0
19:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:55

Η Νιγηρία επικρατεί με 2-0 της Ισλανδίας και βάζει... φωτιά στον όμιλο. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μούσα που πέτυχε και τα δύο γκολ ενώ είχε και δοκάρι.

19:55

Λήξη του αγώνα.

19:53

Ξεκινάει εκ νέου το παιχνίδι.

19:52

Διακοπή, έχει πέσει στο χορτάρι ο Μίκελ. Πονάει στο χέρι και περνά εκτός αγωνιστικού χώρου.

19:51

Πάνω, κάτω η μπάλα τα τελευταία λεπτά...

19:49

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:48

90': Τρίτη αλλαγή για τη Νιγηρία. Ο Ιβόμπι παίρνει τη θέση του Ετέμπο.

19:46

88': Ευκαιρία για την Ισλανδία. Ο Φινμπόγκασον βγαίνει από τα αριστερά, σουτάρει από πλάγια θέση, αλλά ο Ουζόχο διώχνει.

19:45

87': Τρίτη αλλαγή για την Ισλανδία. Σκούλασον αντί Γκούναρσον.

19:43

85': Αλλαγή για τη Νιγηρία. Έξω ο Ιχεανάτσο, μέσα ο Ιγκάλο.

19:42

84': Σουτ εκτός περιοχής από τον Ιχεανάτσο, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χάλντορσον η μπάλα.

19:40

83': Εκτελεί το πέναλτι ο Γκ. Σίγκουρντσον αλλά το στέλνει στα... πουλιά. Κακή εκτέλεση από τον άσο Έβερτον.

19:38

80': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΙΣΛΑΝΔΙΑ! Ο Εμπουέχι ανατρέπει τον Φινμπόγκασον και ο Κόνγκερ δείχνει την άσπρη βούλα. Συμβουλεύτηκε και το VAR ο ρέφερι. Σωστή απόφαση.

19:36

79': Κόρνερ για τη Νιγηρία από τα αριστερά.

19:33

Γέμισμα του Εμπουέχι από τα αριστερά, ο Μούσα συγκλίνει προς την περιοχή, αδειάζει τον Άρνασον, ξεφεύγει και από τον Χάλντορσοον και πλασάρει για το 2-0.

19:33

75': ΓΚΟΛ για τη ΝΙΓΗΡΙΑ!

19:32

74': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΝΙΓΗΡΙΑ! Εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ του Μούσα έξω από την περιοχή, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μόουζες αστοχεί.

19:30

72': Εκτελείται το κόρνερ από τον Ιχεανάτσο, ο Μπαλόγκουν πιάνει την κεφαλιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:30

72': Κόρνερ για τη Νιγηρία από τα δεξιά.

19:28

71': Αλλαγή για την Ισλανδία. Σιγκούρνταρσον αντί Μπόντβαρσον.

19:27

70': Κόρνερ για τους Νιγηριανούς από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:25

68΄: Σουτ εκτός περιοχής από τον Γκίσλασον, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:24

66': Διαγώνιο σουτ του Μόουζες, μέσα από την περιοχή και δεξιά, άουτ.

19:22

64': Αλλαγή για την Ισλανδία. Αποχωρεί ο Ρ. Σίγκουρντσον, μέσα ο Ίνγκασον.

19:20

62': Φάουλ για την Ισλανδία, 7-8 μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά. Εκτελεί με σέντρα ο Γκ. Σίγκουρντσον, μπλοκάρει ο Ουζόχο.

19:17

59΄: Κόρνερ για την Ισλανδία από τα αριστερά, χωρίς αποτέλεσμα.

19:15

57': Ευκαιρία για τη Νιγηρία. Μακρινό σουτ του Εντιντί, η μπάλα κοντράρει στον Γκίσλασον και ο Χάλντορσον απογειώνεται διώχνοντας σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

19:12

Όλα καλά με τον Ρ. Σίγκουρντσον, αλλάζει φανέλα και περνά ξανά στον αγωνιστικό χώρο.

19:08

Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Ρ. Σίγκουρντσον, έχει ματώσει στο πίσω μέρος του κεφαλιού και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες. Τον βρήκε άθελά του ο Μούσα ενώ ξεκινούσε για να πανηγυρίσει το γκολ του.

19:07

Ο Μόουζες φεύγει στην αντεπίθεση από τα δεξιά, κάνει τη σέντρα, ο Μούσα κοντρολάρει και εκτελεί με τη μία από την μικρή περιοχή για το 1-0!

19:07

49': ΓΚΟΛ για τη ΝΙΓΗΡΙΑ!

19:04

46': Ο Ιτέμπο κουβαλάει τη μπάλα μέχρι έξω από την περιοχή, κάνει το συρτό σουτ, αλλά ο Χάλντορσον μπλοκάρει.

19:02

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.