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι ανάμεσα στο Ιράν και την Πορτογαλία, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του Μουντιάλ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.