2
19:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:51

Ιαπωνία και Σενεγάλη ισόπαλες με σκορ 2-2. Οι δύο ομάδες φτάνουν τους 4 βαθμούς και οδηγούν την κούρσα στον 8ο όμιλο.

19:51

Τέλος του αγώνα.

19:50

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Χασέμπε.

19:47

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Εντόι.

19:47

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:46

90': Κίτρινη κάρτα στον Σαμπαλί.

19:43

87': Κλείνει τις αλλαγές της η Ιαπωνία. Ουσάμι αντί Ινούι.

19:42

86': Τρίτη αλλαγή για τη Σενεγάλη. Ο Νιανγκ αποχωρεί κουτσαίνοντας, ο Ντιούφ παίρνει τη θέση του.

19:41

84': Σέντρα του Ουαγκέ από τα δεξιά, ο Εντόι παίρνει την κεφαλιά, δεν ανησυχεί ο Καβασίμα.

19:39

83': Σε θέση οφσάιντ ο Νιανγκ, ήταν εκτεθειμένος.

19:37

81': Αλλαγή για τη Σενεγάλη. Ο Εντόι αντικαθιστά τον Π.Α. Εντιαγέ.

19:36

80': Οφσάιντ ο Μανέ, σωστό.

19:34

Σέντρα του Οσάκο από τα δεξιά, ο Κ. Εντιαγέ κάνει τραγική έξοδο, η μπάλα φτάνει στον Ινούι που γυρίζει τη μπάλα στον Χόντα, και εκείνος εκτελεί από τη μικρή περιοχή για το 2-2.

19:34

78': ΓΚΟΛ για την ΙΑΠΩΝΙΑ!

19:31

75': Αλλαγή για την Ιαπωνία. Ο Οκαζάκι παίρνει τη θέση του Χαραγκούτσι.

19:30

74': Κόρνερ για τους Ιάπωνες από τα δεξιά.

19:29

72': Αλλαγή για την Ιαπωνία. Χόντα αντί Καγκάβα.

19:27

Ο Σαμπαλί κάνει το γύρισμα μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα περνάει από τον Νιανγκ, που δεν μπορεί να κάνει το τακουνάκι, και ο επερχόμενος Ουαγκέ στο δεύτερο δοκάρι με εν κινήσει σουτ κάνει το 1-2.

19:27

71': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΝΕΓΑΛΗ!

19:24

68': Κίτρινη κάρτα στον Ινούι.

19:21

65': Αλλαγή για τη Σενεγάλη. Έξω ο Α. Εντιαγέ, μέσα ο Κουγιατέ.

19:21

64': ΔΟΚΑΡΙ για την ΙΑΠΩΝΙΑ! ο Σιμπασάκι πατάει με τακουνάκι στον Ινούι, ο οποίος πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από θέση έξω αριστερά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω.

19:17

60': Ευκαιρία για την Ιαπωνία. Επικίνδυνο γύρισμα του Σιμπασάκι από τα δεξιά, ο Οσάκο πετάγεται στη μικρή περιοχή αλλά για λίγο δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με τη μπάλα, που καταλήγει άουτ.

19:15

59': Κίτρινη κάρτα στον Νιανγκ, που άπλωσε επικίνδυνα το χέρι του στο πρόσωπο του Σότζι.

19:12

Έχει ανοίξει η μύτη του Χασέμπε, μετά από χτύπημα που δέχθηκε από τον Νιανγκ, και του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες.

19:11

55': Δυνατό και συρτό σουτ από τον Νιανγκ έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Καβασίμα η μπάλα.

19:10

53': Σε θέση οφσάιντ ο Οσάκο, ήταν εκτεθειμένος.

19:08

52': Φαλτσαριστό σουτ του Π.Α. Εντιαγέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:07

50': Μονοκόμματο σουτ του Νιανγκ, άουτ.

19:06

49': Ευκαιρία για την Ιαπωνία. Σέντρα του Ναγκατόμο από τα αριστερά, πρώτη κεφαλιά από τον Σιμπασάκι, δεύτερη από τον Οσάκο, στην αγκαλιά του Κ. Εντιαγέ η μπάλα.

19:04

47': Κόρνερ για τη Σενεγάλη από τα δεξιά, χωρίς αποτέλεσμα.

19:01

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

18:46

Ιαπωνία και Σενεγάλη στο 1-1. Απόλυτα ισορροπημένο το παιχνίδι, με τους Αφρικανούς να παίρνουν προβάδισμα με τον Μανέ στο 11' και την ομάδα του Ακίρα Νισίνο να ισοφαρίζει με τον Ινούι στο 34'.

18:46

18:45

18:44

45': Οφσάιντ ο Νιανγκ, σωστή υπόδειξη.

18:42

43': Κόρνερ για τη Σενεγάλη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:39

40': Ο Χαραγκούτσι συγκλίνει από τα αριστερά, κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:38

39': Ευκαιρία για τη Σενεγάλη! Κάθετη του Μανέ στον Νιανγκ, που βγαίνει φάτσα με τον Καβασίμα, κάνει το σουτ, με τον γκολκίπερ της Ιαπωνίας να αποκρούει.

18:33

Ο Ναγκατόμο ελίσσεται ωραία μέσα στην περιοχή και αριστερά, ξεπερνάει δύο αντιπάλους και κόβει στον Ινούι, ο οποίος με όμορφο δεξί πλασέ νικάει τον Κ. Εντιαγέ γράφοντας το 1-1.

18:33

34': ΓΚΟΛ για την ΙΑΠΩΝΙΑ!