2
23:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

23:39

Σε συνδυασμό με το υπέρ τους 1-2 στο Μόναχο, οι Μαδριλενοι προκρίνονται για τρίτη σερί χρονιά στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:39

Ρεάλ Μαδρίτης και Μπάγερν Μονάχου αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 2-2.

23:37

Τέλος στο ματς!

23:36

90+4': Κόρνερ για τη Ρεάλ από δεξιά, χωρίς αποτέλεσμα.

23:34

Εκτελεί το κόρνερ ο Τιάγκο, κεφαλιά του Χούμελς, άουτ.

23:33

90+2': Κόρνερ για τη Μπάγερν από αριστερά.

23:32

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:31

89': Κίτρινη κάρτα στον Κασεμίρο.

23:30

88': Κίτρινη κάρτα στον Βαράν.

23:29

88': Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Νάτσο παίρνει τη θέση του Ασένσιο.

23:28

86': Οφσάιντ ο Μπέιλ, οριακά εκτεθειμένος ο Ουαλός.

23:27

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα.

23:25

84': Αλλαγή για τη Μπάγερν. Έξω ο Ροντρίγκες, μέσα ο Χάβι Μαρτίνεθ.

23:25

83': Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Ασένσιο.

23:22

80': Νέο κόρνερ για τους Βαυαρούς, από την απέναντι πλευρά, δεν αποφέρει κάτι.

23:21

79': Κόρνερ για τη Μπάγερν από αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:19

78': Κόρνερ για τη Ρεάλ από δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

23:19

Επιτίθενται κατά κύματα οι Βαυαροί.

23:18

75': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Ροντρίγκες πιάνει σουτ στην κίνηση, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Κέιλορ Νάβας.

23:17

75': Αλλαγή για τη Μπάγερν. Ο Βάγκνερ παίρνει τη θέση του Τολισό.

23:16

74': Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπάγερν. Δυνατό και σκαστό σου του Τιάγκο μέσα από την περιοχή, αποκρούει δύσκολα ο Κέιλορ Νάβας.

23:14

73': Διπλή αλλαγή για τη Ρεάλ. Μπέιλ αντί Μπενζεμά και Κασεμίρο αντί Κόβατσιτς.

23:13

Το 2-2 στέλνει τη Ρεάλ στον τελικό του Κιέβου.

23:08

66': Κόρνερ για τη Ρεάλ από αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

23:07

65': Κίτιρνη κάρτα στον Λούκας Βάθκεθ.

23:04

63': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΓΕΡΝ! Σέντρα του Σούλε από δεξιά, σουτ στη κίνηση του Ροντρίγκες πάνω στον Βαράν, η μπάλα στρώνεται ξανά στον Κολομβιανό που σουτάρει ξανά και νικάει τον Κέιλορ Νάβας στην κλειστή του γωνία για το 2-2.

23:04

62': Κίτρινη κάρτα στον Μόντριτς.

23:03

60': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Δυνατό σουτ του Χούμελς, Κέιλορ ο Νάβας διώχνει και στη συνέχεια το σουτ του Σούλε βρίσκει στα σώματα των αμυντικών.

23:02

60': Φουλ επίθεση από τη Μπάγερν.

23:01

59': Κι άλλο κόρνερ για τους Βαυρούς από αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:59

58': Κόρνερ για τη Μπάγερν από αριστερά, ούτε αυτό αποφέρει κάτι.

22:58

56': Κόρνερ για τη Μπάγερν από αριστερά, χωρίς αποτέλεσμα.

22:56

54': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Σέντρα του Μαρσέλο από το ύψος της περιοχής και αριστερά, σουτ με τη μία από τον ολομόναχο Ρόνάλντο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:55

53': Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Μόντριτς, η μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.

22:54

52': Κόρνερ για τη Μπάγερν. Εκτελεί ο Ροντρίγκες, κεφαλιά του Χούμελς άουτ

22:52

51': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Σουτ του Αλάμπα εκτός περιοχής και αριστερά, η μπάλα κοντράρει και αλλάζει πορεία, με τον Κέιλορ Νάβας να πέφτει στη δεξιά του γωνία και να αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:47

46': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ! Γύρισμα του Τολισό στον Ουλράιχ, που μπερδεύεται και γλιστράει, η μπάλα περνά κάτω από το χέρι του και ο Μπενζεμά που καιροφυλακτούσε τη στέλνει στα δίχτυα για το 2-1.

22:47

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

22:34

Οι Βαυαροι άνοιξαν το σκορ στο 3' αλλά στο 11' ο Μπενζεμά ισοφάρισε για τη Ρεάλ.

22:33

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Ρεάλ Μαδρίτης και Μπάγερν Μονάχου στο 1-1.

