1
18:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr

18:54

Ο ΟΦΗ περνάει με 1-0 από την έδρα του Απόλλωνα Καλαμαριάς (Πόντου) και εξασφαλίζει και μαθηματικά την επάνοδό του στη Σούπερ Λίγκα μετά από τρία χρόνια.

18:53

Τέλος στο ματς.

18:52

90+5': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σουτ του Βεργώνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

18:51

90+5: Κίτρινη κάρτα στον Βεργώνη.

18:51

90+3': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με το πλασέ του Κοέλιο να φεύγει μόλις άουτ.

18:51

Παίζουμε ήδη τις καθυστερήσεις, δεν έδειξε ο βοηθός πόσα λεπτά είναι αυτές.

18:49

90': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Χασομέρης, μέσα ο Λιόνης.

18:49

90': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:46

87': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Καλαϊτζίδης αντί Καλογέρη.

18:45

86': Οφσάιντ ο Κουτσιανικούλης, σωστή υπόδειξη.

18:43

84': Εκτέλεση φάουλ του Ντίνα έξω από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

18:41

81' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.

18:38

79': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Ντίνας εκτελεί στην αριστερή γωνία του Καλογεράκη, που πέφτει σωστά αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει.

18:38

78': Κιτρινη κάρτα στον Καλογεράκη.

18:37

78': Πάναλτι για τον ΟΦΗ! Ο Κοέλιο μπαίνει στην περιοχή, ο Καλογεράκης πέφτει άτσαλα πάνω του και ανατρέπει τον Πορτογάλο.

18:35

76': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Κοέλιο αντί Πουρτουλίδη.

18:33

74': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από αριστερά, απομακρύνει η άμυνα, ο Παπαστεριανός κατεβάζει τη μπάλα, σουτάρει αλλά αστοχεί.

18:30

71': Κόκκινη κάρτα στον Αμαραντίδη, που χτυπά στο πρόσωπο τον Ντίνα μετά από αψιμαχία τον δύο παικτών.

18:27

68' Αλλαγή για τον Απόλλωνα, με τον Ηλιάδη να παίρνει την θέση του Βλαχομήτρου

18:25

65': Οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή, προσπαθώντας να απειλήσουν την εστία του Στρέζου,

18:19

59': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Αναμπουμπούλα, μετά την εκτέλεση του κόρνερ, στην άμυνα του ΟΦΗ, δεν μπορούν να σκοράρουν τρεις παίκτες των γηπεδούχων.

18:18

59': Κόρνερ για του Πόντιους από αριστερά.

18:17

58': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Μαχαίρας, μέσα ο Παπαστεριανός.

18:13

54': Κόρνερ για τους γηπεδούχους, επιθετικό φάουλ.

18:11

Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο το πρώτο πεντάλεπτο του δεύτερου μέρους.

18:05

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

17:50

Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου) και ΟΦΗ είχαν ευκαιρίες, αλλά το 0-0 παραμένει.

17:49

17:48

45+2': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς (Πόντου). Σουτ εκτός περιοχής με τη μία από τον Συμελίδη, αποκρούει ο Στρέζος.

17:47

45+1': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης κάνει επέλαση από τα δεξιά, σουτάρει από διαγώνια θέση, αποκρούει ο Καλογεράκης.

17:46

Τρία τα λετπά των καθυστερήσεων για το πρώτο μέρος.

17:42

41': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ. Μετά το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ντίνα ο οποίος κάνει ένα υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να βρίσκει ελάχιστα το οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει άουτ.

17:42

41': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από αριστερά.

17:39

39': Νέο κόρνερ για τους Κρητικούς αυτή τη φορά από τη δεξιά πλευρά, δεν αποφέρει κάτι.

17:39

38': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από αριστερά.

17:38

37': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κοιλιάρας και δίνει τη θέση του στον Αργυρόπουλο. Αναγκαστική αλλαγή, λοιπόν, για τον ΟΦΗ.

17:37

36': Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Κοιλιάρας, που δείχνει εκνευρισμένος.

17:35

Στο 74% υπέρ των γηπεδούχων η μπάλα.

17:33

32': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς (Πόντου) από αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:31

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά παιχνιδιού, πάντα στο 0-0 Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου) και ΟΦΗ.

17:28

27': Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο.

17:24

26': Σέντρα του Γεωργιάδη από δεξιά, δεν μπορεί να πιάσει καλά την κεφαλιά ο Βλαχομήτρος, στην αγκαλιά του Στρέζου η μπάλα.

17:23

22': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Τραγικό λάθος του Καλί, ο Βουό επωφελείται και πλασάρει πάνω από τον Καλογεράκη, λίγο άουτ η μπάλα.

17:22

Στις εξέδρες του γηπέδου υπάρχουν και περίπου 50 οπαδοί του ΟΦΗ.

17:20

20': Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Γεωργιάδη από δεξιά. Καλή σκέψη, άλλα άουτ.

17:18

17: Κερδίζει μέτρα ο Συμελίδης και σουτάρει εκτός περιοχής, πολύ ψηλά άουτ τη μπάλα.

17:17

Ισορροπημένο το παιχνίδι στα πρώτα1 5 λεπτά.

17:15

14': Συρτό σουτ του Μπρίτο έξω από την περιοχή και αριστερά, αρκετά άουτ. Δεν ανησύχησε καθόλου ο Στρέζος.

17:12

11': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:08

Όλα καλά με τον Ιβοριανό. Ξεκινάει εκ νέου το ματς.

17:07

6': Διακοπή στο παιχνίδι με τον Βουό να είναι τραυματίας.

17:01

4': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς (Πόντου). Λάθος απομάκρυνση του Ποτουρίδη, ο Χασομέρης γίνεται κάτοχος της μπάλας, σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Στρέζος και αποκρούει.

17:01

16:59

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος διαιτητικού τιμ και των παικτών των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

16:56

Προβληματικός ο αγωνιστικός χώρος, ειδικά στο κέντρο.

16:52

Αραιή συννεφιά στη Θεσσαλονίκη αυτή την ώρα.

16:49

Χωρίς τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, Δημήτρη Μάνο, που είναι τιμωρημένος θα παραταχθεί ο ΟΦΗ.

16:46

Στην αντίπερα όχθη, οι Κρητικοί , που διέσυραν την προηγούμενη αγωνιστική με 7-0 τον Παναιγιάλειο, παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας (68 βαθμοί) και χρειάζονται έναν πόντο για να εξασφαλίσουν και μαθηματικά την επάνοδό τους στη Σούπερ Λίγκα.

16:45

Οι γηπεδούχοι, που προέρχονται από την ήττα (3-1) από τη Δόξα Δράμας, βρίσκονται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας με 45 βαθμούς.

16:41

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου) - ΟΦΗ, για την 29η αγωνιστική της Β’ Εθνικής, ξεκινάει σε περίπου 20 λεπτά.

Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Καλί, Σαμαράς, Γεωργιάδης, Συμελίδης, Βλαχομήτρος, Βεργώνης, Καλογέρης, Χασομέρης, Μπρίτο
Αναπ: Παπουτσής, Καπίας, Λιόνης, Καλαϊτζίδης, Τσεμπερίδης, Ηλιάδης, Κυβελίδης