0
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:52

Η Σουηδία κερδίζει με 1-0 τη Νότια Κορέα, χάρις στο γκολ - πέναλτι του Γκράνκβιστ και ισοβαθμεί με το Μεξικό στην κορυφή του 6ου ομίλου του Μουντιάλ.

16:52

Λήξη του ματς.

16:50

90+3': Κόρνερ για τη Νότια Κορέα, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:48

90+1': Ευκαιρία για τη Νότια Κορέα. Μετά από γέμισμα, ο Λι Γιαεσούνγκ πιάνει ολομόναχος την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ.

16:48

16:44

Ακόμα τρία λεπτά για τη συμπλήρωση των 90', χωρίς ρυθμό το ματς...

16:39

82': Κόρνερ για τη Νότια Κορέα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:38

81: Τρίτη αλλαγή για τη Σουηδία. Σβένσον αντί Λάρσον.

16:36

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τους Ασιάτες να προσπαθούν να πιέσουν για την ισοφάριση.

16:33

77': Αλλαγή για τους Σουηδούς. Ο Τελίν αντικαθιστά τον Τοϊβόνεν.

16:29

72': Τρίτη αλλαγή για τη Νότια Κορέα. Έξω ο Κου Γιατσεόλ, μέσα ο Λι Σεουνγκγού.

16:28

71': Αλλαγή για τη Σουηδία. Χίλιεμαρκ αντί Έκνταλ.

16:27

70': Κόρνερ για τη Σουηδία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:24

67': Αλλαγή για τη Νότια Κορέα. Ο Κιμ Σινγούκ αφήνει τη θέση του στον Γιουνγκ Γουγιούνγκ.

16:23

Ο Γκράνκβιστ εκτελεί το πέναλτι, στη δεξιά γωνία η μπάλα, στην αριστερή ο Γιο Χιεονγού και 1-0 για Σουηδία.

16:22

65': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΥΗΔΙΑ!

16:19

63': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι Σουηδοί σε ανατροπή του Κλάεσον από τον Κιμ Μινγού. Ο ρέφερι λέει αρχικά «παίζεται» αλλά στη συνέχεια επικαλείται τη βοήθεια του VAR και δείχνει την άσπρη βούλα. Υπήρξε ανατροπή, σωστή απόφαση...

16:17

62': Κίτρινη κάρτα στον Κλάεσον.

16:15

59': Δύο σερί κόρνερ για τη Νότια Κορέα από τα δεξιά, περνούν ανεκμετάλλευτα.

16:13

56': Ευκαιρία για τη Νότια Κορέα. Καλοτραβηγμένο φάουλ του Κλάεσον από τα αριστερά, ο Τοϊβόνεν πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Γιο Χιεονγού αποκρούει ενστικτωδώς.

16:12

54': Κίτρινη στον Χουάνγκ Χιτσάν.

16:09

52': Ευκαιρία για τη Νότια Κορέα. Σέντρα από τα αριστερά, ο Κου Γιατσεόλ πιάνει την κεφαλιά. που περνά ελάχιστα δίπλα από δεξί κάθετο δοκάρι του Όλσεν.

16:05

49': Ο Τοϊβόνεν βγαίνει στην κόντρα από δεξιά, γυρίζει στο ύψος της μεγάλης περιοχής στον Φόρσμπεργκ, ο οποίος σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:01

15:47

Σουηδία και Νότια Κορέα στο 0-0. Οι Σκανδιναβοί είχαν την υπεροχή και θα μπορούσαν να πάρουν... κεφάλι στο σκορ με την ευκαιρία του Μπεργκ στο 21'.

15:47

15:46

45+1': Σέντρα του Λούστιγκ από τα δεξιά, κεφαλιά του Κλάεσον η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και καταλήγει κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

15:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:42

43': Κόρνερ για τη Σουηδία από τα δεξιά, που δεν αποφέρει κάτι. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι του Κι Σουνγκγιουένγκ πάνω στον Τοϊβόνεν οι Σκανδιναβοί. Βρήκε πρώτα μπάλα και μετά πόδια ο Νοτιοκορεάτης.

15:39

42': Ο Μπεργκ κατεβάζει άψογα τη μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή και αριστερά, κάνει το γύρισμα αλλά κανείς συμπαίκτης του δεν ακολουθεί.