0
23:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:53

Η Κροατία νικάει εύκολα τη Νιγηρία με 2-0 και τίθεται επικεφαλής του 4ου ομίλου του Μουντιάλ.

23:53

Λήξη του αγώνα.

23:50

90+2': Ευκαιρία για την Κροατία. Ο Πιάτσα βγάζει τετ α τετ τον Κόβατσιτς με τον Ουζόχο, αλλά ο Νιγηριανός γκολκίπερ αποκρούει το πλασέ του.

23:48

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:47

89': Κίτρινη στον Μπρόζοβιτς.

23:46

88': Κλείνει τις αλλαγές της και η Νιγηρία. Νουάνκο αντί Μίκελ.

23:45

87': Μακρινό σουτ του Μούσα, απελπιστικά άουτ.

23:42

86': Τρίτη αλλαγή για την Κροατία. Έξω ο Μάντζουκιτς, μέσα ο Πιάτσα.

23:40

Ξεκινάει εκ νέου το παιχνίδι.

23:39

81': Μικρή διακοπή, έχουν τραυματιστεί Στρίνιτς και Μούσα.

23:36

78': Αλλαγή για την Κροατία. Ο Κόβατσιτς παίρνει τη θέση του Ρέμπιτς.

23:31

74': Κόρνερ για την Κροατία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:30

73': Αλλαγή για τη Νιγηρία. Ιχεανάτσο αντί Ιγκάλο.

23:29

Ο Μόντριτς εκτελεί το πέναλτι, στέλνοντας στη δεξιά γωνία του Ουζόχο που έπεσε στην άλλη.

23:29

71': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

23:28

Από το κόρνερ του Μόντριτς, ο Εκόνγκ πιάνει αγκαλιά τον Μάντζουκιτς που έκανε κίνηση για κεφαλιά και ο ρέφερι δείχνει την άσπρη βούλα. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο Νιγηριανός άσος. Σωστή υπόδειξη.

23:27

70': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

23:27

69': Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά.

23:21

Το εκτελεί ο Μόντριτς από τα δεξιά, πιάνει την κεφαλιά ο Μάντζουκιτς αλλά αστοχεί.

23:21

63': Κόρνερ κερδίζουν οι Κροάτες.

23:20

62': Αλλαγή για τη Νιγηρία. Ο Ιβόμπι αφήνει τη θέση του στον Μούσα.

23:18

60': Αλλαγή για την Κροατία. Μπρόζοβιτς αντί Κράμαριτς.

23:15

Συμπληρώσαμε 60 λεπτά αγώνα. Δεν σταματούν να επιτίθενται οι Νιγηριανοί, σχετική νευρικότητα από τους Κροάτες.

23:13

55': Οφσάιντ ο Πέρισιτς, καλυπτόταν ο άσος της Κροατίας.

23:12

54': Κόρνερ για τη Νιγηρία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

23:10

Πιέζουν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου οι Νιγηριανοί.

23:08

50': Σουτ του Μάντζουκιτς από το ύψος της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:07

48': Ξανά ο Μάντζουκιτς στην απομακρύνει τη μπάλα και παραχωρεί τρίτο σερί κόρνερ για τη Νιγηρία, που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:05

47': Ευκαιρία για τη Νιγηρία. Ο Μόουζες εκτελεί το κόρνερ, ο Μπαλογκούν πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει στον Μάντζουκιτς και φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:05

47': Κόρνερ για τη Νιγηρία από τα δεξιά.

23:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

22:47

Κροατία - Νιγηρία 1-0. Καλύτεροι οι «βατρένι», προηγούνται δίκαια των Νιγηριανών, οι οποίοι δεν απείλησαν.

22:47

22:46

45'+1': Μακρινό σουτ του Μόουζες, αρκετά μέτρα άουτ.

22:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:39

39': Ευκαιρία για την Κροατία. Σέντρα του Ράκιτιτς από τα αριστερά, ο Κράμαριτς πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:32

Ο Μόντριτς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά, ο Ρέμπιτς παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Μάντζουκιτς βρίσκει τη μπάλα, που κοντράρει στον Ετέμπο και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0. Αυτογκόλ...

22:32

32'! ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

22:32

32': Σουτ του Ρέμπιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

22:30

30': Κίτρινη κάρτα στον Ράκιτιτς για σκληρό μαρκάρισμα στον Μόουζες.