Περίπατος του ΟΦΗ με τον Παναιγιάλειο, 7-0 για τους Κρητικούς.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:50

Ο επιθετικός του ΟΦΗ δεν είχε καταλάβει σωστά και από λάθος πήρε δεύτερη κάρτα. Έτσι, τώρα θα χάσει ένα παιχνίδι αντί για δύο.

18:49

89': Ο Μάνος επιδίωξε και πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

18:48

88': Κίτρινη κάρτα στον Μάνο για δυνατό μαρκάρισμα σε αντίπαλο.

18:45

85': Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ από αριστερά, εκτελεί ο Πορτουλίδης αλλά η φάση σταματάει με επιθετικό φάουλ που χρεώνεται ο Φαζός.

18:42

82': Εκτελείται το κόρνερ από αριστερά, σουτ του Αργυρόπουλου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Τσάπαλος.

18:42

82': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από αριστερά.

18:41

Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο

18:39

Οι φίλαθλοι του ΟΦΗ δεν σταματούν να τραγουδούν.

18:38

77': Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.

18:34

74': Ο Παπατόλιος μπαίνει στη θέση του Κοέλιο.

18:33

Ο Τοπούζης μπαίνει μέσα στην περιοχή από αριστερά, την κατάλληλη στιγμή κόβει στον Μάνο που πετυχαίνει το τρίτο του γκολ στον αγώνα.

18:32

73': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:31

Κοέλιο και Περογαμβράκης συνδυάζονται άψογα έξω από την περιοχή, η μπάλα φτάνει στον Μάνο, μέσα στην περιοχή και δεξιά, αυτός σουτάρει και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα... 6-0

18:31

71': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:30

70': Ο Καναβέτας θα πάρει τη θέση του Χαρίτου

18:28

66' Σουτ του Γραμματίκα έξω από την περιοχή και δεξιά, αποκρούει ο Στρέζος, ο Σακελλαρόπουλος μέσα στην περιοχή και δεξιά, σουτάρει, ψηλά άουτ

18:26

66': Ο Φαζός θα πάρει τη θέση του Μαχαίρα.

18:25

65': Ο Μάνος δίνει στον Τοπούζη μέσα στην περιοχή, μέσα στην περιοχή και αριστερά αλλά τελευταία στιγμή κόβει ο Σακελλαρόπουλος.

18:23

62': Ο Τοπούζης θα πάρει τη θέση του Ντίνα που αποθεώνεται.

18:21

60': Ο Δοξάκης θα πάρει τη θέση του Σμίλτου.

18:19

Σουτ του Ντίνα από δεξιά, αποκρούει ο Τσάπαλος, στο δεύτερο δοκάρι ο Κοέλιο με τρίπλα "αδειάζει" τον πορτιέρο του Παναιγιάλειου και με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

18:18

58': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:17

57': Σέντρα του Χαρίτου από αριστερά, κεφαλιά του Σακελλαρόπουλου, αποκρούει ο Στρέζος.

18:17

57': Κίτρινη κάρτα στον Μαχαίρα.

18:14

Ο Πορτουλίδης από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, δίνει στον Μάνο που προχωράει, σουτάρει και σκοράρει, 4-0.

18:13

53': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:11

Συνολικά, στις έδρες και των δύο ομάδων, ο ΟΦΗ έχει εννέα νίκες, τρεις ισοπαλίες και μόνο μία ήττα, το 1963 για το Κύπελλο Ελλάδας.

18:08

48': Σέντρα του Μάνου από πλάγια δεξιά, η μπάλα κατέληξε άουτ.

18:06

Ο Ρέλλας είχε τραυματιστεί στο δεξί πόδι σε μία διεκδίκηση στο α΄ημίχρονο και δεν μπορεί να συνεχίσει.

18:05

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

18:04

46' Ο Κόκκορης θα πάρει τη θέση του Ρέλλα για τον Παναιγιάλειο.

18:01

68%-32% η κατοχή της μπάλας υπέρ της ομάδας του Ηρακλείου.

18:01

5-3 οι τελικές προσπάθειες.

17:48

Τέλος ημιχρόνου, ο ΟΦΗ εύκολα 3-0 τον Παναιγιάλειο.

17:47

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:45

Οι κρητικοί είναι αήττητοι σε εφτά αγώνες ως γηπεδούχοι με την ομάδα του Αιγίου, σε Β’ Εθνική και Κύπελλο Ελλάδας με απολογισμό πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες.

17:43

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου.

17:41

39': Σέντρα του Σμίλτου από δεξιά, διώχνει στη γραμμή της μικρής περιοχής ο Στρέζος.

17:39

Ο Ρέλλας είναι τραυματίας, μικρή διακοπή στον αγώνα.

17:39

Με δύο γκολ σε έξι λεπτά, ο ΟΦΗ απλά "καθάρισε" τον αγώνα.

17:38

Δεύτερο γκολ για τον Ντίνα στον σημερινό αγώνα. 11η ασίστ για τον Μάνο

17:36

35': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από αριστερά, περνάει χωρίς κίνδυνο.

17:34

Ατομική προσπάθεια του Ντίνα από δεξιά, συνδυάζεται άψογα με τον Μάνο, και από θέση δεξιά μέσα στην περιοχή πλασάρει και σημειώνει το τρίτο τέρμα του ΟΦΗ.

17:34

32': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!