1
20:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλ;h συνέχεια από το a-sports.gr.

20:54

Η Δανία επικρατεί με 1-0 του Περού και ξεκινάει με το δεξί τις υποχρεώσεις της στον 3ο όμιλο του Μουντιάλ. Οι Δανοί προηγήθηκαν στο 59’, οι Λατινοαμερικάνοι πίεσαν για την ισοφάριση, χάνοντας πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

20:54

Λήξη του ματς.

20:52

90+4΄Κόρνερ για το Περού από τα δεξιά, διώχνει με τη γροθιά ο Σμάιχελ.

20:52

90+3': Κίτιρνη στον Πόουλσεν.

20:51

90+3': Κόρνερ για τη Δανία από τα αριστερά, χωρίς αποτέλεσμα.

20:48

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:45

87': Τρίτη αλλαγή για το Περού. Έξω ο Τάπια, μέσα ο Ακίνο.

20:44

86': Κίτρινη στον Ντιλέινι.

20:43

85': Αλλαγή για το Περού. Ο Ρουιντίας αντικαθιστά τον Φαρφάν.

20:42

84': Μεγάλη ευκαιρία για το Περού. Γύρισμα του Καρίγιο από τα δεξιά, ο Φαρφάν σουτάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Σμάιχελ αποκρούει με τα πόδια.

20:39

81': Τρίτη αλλαγή για τη Δανία. Ο Μ. Γιόργκενσεν παίρνει τη θέση του Κρίστενσεν, που δείχνει να έχει ενοχλήσεις.

20:37

79': Μεγάλη ευκαιρία για το Περού. Με πλάτη στο τέρμα ο Γκερέρο κάνει το τακουνάκι, αλλά η μπάλα περνά βασανιστικά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σμάιχελ.

20:33

Δεκαπέντε λεπτά απομένουν για το τέλος του αγώνα και οι Περουβιανοί έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο, πιέζοντας για την ισοφάριση.

20:31

74': Δύο συνεχόμενα κόρνερ των Δανών από δεξιά, δεν αποφέρουν κάτι.

20:31

73': Διαγώνιο σουτ του Αντβίνκουλα, μέσα από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Σμάιχελ.

20:27

69': Ευκαιρία για το Περού. Ο Ροντρίγκες πιάνει τη διαγώνια κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Φαρφάν δεν μπορεί να σπρώξει από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα και αυτή περνά άουτ.

20:26

67': Αλλαγή για τη Δανία. Μπράιθγουαϊτ αντί Σίστο.

20:21

62': Αλλαγή για το Περού. Έξω ο Φλόρες, μέσα ο Γκερέρο.

20:20

61': Μεγάλη ευκαιρία για το Περού. Ο Κουέβα βρίσκει στα αριστερά του τον Φλόρες, που πλασάρει από πολύ καλή θέση, όμως ο Σμάιχελ αποκρούει εντυπωσιακά.

20:17

Ο Έρικσεν φεύγει στην κόντρα, πασάρει αριστερά στον Πόουλσεν, που μπαίνει στην περιοχή και με ιδανικό πλασέ νικάει τον Γκαγιέσε για το 0-1.

20:17

59': ΓΚΟΛ για τη ΔΑΝΙΑ!

20:15

57': Μεγάλη ευκαιρία για το Περού. Ο Κουέβα πασάρει όμορφα στον Καρίγιο μέσα στην περιοχή, που παραπατάει, η μπάλα φτάνει στον Φλόρες που αστοχεί απέναντι από τον Σμάιχελ.

20:10

55': Οφσάιντ ο Πόουλσεν, σωστό.

20:09

51': Σουτ υπό πίεση του Λάρσεν, εκτός περιοχής, πολύ άστοχο.

20:06

48': Σε θέση οφσάιντ ο Ν. Γιόργκενσεν, σωστή υπόδειξη.

20:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

19:48

Περού και Δανία ισόπαλες χωρίς γκολ. Θα μπορούσαν να πάρουν... κεφάλι στο σκορ οι Λατινοαμερικάνοι, αλλά ο Κουέβα έστειλε το πέναλτι που κέρδισε στα... πουλιά.

19:48

19:47

Κόρνερ για τη Δανία από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Έρικσεν, πιάνει την κεφαλιά ο Πόουλσεν αλλά αστοχεί.

19:46

Μετρούν ήδη δύο λεπτά καθυστερήσεων.

19:45

45+1': Εκτελεί το πέναλτι ο Κουέβα, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Κάκιστη εκτέλεση...

19:43

44': Φωνάζουν για πέναλτι οι Περουβιανοί, για μαρκάρισμα του Πόουλσεν στον Κουέβα. Τίποτα λέει ο διαιτητής, αλλά με τη βοήθεια του VAR δείχνει τελικά την άσπρη βούλα. Σωστή υπόδειξη.

19:41

Σουτ του Ντιλέινι λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, δεν καταφέρνει να μπει στη φάση ο Πόουλσεν και η μπάλα περνά άουτ.

19:39

39': Εκτελεί πάνω στο τείχος ο Έρικσεν, η μπάλα στρώνεται στον Σένε που σουτάρει από το ύψος της περιοχής με το δεξί, αλλά Γκαγιέσε μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

19:37

38': Φάουλ σε πολύ καλή θέση, λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά για τους Δανούς. Το κέρδισε ο Σίστο από τον Τάπια που είδε και την κίτρινη κάρτα.

19:36

37': Οφσάιντ ο Ν. Γιόργκενσεν, ήταν εκτεθειμένος.

19:34

36': Αναγκαστική αλλαγή για τη Δανία. Σένε αντί Κβιστ.

19:33

Θα γίνει αλλαγή ο Κβιστ...

19:32

32': Στο έδαφος με πρόβλημα στα πλευρά ο Κβιστ. Να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει ο Δανός χαφ.

19:28

29': Κάθετη του Καρίγιο στον Φαρφάν, που κάνει το σουτ, αλλά ο Κιάερ του βάζει σωτήρια την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ, το οποίο δεν αποφέρει κάτι.

19:27

27': Δυνατό σουτ του Ντιλέινι, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.