-
1
22:58

22:57

Στους 3 βαθμούς οι δύο ομάδες, αλλά οι παγκόσμιοι πρωταθλητές υπερτερούν στην ισοβαθμία, με το Μεξικό να είναι στους 6 βαθμούς στην κορυφή του 6ου ομίλου.

22:55

Η γνωστή Γερμανία... Στο τέλος κερδίζει πάντα η Γερμανία, παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα επέμεινε, πάλεψε και δικαιώθηκε. Η Σουηδία αυτοκτόνησε...

22:55

90'+7: Λήξη του αγώνα, 2-1.

22:54

90'+7: Κίτρινη στον Λάρσον.

22:53

Ο Κρόος εκτελεί φάουλ με πάσα του Ρόις από πλάγια αριστερά, κακή αντίδραση του Όλσεν, η μπάλα στο αριστερό γάμα και 2-1.

22:52

90'+5: ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

22:51

90'+4: Αδύναμο σουτ του Γκουιντέτι, μπλοκάρει εύκολα ο Νόιερ.

22:49

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ! Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα καταλήγει στον Μπραντ, σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και δεξιά, η μπάλα στο δεξί δοκάρι.

22:49

90'+2: Κόρνερ για τη Γερμανία κερδίζει ο Βέρνερ.

22:48

90'+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:47

90': Τρίτη αλλαγή για τη Σουηδία, Τελίν αντί Μπεργκ.

22:45

88': Φοβερή επέμβαση του Όλσεν με το ένα χέρι στην κεφαλιά του Γκόμεζ μετά από σέντρα του Κρόος από αριστερά. Στην εξέλιξη της φάσης το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για τους Γερμανούς.

22:44

87': Μπραντ αντί Έκτορ, τρίτη αλλαγή για τη Γερμανία.

22:40

83': Κεφαλιά του Γκράνκβιστ, γλιστρά ο Νόιερ, προλαβαίνει τελικά να διώξει την μπάλα σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:39

82': Δεύτερη κίτρινη κάρτα και κόκκινη στον Μπόατενγκ για φάουλ στον Μπεργκ. Με 10 μένει η Γερμανία.

22:38

81': Σουτ στην κίνηση του Βέρνερ από το ύψος του πέναλτι μετά από συρτή πάσα του Ρόις από δεξιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:35

78': Δεύτερη αλλαγή για τη Σουηδία, Γκουιντέτι αντί Τοϊβόνεν.

22:33

76': Από την εκτέλεση του Αουγκούστινσον η μπάλα καταλήγει στον Φόρσμπεργκ, που θα πιάσει το δυνατό σουτ και ο Νόιερ το εξουδετερώνει.

22:32

75': Κόρνερ κερδίζει ο Ντουρμάζ για τη Σουηδία.

22:31

74': Ντουρμάζ αντί Κλάεσον, πρώτη αλλαγή για τη Σουηδία.

22:28

71': Κίτρινη στον Μπόατενγκ για φάουλ στον Φόρσμπεργκ.

22:25

68': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Γκόμεζ.

22:22

65': Κόρνερ για τη Γερμανία από κόντρα της μπάλας στον Λάρσον σε σουτ του Κρόος. Περνά ανεκμετάλλευτο.

22:18

61': Ο Κίμιχ κάνει χαμηλά την μπαλιά για τον Ρόις, που έχει βγει στην πλάτη της άμυνας των Σουηδών, αλλά δεν μπορεί να κάνει το τακουνάκι και χάνεται η ευκαιρία για το 2-1.

22:14

56': Ο Βέρνερ βρίσκει κενό χώρο από αριστερά, πασάρει στον Έκτορ, που θα κάνει το πλασέ από κοντά και μπλοκάρει ο Όλσεν. Σημαντική ευκαιρία για τη Γερμανία.

22:09

52': Κίτρινη στον Έκνταλ για φάουλ στον Μίλερ.

22:08

51': Εκτελεί φάουλ ο Κρόος από δεξιά, κεφαλιά του Μίλερ και η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

22:07

50': Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

22:06

49': Σουτ του Κρόος, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ, ενώ ο Όλσεν ήταν εξουδετερωμένος. Κοντά και σε δεύτερο γκολ φτάνει η Γερμανία.

22:06

Γύρισμα του Βέρνερ από αριστερά, δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Γκόμεζ, το κάνει όμως ο Ρόις και με προβολή ισοφαρίζει (1-1).

22:05

48': ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

22:03

46': Δεύτερη αλλαγή για τη Γερμανία, Γκόμεζ αντί Ντράξλερ.

22:03

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.