0
23:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:52

Η Γιουβέντους συντρίβει με 4-0 τη Μίλαν και κατακτά το 13ο Κύπελλο στην ιστορία της.

23:51

Τέλος στο ματς.

23:51

Μπήκαμε στα 90'

23:47

87': Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Έξω ο Πιάνιτς, μέσα ο Μαρκίζιο.

23:44

83': Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ιγκουαΐν αντί Ντιμπάλα.

23:41

80': Τρίτη αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Μοντολίβο παίρνει τη θέση του Λοκατέλι.

23:40

79': Ο Ντιμπάλα βλέπει εκτός εστίας τον Ντοναρούμα, προσπαθεί να τον νικήσει από μακριά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

23:39

78': Ευκαιρία για τη Μίλαν. Σουτ Λοκατέλι, αποκρούει ο Μπουφόν, νέο σουτ του Μπορίνι λέει ξανά «όχι» ο πορτιέρε της Γιουβέντους.

23:37

75': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Κόρνερ του Πιάνιτς, κεφαλιά του Κάλινιτς και αυτογκόλ... 4-0 η Γιουβε!

23:36

74': Κίτρινη κάρτα στον Καλάμπρια.

23:35

73': Κίτρινη κάρτα στον Καλάμπρια.

23:34

73': Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Μέσα ο Μπερναρντέσκι, έξω ο Ντάγκλας Κόστα.

23:33

72': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΜΙΛΑΝ. Φοβερή ατομική ενέργεια του Κάλινιτς, σέντρα από αριστερά και ο Ματουιντί στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα τη στέλνει στο δοκάρι της εστίας του Μπουφόν. Παραλίγο αυτογκόλ.

23:31

70': Κόρνερ για τη Μίλαν, χωρίς αποτέλεσμα.

23:29

Έχει γείρει το γήπεδο υπέρ της Γιουβέντους στο δεύτερο 45λεπτο...

23:28

68': Αλλαγή για τη Μίλαν. Μπορίνι αντί Σούσο.

23:25

64': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Εκτέλεση κόρνερ του Πιάνιτς από αριστερά, κεφαλιά του Μάντζουκιτς, ο Ντοναρούμα δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα και ο Μπενατιά που καραδοκεί τη σπρώχνει στα δίχτυα. 3-0!

23:24

62': Αλλαγή για την Μίλαν. Έξω ο Κουτρόνε, μέσα ο Κάλινιτς.

23:23

Κίτρινη κάρτα στον Ντάγκλας Κόστα, που έβγαλε τη φανέλα στον πανηγυρισμό του.

23:22

61': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Ο Κουαδράδο πασάρει από τα δεξιά στον Ντάγκλας Κόστα, που σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του Ντοναρούμα και καταλήγει στα δίχτυα. 2-0 η Γιούβε.

23:20

60': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Ντιμπάλα ζαλίζει Ρομανιόλι και Λοκατέλι, πιάνει μια φωτοβολίδα εκτός περιοχής, τρομερή επέμβαση σε κόρνερ από τον Ντοναρούμα. Εκτελέστηκε, χωρίς αποτέλεσμα.

23:17

56': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Εκτέλεσε κόρνερ του Πιάνιτς, γυριστή κεφαλιά του Μπενατιά και 1-0! Έμεινε άγαλμα ο Ντοναρούμα.

23:16

55': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Σουτ εκτός περιoχής του Ντιμπάλα, τρομερή επέμβαση στη δεξιά του γωνία o Ντοναρούμα, κόρνερ.

23:16

55': Κόρνερ για τη Γιουβέντους από δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

23:13

52': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Κεντίρα βγάζει σε θέση βολής τον Ντιμπάλα, που σουτάρει αλλά νικιέται από τον Ντοναρούμα που βγάζει σε κόρνερ. Στη συνέχεια αυτό πέρασε ανεκμετέλλευτο.

23:13

Πάνω - κάτω η μπάλα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους.

23:07

46': Σέντρα του Καλάμπρια από τα δεξιά, κεφαλιά του Κουτρόνε, στα χέρια του Μπουφόν.