22:30

45+2': Φωναζουν για πέναλτι οι Βαυαροί για χέρι του Μαρσέλο. Μάζεψε τα χέρια ο Βραζιλιάνος στη σέντρα του Κίμιχ.

22:30

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων γιατο πρώτο ημίχρονο.

22:29

45': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Βρίσκει χώρο και δοκιμάζει ωραίο σουτ εκτός περιοχής ο Τολισό, έξω.

22:24

39': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Ασένσιο εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Σέρχιο Ράμος, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

22:23

39': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Σουτ του Ρονάλντο μέσα από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία και βγάζει σε κόρνερ ο Ουλράιχ.

22:18

33': Τεράστια ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Κέιλορ Νάβας διώχνει με το πόδι το σουτ του Λεβαντόφσκι από πλάγια θέση και στη συνέχεια ο Ροντρίγκες αστοχεί ολομόναχος από το ένα μέτρο.

22:16

32': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Ριμπερί πασάρει στον Μίλερ στο πέναλτι, ο Γερμανός κάνει περιστροφή γύρω από τον άξονά του και σουτάρει, αλλά ο Κέιλορ Νάβας μπλοκάρει.

22:13

28': Οφσάιντ ο Λούκας Βάθκεθ, σωστή υπόδειξη από τον βοηθό.

22:09

28': Κόρνερ για τη Ρεάλ από αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:07

23': Σουτ με το αριστερό εκτός περιοχής από τον Ρονάλντο, απελπιστικά άουτ.

22:04

22': Κόρνερ για τη Μπάγερν από δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:01

16': Οφσάιντ ο Μπενζεμά, ήταν για λίγο εκτεθειμένος ο σκόρερ της Ρεάλ.

21:59

15': Πιέζει η Μπάγερν...

21:58

14': Κόρνερ για τη Μπάγερν από αριστερά, επιθετικό φάουλ.

21:55

11': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ! Υπέροχη σέντρα του Μαρσέλο από αριστερά και ο Μπενζεμά με κοντινή κεφαλιά κάνει το 1-1.

21:51

6': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Γύρισμα του Μπενζεμά από δεξιά, σουτ στη κίνηση από τον Ρονάλντο, άουτ.

21:47

3': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΓΕΡΝ! Σέντρα Μίλερ από δεξιά, ο Σέρχιο Ράμος δεν μπορεί να απομακρύνει και ο Κίμιχ από κοντά νικάει με σουτ του Κέιλορ Νάβας για το 0-1.

21:46

2': Χαμηλή σέντρα του Αλάμπα από αριστερά, μπλοκάρει ο Κέιλορ Νάβας.

21:42

21:41

Και τώρα ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:40

Διαιτητικό τιμ και παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:39

Και φίλοι της Μπάγερν στις κερκίδες, περίπου 4.500.

21:37

Γεμίζει σιγά, σιγά το «Σαντιάγο Μπερναμπέου».

21:35

Για τους πρωταθλητές Γερμανίας, νοκ άουτ έχουν τεθεί οι Νόιερ, Μπόατενγκ, Βιδάλ και Ρόμπεν.

21:31

Ο Ζινεντίν Ζιντάν δεν μπορεί να υπολογίζει στους τραυματίες Ίσκο και Καρβαχάλ.

21:28

Στην πρώτη αναμέτρηση στο Μόναχο, η «Βασίλισσα» είχε νικήσει με ανατροπή, συνεπώς είναι το μεγάλο φαβορί για πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης.

21:26

Καλησπέρα σας, ο αγώνας ρεβάνς για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μπάγερν Μονάχου, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κέιλορ Νάβας, Λούκας Βάθκεθ, Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Μαρσέλο, Κρόος, Μόντριτς, Κόβατσιτς, Ασένσιο, Ρονάλντο, Μπενζεμά
Αναπ: Κασίγια, Νάτσο, Μπέιλ, Κασεμίρο, Τέο Ερνάντες, Μαγιοράλ, Θεμπάγιος
Ουλράιχ, Κίμιχ, Αλάμπα, Χούμελς, Σούλε, Τιάγκο, Τολισό, Ριμπερί, Ροντρίγκες, Μίλερ, Λεβαντόφσκι
Αναπ: Στάρκε, Βάγκνερ, Χάβι Μαρτίνεθ, Ραφίνια, Μάι, Ρούντι, Ντορς
Ρέφερι: Τσουνέιτ Τσακίρ (Τουρκία) Βοηθοί: Μπαχατίν Ντουράν (Τουρκία), Ταρίκ Ονγκούν (Τουρκία) Επιπρόσθετοι: Χουσείν Γκιοτσέκ (Τουρκία), Μπαρίς Σιμσέκ (Τουρκία) 4ος: Μουσταφά Εγισόι (Τουρκία)