1
16:53

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό σας απόγευμα.

16:52

4 βαθμούς έχουν πλέον οι Δανοί και 1 οι Αυστραλοί. Στο άλλο ματς της 2ης αγωνιστικής, η Γαλλία που έχει 3 βαθμούς αντιμετωπίζει το Περού που έχει 0. Όλα ανοιχτά λοιπόν.

16:51

Δανία και Αυστραλία παίρνουν από έναν βαθμό σε ένα ωραίο ματς και ο τρίτος όμιλος... παίρνει φωτιά.

16:50

Λήξη του ματς! 1-1.

16:48

90'+2: Κόρνερ για τη Δανία. Το εκτελεί ο Ερικσεν από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Μπρέιθγουεϊτ που κατεβάζει με το στήθος και κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Ράιαν.

16:47

Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

16:47

90': Δυνατό σουτ του Έρικσεν, κακό, πολύ άουτ.

16:45

88': Διπλή ευκαιρία για την Αυστραλία! Ο Αρζάνι κάνει το σουτ από τα αριστερά, ο Σμάιχελ μπλοκάρει, η μπάλα φτάνει στην Λέκι πυο επιχειρεί επίσης το σουτ, λέει πάλι «όχι» ο Δανός γκολκίπερ.

16:41

84': Κίτρινη κάρτα στον Σίστο.

16:38

82': Αλλαγή για την Αυστραλία. Ο Ιρβάιν στη θέση του Ρόγκιτς.

16:32

76': Προσποιήσεις και πλασέ του Λέκι, πέφτει και μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Σμάιχελ.

16:31

75': Αναγκαστική αλλαγή. Ο Γιούριτς στη θέση του Ναμπουτ.

16:30

Μικρή διακοπή, καθώς ο Ναμπουτ πονά στον ώμο. Μέσα το ιατρικό τιμ, δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει.

16:29

73': Καλό σουτ του Σίστο έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

16:28

72': Ωραία προσπάθεια του Ρόγκιτς, κάνει το γυριστό σουτ στο ύψος της περιοχής, στα χέρια του Σμάιχελ.

16:27

71': Πολύ καλή στιγμή για την Αυστραλία. Δυνατό σουτ του Μούι έξω από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα.

16:26

69': Κόρνερ για την Αυστραλία. το εκτελεί από τα δεξιά ο Μούι, είναι κακό.

16:25

68': Αλλαγή για την Αυστραλία. Ο Αρζάνι στη θέση του Κρούζε.

16:25

68': Αλλαγή για τη Δανία. Ο Κορνέλιους στη θέση του Ν. Γιόργκενσεν.

16:24

68': Καλή στιγμή για την Αυστραλία. Ο Σμάιχελ δεν διώχνει καλά, ο Λέκι κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Ντάλσγκααρντ επεμβαίνει και διώχνει σε κόρνερ προ του Κρούζε.

16:15

59': Αλλαγή για τη Δανία. Ο Μπρεϊθγουέιτ στη θέση του Πόουλσεν.

16:12

56': Κόρνερ για τη Δανία. Το εκτελεί ο Έρικσεν από τα δεξιά, μονομαχίες στην περιοχή για μια κεφαλιά, σταματά για φάουλ του Ντάλσγκααρντ στον Μούι η φάση.