Καλό σας βράδυ από το a-sports.gr

20:53

Παραμείνετε στο a-sports.gr για περισσότερη ενημέρωση για όσα συνέβησαν και συμβάινουν σε ολα τα ελληνικά γήπεδα και όχι μόνο.

20:52

Δίκαιο αποτέλεσμα, το άξιζε ο Αστέρας και έτσι θα παλέψει στον 2ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ την επόμενη σεζόν για την είσοδό του στους ομίλους της διοργάνωσης

20:52

Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους ανθρώπους της ομάδας, οι οποίοι είδαν τις προσπάθειες τους σε ολόκληρη τη χρονιά να αποδίδουν καρπούς

20:51

Ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει τη νίκη με 2-0 στην έδρα του Παναιτωλικού και σφραγίζει έτσι την πέμπτη θέση που οδηγεί στην Ευρώπη τη νέα σεζόν

20:51

Τέλος της αναμέτρησης

20:50

90+3 Αποβολή για τον Παναιτωλικό. Ο Μοράρ δέχεταιο δεύτερη κίτρινη κάρτα, έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα στον Τόνσο. Με εννιά οι Αγρινιώτες μέχρι το τέλος

20:50

90+2 Κλείνει τις αλλαγές του ο Αστέρας. Μέσα ο Δουβίκας, εκτος ο Μανιάς

20:49

Πολύ ωραία στιγμή με ολόκληρο το γήπεδο να χειροκροτεί τον τραυματία παίκτη της ομάδας του.

20:48

3 λεπτά ο έξτρα χρόνος του ματς

20:48

Έχει βάλει τα κλάματα ο Μάζουρεκ, ο οποίος δείχνει να έχει πάθει κάτι σοβαρό

20:47

90' Ωραία έξοδος του Κυριακίδη αποσωβεί τον κίνδυνο για την ομάδα του

20:47

Συνεχίζεται τώρα ο αγώνας

20:46

Δεν μπορεί να συνεχίσει το ματς ο Αργεντινός παίκτης του Παναιτωλικού. Αφήνει με 10 παίκτες την ομάδα του για το υπόλοιπο του ματς. Το σημαντικό είναι όμως να μην έχει κάτι το σοβαρό, καθώς δείχνει να πονάει αρκετά

20:45

88' Στο έδαφος ο Μάζουρεκ. Φαίνεται ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

20:42

85' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Σητ θέση του Καλτσά, ο Ινσάλδο

20:40

82' Κλείνει τις αλλαγές του ο Δέλλας. Μέσα ο Βακράκος, εκτός ο Μπεχαράνο

20:37

80' Κίτρινη κάρτα στον Μανιά, ο οποίος έβγαλε τη φανέλα του. Μικρή σημασία, ομως, έχει αυτό για τους Αρκάδες, οι οποίοι όπως όλα δείχνουν κλειδώνουν την πέμπτη πρινομιούχο θέση

20:36

Ο Μιχάλης Μανιάς βρίσκεται απέναντι από τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού, έπειτα από ασίστ του Τόνσο, στέλοντας με ωραίο πλασέ την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 2-0. Εξαιρετική αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους.

20:36

79' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:35

78' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας

20:34

Κακή αντίδραση από τον Αθανασιάδη, ο οποίος με δεύτερη προσπάθεια καταφέρνει να μπλοκάρει την μπάλα

20:33

76' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

20:32

Αυξάνει τους παίκτες στο κέντρο ο Σάββας Παντελίδης, γυρίζοντας λίγο πιο πίσω την ομάδα του, με στόχο να κρατήσει το προβάδισμα της ομάδας του μέχρι το τέλος.

20:31

74' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Στη θέση του Τσιλιανίδη παιρνάει ο Ντουντού

20:29

72' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Βασιλούδης, έξω ο Χαντάκιας

20:27

Ο Αστέρας συνεχίζει να ελέγχει το ματς, αφήνοντας την κατοχή στον Παναιτωλικό, χωρίς ωστόσο να τον αφήνει να πλησιάζει στην περιοχή του, μη μπορώντας έτσι να δημιουργήσουν κάποιο κίνδυνο στην εστία του Αθανασιάδη.

20:24

66' Οφσάιντ ο Μοράρ. Σταματάει η επίθεση για τον Παναιτωλικό

20:20

62' Πρώτη αλλαγή στο ματς στη θέση του Άργκους ο Μιχάι

20:19

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, όμως ο Σελίν δεν προλαβαίνει και έτσι δεν μπορέι να κάνει το 2-0 για τον Αστέρα.

