-
0
21:09

21:08

Ήταν καλύτερη η Γιουνάιτεντ στο δεύτερο ημίχρονο, δεν βρήκε όμως τον τρόπο να φτάσει στην ισοφάριση και η κούπα πάει στην ομάδα του Αντόνιο Κόντε.

21:08

Κυπελλούχος Αγγλίας η Τσέλσι για 8η φορά στην ιστορία της.

21:07

90'+5: Λήξη του τελικού, 1-0.

21:06

90'+5: Κόρνερ για την Τσέλσι παραχωρεί ο Μάτα, εκτελείται πλασαριστά και τέλος του αγώνα.

21:05

90'+4: Κίτρινη στον Κουρτουά για καθυστέρηση.

21:04

90'+3: Σέντρα του Βαλένσια από δεξιά, κεφαλιά του Μάτιτς, άουτ.

21:03

90'+2: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:02

90'+1 Ουίλιαν αντί Αζάρ, δεύτερη αλλαγή για την Τσέλσι.

21:01

90': Κερδίζει κόρνερ ο Αζάρ για την Τσέλσι, εκτελείται πλασαριστά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:01

89': Πρώτη αλλαγή για την Τσέλσι, Μοράτα αντί Ζιρού.

20:58

87': Τρίτη αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ, Μάτα αντί Τζόουνς.

20:56

85': Συρτό σουτ του Σάντσες εκτός περιοχής, άουτ.

20:54

82': Εκτελεί το κόρνερ ο Μαρσιάλ, αφύλακτος πιάνει την κεφαλιά ο Πογκμπά, αλλά δεν είναι καλή, άουτ.

20:53

82': Κερδίζει κόρνερ ο Μαρσιάλ για τη Γιουνάιτεντ.

20:52

81': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Μαρσιάλ, που θα σουτάρει, κόντρα στον Αθπιλικουέτα, καθαρίζει τη φάση ο Κουρτουά.

20:51

80': Δυνατό μακρινό σουτ του Μάτιτς, διώχνει σε κόρνερ ο Κουρτουά.

20:45

74': Σουτ του Μαρσιάλ εντός περιοχής, κοντράρει η μπάλα και παίρνει ύψος, μπλοκάρει ο Κουρτουά.

20:44

73': Διπλή αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ, Λουκάκου αντί Ράσφορντ, Μαρσιάλ αντί Λίνγκαρντ.

20:43

72': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ τώρα, έξοχη ασίστ του Λίνγκαρντ στον Ράσφορντ, που θα νικηθεί στο τετ α τετ από τον Κουρτουά.

20:43

71': Κόρνερ εκτελεί ο Φάμπρεγας, ψηλά άουτ η μπάλα μετά από κεφαλιά του Κέιχιλ.

20:41

70': Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι, ο Καντέ κάνει ωραία ενέργεια, πασάρει στον Μάρκος Αλόνσο, ο οποίος θα νικηθεί από κοντά από τον Ντε Χέα.

20:39

68': Κόρνερ κερδίζει ο Λίνγκαρντ για τη Γιουνάιτεντ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Ράσφορντ.

20:37

66': Κυριαρχεί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο δεύτερο ημίχρονο, αμύνεται μαζικά η Τσέλσι.

20:34

63': Ο Σάντσες σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται ορθά σε θέση οφσάιντ. Έχει προηγηθεί σπουδαία απόκρουση του Κουρτουά σε κεφαλιά του Τζόουνς.

20:31

60': Αφύλακτος ο Μάτιτς εκτός περιοχής, κάνει όμως πολύ κακό σουτ...

20:29

58': Κίτρινη στον Βαλένσια για φάουλ στον Αζάρ.

20:28

57': Σουτ του Πογκμπά, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:27

56': Σουτ του Ράσφορντ στο όριο της περιοχής, αποκρούει ο Κουρτουά. Καλή ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ.

20:26

55': Σουτ του Γιανγκ από πλάγια αριστερά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:24

53': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράσφορντ, διώχνει με γροθιές ο Κουρτουά.