2
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχει από το a-sports.gr.

16:52

Η Ιαπωνία ξεπερνά με 2-1 την αντίσταση της Κολομβίας και γίνεται η πρώτη Εθνική από την Ασία που κερδίζει Νοτιοαμερικάνους σε Μουντιάλ.

16:51

Τέλος του αγώνα.

16:50

Πιέζουν για την ισοφάριση οι Κολομβιανοί...

16:47

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:46

90': Οφσάιντ ο Φαλκάο, σωστό.

16:42

86': Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκες.

16:41

85': Τρίτη αλλαγή για την Ιαπωνία. Ο Οκαζάκι αντικαθιστά τον Οσάκο.

16:36

80': Αλλαγή για την Ιαπωνία. Γιαμαγκούτσι αντί Σιμπασάκι.

16:35

78': Ευκαιρία για την Κολομβία. Ο Λέρμα βρίσκει με τακουνάκι τον Ροντρίγκες που κάνει το τουτ εντός περιοχής, αλλά ο Οσάκο βάζει καίρια την προβολή και παραχωρεί κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

16:34

77': Κόρνερ για την Κολομβία από τα δεξιά, χωρίς αποτέλεσμα.

16:30

Ο Χόντα εκτελεί κόρνερ από αριστερά, ο Οσπίνα κάνει κακή έξοδο και ο Οσάκο με κεφαλιά από την μικρή περιοχή κάνει το 1-2.

16:30

73': ΓΚΟΛ για την ΙΑΠΩΝΙΑ!

16:29

Ευκαιρία για την Ιαπωνία. Ο Χόντα «σπάει» στον Χ. Σακάι που σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά κάνει αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

16:28

71': Σουτ του Χόντα, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Οσπίνα και μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

16:27

Τρίτη αλλαγή για την Κολομβία. Μπάκα αντί Ισκιέρδο.

16:26

70': Αλλαγή για την Ιαπωνία. Χόντα αντί Καγκάβα.

16:25

Συμπληρώθηκαν 70 λεπτά αγώνα και οι Ιάπωνες παίζουν στο μισό γήπεδο τους Κολομβιανούς.

16:23

66': Κόρνερ για την Ιαπωνία από τα δεξιά, περνάει χωρίς όφελος.

16:21

64': Κίτρινη κάρτα στον Μπάριος.

16:17

59': Καλή στιγμή για την Ιαπωνία, με τον Σιμπασάκι να εκτελεί φάουλ, τον Γιοσίντα να πιάνει την κεφαλιά αλλά να αστοχεί.

16:15

59': Αλλαγή για την Κολομβία. Έξω ο Κιντέρο, μέσα ο Ροντρίγκες.

16:14

57': Ευκαιρία για την Ιαπωνία. Φαλτσαριστό σουτ με το δεξί από τον Ινούι, μέσα από την περιοχή, εκτινάσσεται και απομακρύνει ο Οσπίνα.

16:11

54': Ευκαιρία για την Ιαπωνία. Ωραία πάσα του Καγκάβα στον Οσάκο, που βάζει ωραία την πλάτη, αποφεύγει τον Ντ. Σάντσες, εκτελεί από τη μικρή περιοχή και αριστερά, αλλά ο Οσπίνα του λέει «όχι».