20:18

60' Κόρνερ για τον Αατέρα

20:17

57' Μακρινό σουτ του Ντίας, άουτ η μπάλα

20:16

Ο Αστέρας έχει αποφασίσει να πάει πιο συντηρητικά στο δεύτερο μέρος, προκειμένου να διαχειριστεί το υπέρ του προβάδισμα

20:13

54' Κίτρινη κάρτα στον Μοράρ

20:10

Έχει ξεκινήσει πιο ορεξάτος το 2ο μέρος ο Παναιτωλικός, χωρίς, ωστόσο να έχει φανεί μέχρι στιγμής απειλητικός

20:06

48' Σε θέση οφσάιντ ο Μοράρ σταματάει η προσπάθεια επίθεσης του Παναιτωλικού

20:05

Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Αστέρα

20:05

47' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

20:03

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

20:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων

19:50

Επιστρέφουμε σε περίπου 15 λεπτά για τη συνέχεια του αγώνα.

19:49

Ο Αστέρας προηγείται με 1-0 και κρατάει την 5η θέση στο βαθμολογικό πίνακα που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο στα χέρια του. Καλύτεροι οι Αρκάδες, είχαν την στιγμή τους στο τέλος οι γηπεδούχοι να σκοράρουν.

19:49

Τέλος πρώτου μέρους

19:46

2' λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:45

Απαντάει με επίσης μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας. Ο Μανιάς παιρνάει τον Κυριακίδη, ωστόσο, ο Χαντάκιας σώζει την ομάδα του από το 2-0, ενώ και το σουτ του Τόνσο σταμάτησε ο Άργκους.

19:44

44' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μοράρ βρήκε απέναντι από τον Αθανασιάδη, ωστοσο δεν μπόρεσε να σκοράρει, με τον τερματοφύλακα του Αστέρα να πραγματοποιεί εξαιρετική απόκρουση.

19:43

43' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο

19:41

Σηκώθηκαν και οι δύο παίκτες. Ξεκινάει και πάλι ο αγώνας

19:40

Έχουν μείνει στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες και των δύο ομάδων

19:40

40' Δυνατό μαρκάρισμα του Άργκους στον Τόνσο. Δέχεται την κίτρινη κάρτα ο παίκτης των γηπεδούχων

19:39

39' Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα για τον Παναιτωλικό

19:37

37' Κίτρινη κάρτα στον Χαντάκια για μαρκάρισμα στον Τόνσο

19:35

Περνάει ο κίδυνος για την εστία του Παναιτωλικού

19:35

Νέο κόρνερ για τον Αστέρα, ο οποίος θέλει να κλειδώσει τη νίκη

19:34

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τόνσο βγαίνει στην αντεπίθεση, βγάζει την ασίστ στον Μανιά, ο οποίος είναι έτοιμος να σκοράρει σε κενή εστία, όμως τον προλαβαίνει ο Ντίας και βγάζει την μπάλα σε κόρνερ

19:32

Συνεχίζει να έχει τον έλεγχο ο Αστέρας

19:31

Έχει πλέον τεράστιο προβάδισμα ο Αστέρας για να πάρει την 5η θέση και το ευρωπαϊκό εισιτήριο, όμως, χρειάζεται οπωσδήποτε τη νίκη, αφού το ματς της Ξάνθης στην Λεωφόρο έχει διακοπεί οριστικά.

19:27

27' Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο

19:26

Ο Ματίας Ιγκλέσιας ανοίγει το σκορ για τους Αρκάδες. Ο παίκτης του Αστέρα κατέβασε την μπάλα μέσα στην μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στην εστία του Κυριακίδη για το 1-0 υπέρ του Αστέρα.

19:25

24' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:24

23' Πρώτη πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Τόνσο, η μπάλα κόρνερ για τον Αστέρα

19:23

Σφυρίζει επιθετικό φάουλ ο Σιδηρόπουλος τελειώνει η πολιορκία στα καρέ του Κυριακίδη

19:23

Διώχνουν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού παραχωρώντας, όμως, νέο κόρνερ.

19:22

21' Νέο κόρνερ κερδίζει ο Αστέρας

19:19

18' Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα για τον Αστερα

19:14

Περνάει ανεκμετάλλευτη και αυτή η στημένη φάση για τους φιλοξενούμενους

19:14

13' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έχουν ανεβάσει την απόδοσή τους.

19:13

12' Μακρινό ωραίο σουτ από τον Μανιά, η μπάλα περνάει λίγο άουτ. Πρώτη καλή στιγμή στο ματς

19:12

Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι

19:12

11' Κόρνερ για τον Αστέρα

19:10

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα. Χωρίς κάποια φάση μέχρι στιγμής, με τους γηπεδούχους να έχουν πάρει την κατοχή της μπάλας

19:06

6' Σέντρα από τον Τόνσο, μπλοκάρει εύκολα ο Κυριακίδης

19:04

Άουτ η η μπάλα, περνάει ο κίνδυνος για την εστία των Αρκάδων

19:04

3' Κερδίζουν κόρνερ οι γηπεδούχοι

19:04

2' Φάουλ για τον Παναιτωλικό