1
18:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:50

Η Παναχαϊκή παίρνει τη νίκη με 4-1 επί της ΑΣΑ στο τελευταίο φετινό της εντός έδρας παιχνίδι.

18:50

Τέλος στο ματς.

18:47

18:46

90': Ακυρώνεται γκολ της ΑΣΑ. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Χάλκιας χάνει τη μπάλα ο Τζέκος παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει. Νωρίτερα, ο Πλούμης είχε κάνει κίνηση προς τη μπάλα, όντας εκτεθειμένος. Σωστή υπόδειξη.

18:46

90': Κίτρινη κάρτα στον Ντάσιο.

18:44

88': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σωτηράκο που αποβάλλεται. Έδειξε να θέλει την κόκκινη ο αμυντικός της Παναχαϊκής.

18:43

87': Κόρνερ για την Παναχαϊκή, χωρίς αποτέλεσμα.

18:41

Ο Μωραΐτης αποφεύγει τον Τζέκο, σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα βρίσκει στον Κωνσταντινόπουλο, ξεγελά στον Γκέκα και καταλήγει στα δίχτυα για το 4-1.

18:41

84': ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή!

18:38

81': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Μαστραντωνάκης αντί Φωτάκη.

18:37

81': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Έξω ο Μούτσιος, μέσα ο Χατζής.

18:35

78': Ευκαρία για την Παναχαϊκή. Επικίνδυνο σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, απκρούει με δυσκολία ο Γκέκας.

18:34

77': σουτ του Πλούμη από το ύψος της περιοχής, άουτ.

18:32

76': Αλλαγή φια την ΑΣΑ. Ο Καραγιάννης παίρνει τη θέση του Πλαβούκου.

18:31

75': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Αργυρόπουλος αντί Αντωνακόπουλου.

18:30

74': Οφσάιντ ο Πολίμος, σωστό.

18:28

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα.

18:27

70': Κίτρινη κάρτα στον Λουμπαρδέα.

18:25

69': Οφσάιντ ο Σουντουρά, ήταν εκτεθειμένος.

18:23

67': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Κυνηγόπουλος δίνει τη θέση του στον Μασούρα.

18:22

65': Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη.

18:19

63': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Τρομερό σουτ εκτός περιοχής του Αντωνακόπουλου, ο Γκέκας εκτινάσσεται στο γάμα και αποκρούει σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευυο.

18:16

59': Βγαίνει στα όρια της περιοχής και απομακρύνει σωτήρια, προ του Σουντουρά, ο Χαλκιάς.

18:11

Τρίτη ασίστ για τον αριστερό μπακ της Παναχαϊκής.

18:10

Ο Πολίμος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, σηκώνει το κεφάλι και πασάρει στον αφύλακτο Φωτάκη που πλασάρει, εύστοχα, από το ύψος του πέναλτι για το 3-1.

18:09

53': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

18:02

46': Σουτ του Μουστακόπουλου εκτός περιοχής, άουτ. Δόθηκε οφσάιντ, καθώς ο Μωραΐτης που έβαλε το πόδι του για να βρει τη μπάλα ήταν εκτεθειμένος.

18:01

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

17:50

Οι Αχαιοί πήραν το προβάδισμα χάρις σε δύο γρήγορα γκολ, αλλά ο Σουντουρά έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους Θεσσαλούς.

17:47

Η Παναχαϊκή προηγείται με 2-1 της Αναγέννησης Καρδίτσας.

17:47

Λήξη πρώτου μέρους.

17:45

Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

17:41

40': Κόρνερ για την Παναχαϊκή, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:40

Χειροκρότήθηκε για την ενέργειά του από τους φίλους της Παναχαϊκής ο σκόρερ.

17:39

Κεφαλιά πάσα του Μπούσδρα στον Σουντουρά, ο οποίος περνά τον Σωτηράκο, βγαίνει απέναντι απο τον Χαλκιά, τον αποφεύγει και σκοράρει στην κενή εστία, μειώνοντας σε 2-1.

17:38

38': ΓΚΟΛ για την ΑΣΑ!

17:36

59% - 41% υπέρ της Παναχαϊκής η κατοχή της μπάλας.

17:31

30': Έχει πάρει μέτρα στο γήπερο η Αναγέννηση Καρδίτσας και προσπαθεί να γίνει απειλητική.

17:28

28': Οφσάιντ και ο Φωτάκης, ήταν για λίγα εκατοστά εκτεθειμένος.

17:27

27': Οφάιντ ο Χαντζάρας, σωστό.

17:25

25': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Κοντρόλ και δυνατό σουτ του Φωτάκη, έξω από την περιοχή, δίωχνει εντυπωσιακά ο Γκέκας σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

17:25

23': Ευκαιρία για την ΑΣΑ. Εκτέλεση φάουλ του Μπιτέλη, ο Μπούσδρας πιάνει μια περίεργη κεφαλιά, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Χαλκιά η μπάλα. Ήλεγχε τη φάση ο έμπειρος γκολκίπερ.

17:23

23': Οφσάιντ ο Πολίμος, σωστή υπόδειξη.

17:22

22': Επικίνδυνη σέντρα του Πλαβούκου εντός περιοχής και αριστερά, μπλοκάρει σταθερά ο Χαλκιάς.

17:20

Προσπαθούν να αντιδράσουν οι Θεσσαλοί μετά το σοκ των δύο γρήγορων γκολ, αλλά οι γηπεοδούχοι ελέγχουν πλήρως το ματς.

17:16

16': Οφσάιντ ο Φωτάκης, ήταν λίγο πιο μπροστά ο άσος της Παναχαϊκής.

17:11

11': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΣΑ. Πλούμης αντί Κονέ.

17:11

Δεν θα συνεχίσει ο Κονέ.

17:10

Πρόβλημα με τον Κονέ. που πιάνει τον δικέφαλο του αριστερού του ποδιού.

17:09

9': Εκτελεί πάνω στο τείχος ο Πλαβούκος και στη συνέχεια το σουτ του Σταματάκη φεύγει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

17:08

7': Κίτρινη κάρτα στον Σωτηράκο, για φάουλ στον Κονέ λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

17:06

Νέα σέντρα του Πολίμου από τα αριστέρα, η μπάλα περνάει από τον Μωραΐτη, αλλά ο Κυνηγόπουλος που καραδοκεί στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει από κοντά για το 2-0. Σχεδόν πανομοιότυπα τα δύο γκολ των Αχαιών.

17:06

5': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

17:04

Ο Πολίμος κάνει την παράλληλη σέντρα από τα αριστερά και ο Μωραΐτης εκτελεί με τη μία στο πρώτο δοκάρι τον Γκέκα για το 1-0.

17:04

3': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

17:02

2': Κόρνερ για την ΑΣΑ από αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:01

16:57

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος του διαιτητικού τιμ και των παικτών των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

16:53

Συννεφιασμένος ο καιρός στην Πάτρα.

16:50

Αντίθετα, για την Αναγέννηση Καρδίτσας η απόσπαση θετικού αποτελέσματος είναι επιτακτική ανάγκη αν θέλει να συνεχίσει να ελπίζει για παραμονή.

16:45

Οι Αχαιοί έχουν εξασφαλισμένη την τρίτη θέση και θέλουν να κλείσουν με νίκη τις εντός έδρας υποχρεώσεις τους.

16:41

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση Παναχαϊκή - Αναγέννηση Καρδίτσας για την 33η αγωνιστική της Β’ Εθνικής ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.