Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:39

Η ρεβάνς την Πρωτομαγιά στη Μαδρίτη.

23:39

Η Ρεάλ κερδίζει 1-2 με ανατροπή τη Μπάγερν και αποκτά ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:38

Λήξη του αγώνα.

23:36

90+2': Οφσάιντ ο Ρονάλντο, σωστή υπόδειξη.

23:34

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:33

89': Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο.

23:32

88': Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ωραία κάθετη του Τολισό στον Λεβαντόφσκι, αλλά ο Πολωνός φορ πλασάρει άουτ.

23:31

Εκτελεί με σέντρα ο Ροντρίγκες, διώχνει ο Βαράν.

23:30

86': Φάουλ σε θέση έξω αριστερά για τη Μπάγερν.

23:27

83': Αλλαγή για τη Ρεάλ. Κόβατσιτς αντί Κασεμίρο.

23:23

80': Κόρνερ για τη Μπάγερν, χωρίς αποτέλεσμα.

23:21

78': Κίτρινη κάρτα στον Κασεμίρο.

23:20

76': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Μπενζεμά σε θέση τετ α τετ με τον Ουλράιχ, σουτάρει, αλλά ο γκολκίπερ της Μπάγερν αποκρούει με τα πόδια.

23:19

75': Αλλαγή για τη Μπάγερν. Τολισό αντί Χάβι Μαρτίνεθ, ο οποίος χτύπησε στο κεφάλι σε μια εναέρια μονομαχία.

23:16

71': Ο Ρονάλντο σκοράρει με σουτ, αλλά το γκολ ακυρώνεται. Είχε κατεβάσει τη μπάλα με το χέρι ο Πορτογάλος.

23:13

69': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Σουτ του Ριμπερί, η μπάλα κάπου κοντράρει και καταλήγει κόρνερ, που δεν απέφερε κάτι.

23:12

67': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Σέντρα του Κίμιχ ο Χάβι Μαρτίνεθ παίρνει την κεφαλιά αλλά Μίλερ και Λεβαντόφσκι μπερδεύονται και δεν μπορούν να τη σπρώξουν στα δίχτυα.

23:10

67': Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Καρβαχάλ δίνει τη θέση του στον Μπενζεμά.

23:09

Ξεκινάει ξανά το ματς.

23:08

63': Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Καρβαχάλ, που ζητάει αλλαγή.

23:07

63': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Νέο σουτ εντός περιοχής από τον Ριμπερί, αποκρούει ξανά ο Κέιλορ Νάβας.

23:03

59': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Ριμπερί σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κέιλορ Νάβας πέφτει στην δεξιά του γωνία και αποκρούει.

23:01

57': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ! Τραγικό λάθος του Ραφίνια στο χώρο του κέντρου, ο Βάθκεθ φεύγει στην κόντρα, πασάρει στον Ασένσιο, ο οποίος με ψύχραιμο τελείωμα απέναντι από τον Ουλράιχ κάνει το 1-2.

23:01

56': Κόρνερ από τα αριστερά για τη Μπάγερν, δεν αποφέρει κάτι.

22:57

51': Κίτρινη κάρτα στον Ριμπερί.

22:53

50': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Ριμπέρι «αδειάζει» τον Κασεμίρο, κάνει το παράλληλο γύρισμα εντός περιοχής και αριστερά, αλλά ο Μίλερ δεν προλαβαίνει να βρει τη μπάλα.

22:49

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

22:49

Αλλαγή για τη Ρεάλ. Έξω ο Ίσκο, μέσα ο Ασένσιο.

22:37

Η Μπάγερν προηγήθηκε, είχε τις φάσεις και για δεύτερο γκολ αλλά η Ρεάλ, στη μοναδική της αξιόλογη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, ισοφάρισε στο φινάλε.

22:34

Λήξη ημιχρόνου. Μπάγερν Μονάχου και Ρεάλ Μαδρίτης ιαόπαλες στο 1-1.

22:32

45+1': Κόρνερ και ευκαιρία για τη Μπάγερν. Εκτελεί ο Τιάγκο, ο Λεβαντόφσκι πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Κέιλορ Νάβας μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

22:31

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

22:30

44': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ! Ο Ρονάλντο αφήνει τη μπάλα να περάσει και ο Μαρσέλο με τρομερό σουτ στη κίνηση έξω από την περιοχή ισοφαρίζει σε 1-1.

22:28

42': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Ραφίνια γεμίζει από τα αριστερά, με τον Μίλερ να πιάνει το σουτ στην κίνηση και τη μπάλα να σταματά τελευταία στιγμή στο σώμα του Σέρχιο Ράμος και να περνά κόρνερ, το οποίο δεν αποφέρει κάτι.