23:06

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:51

Χωρίς γκολ Γιουβέντους και Μίλαν στον τελικό του Κόπα Ιτάλια.

22:49

Φάουλ του Μπενατιά πάνω στον Τσαλχάνογλου πριν τη συμπλήρωση του χρόνου των καθυστερήσεων, δεν αφήνει να εκτελεστεί ο Νταμάτο και σφυρίζει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

22:47

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

22:45

Επιστρέφει στο γήπεδο ο Κεντίρα.

22:44

Περνά εκτός αγωνιστικού χώρο ο Γερμανός, ξεκινά ξανά το παιχνίδι.

22:44

40': Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κεντίρα.

22:41

39': Βρίσκει χώρο εξώ από την περιοχή ο Μποναβεντούρα, σουτάρει δυνατά με το δεξί, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:40

37': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Σέντρα του Κουαδράδο από δεξιά, κεφαλιά του Μάντζουκιτς πάνω στον Ντοναρούμα.

22:37

34': Σουτ του Κουαδράδο μέσ από την περιοχή, ψηλά.

22:36

32' Ο Ντιμπάλα αποφεύγει τον Ρομανιόλι, σουτάρει, πέφτωντας αλλά ο Ντοναρούμα μπλοκάρει.

22:35

31': Δεν πιάνει καλά το σουτ έξω από την περιοχή ο Μποναβεντούρα, αρκετά άστοχο.

22:33

30': Ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Σούσο πιάνει το σουτ εκτός περιοχής, ο Μπουφόν πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Το εκτελεί ο Ισπανός, δεν αποφέρει κάτι.

22:31

27': Πάει να κάνει το γυριστό ο Ντιμπάλα αλλά πιάνει... αέρα.

22:30

Παιχνίδι χαμηλού ρυθμού στο Ολίμπικο.

22:22

20': Κάκιστη σέντρα του Κουαδράδο από δεξιά, άουτ...

22:18

16': Πάσα του Ματουιντί στον Ντιμπάλα, ο Αργεντινός κάνει φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής, δίπλα από το δεξί καθέτο δοκάρι του Ντοναρούμα η μπάλα. Ήλεγχε πάντως τη φάση ο γκολκίπερ της Μίλαν.

22:14

Έχει προηγηθεί ισχυρή νεροποντή στη Ρώμη και ο αγωνιστικός χώρος έχει κρατήσει νερά σε μερικά σημεία του, χωρίς πάντως να δημιουργεί προβλήματα στις προσπάθειες των παικτών.

22:09

8': Ευκαιρία για τη Μίλαν! Υπέροχο ένα - δύο Τσαλχάνογλου - Κουτρόνε, ο δεύτερος σουτάρει μέσα από την περιοχή, αποκρουει με υπερένταση ο Μπουφόν.

22:07

Καλύτερσ έχει μπει στο ματς η Γιουβέντους.

22:05

3': Σουτ του Κεντίρα μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ντοναρούμα.

22:01

1': Ξεκινάει το ματς.

21:59

Τώρα ακούγεται ο εθνικός ύμνος της Ιταλίας.

21:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:56

Η Γιουβέντους μετρά 12 κατάκτησεις έναντι 5 των Μιλανέζων.

21:53

Στην αντίπερα όχθη, ο Τζενάρο Γκατούζο, δεν υπολογίζει μόνο στον Κόντι που έχει τεθεί νοκ άουτ από τον περασμένο Σεπτέμβριο με ρήξη χιαστού.

21:52

Ο Μασιμιλιάνο Αλέγρι καταστρώνει τα πλάνα του χωρίς τον Κιελίνι, που δεν ξεπέρασε τον μυϊκό τραυματισμό που αντιμετώπιζε.

21:51

Το μέγάλο ματς διεξάγεται στο Ολίμπικο της Ρώμης.

21:49

Καλησπέρα σας, ο τελικός του Κυπέλλου Ιταλίας ανάμεσα στη Γιουβέντους και τη Μίλαν ξεκινά σε περίπου 10 λεπτά.