22:26

41': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Εκτελεί ο Κίμιχ, ο Λεβαντόφσκι πιάνει την κεφαλιά, με τον Χούμελς να σουτάρει στην κίνηση και την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το δοκάρι του Κέιλορ Νάβας.

22:25

41': Κόρνερ για τη Μπάγερν από τα δεξιά.

22:18

34': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Ριμπερί βγαίνει ολομόναχος απέναντι στον Κέιλορ Νάβας, ωστόσο τελευταία στιγμή χάνει το κοντρόλ.

22:17

34': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μπόατενγκ και αφήνει τη θέση του στον Σούλε. Και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Μπάγερν.

22:16

31': Πρόβλημα τραυματισμού για τον Μπόατενγκ, που πιάνει τον προσαγωγό του.

22:15

30': Σε θέση οφσάιντ ο Βάθκεθ, σωστή υπόδειξη.

22:13

28': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΓΕΡΝ! Ο Κίμιχ φεύγει στην αντεπίθεση από δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και με δυνατό σουτ νικά τον Κέιλορ Νάβας για το 1-0. Ευθύνεται ο γκολκίπερ της Ρεάλ, που δέχθηκε το γκολ στη κλειστή του γωνία.

22:10

25': Κόρνερ για τη Ρεάλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:09

23': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Βάσκεθ και Καρβαχάλ αλλάζουν τη μπάλα, ο τελευταίος κερδίζει τις κόντρες, σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Ουλράιχ μπλοκάρει.

22:06

21': Δεν αποφέρει κάτι ούτε το δεύτερο κόρνερ.

22:05

20': Κόρνερ για τη Ρεάλ, ξανά σε κόρνερ ο Μπόατενγκ.

22:04

19': Μακρινό σουτ του Ραφίνια, μπλοκάρει εύκολα ο Κέιλορ Νάβας.

22:03

17': Ο Ίσκο ελίσσεται εκτός περιοχής, σουτάρει αλλά η μπάλα απομακρύνεται από τον Χάβι Μαρτίνεθ.

21:59

14': Κόρνερ για τη Μπάγερν από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:54

8': Αναγκαστική αλλαγή για τη Μπάγερν. Ο Τιάγκο παίρνει τη θέση του Ρόμπεν, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

21:53

7': Οφσάιντ ο Ρονάλντο, ήταν εκτεθειμένος.

21:50

Σηκώνεται ο Ολλανδός.

21:49

5': Στο έδαφος ο Ρόμπεν, δείχνει να έχει πρόβλημα.

21:49

4': Οφσάιντ ο Ίσκο, σωστή υπόδειξη.

21:47

4': Φωνάζουν για πέναλτι οι Βαυαροί για χέρι του Καρβαχάλ. Δεν υπάρχει τίποτα, η μπάλα βρήκε στον ώμο του αμυντικού της Ρεάλ.

21:46

1': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Λεβαντόφσκι από πολύ πλάγια και αριστερά κάνει το γύρισμα στον Μίλερ, ο οποίος πιάνει... αέρα.

21:43

21:40

Διαιτητικό τιμ και παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:39

Στις εξέδρες και περίπου 3.000 φίλοι της «Βασίλισσας».

21:38

Φυσικά κατάμεστη η «Αλιάνζ Αρένα»...

21:38

Στον αντίποδα, ο Ζινεντίν Ζιντάν δεν υπολογίζει στον τραυματία Νάτσο.

21:35

Βιδάλ, Κομάν και Νόιερ έχουν τεθεί νοκ άουτ για τους Βαυαρούς.

21:31

Στην αντίπερα όχθη, η «Βασίλισσα» προκρίθηκε δύσκολα επί της Γιουβέντους, καθώς τη νίκησε με 0-3 στην Ιταλία ενώ ηττήθηκε με 1-3 στην Ισπανία.

21:26

Η Μπάγερν Μονάχου έφτασε στα ημιτελικά ξεπερνώντας το εμπόδιο της Σεβίλλης (1-2 στην Ισπανία, 0-0 στη Γερμανία).

21:25

Οι δύο ομάδες θέλουν να κάνουν το πρώτο μεγάλο βήμα για πρόκριση στον τελικό της 26ης Μαΐου στο Κίεβο.

21:22

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι ανάμεσα στη Μπάγερν Μονάχου και τη Ρεάλ Μαδρίτης, για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Ουλράιχ, Κίμιχ, Μπόατενγκ, Χούμελς, Ραφίνια, Χάβι Μαρτίνεθ, Ριμπερί, Ρόμπεν, Μίλερ, Ροντρίγκες, Λεβαντόφσκι
Αναπ: Στάρκε, Τιάγκο, Μπερνάτ, Ρούντι, Σούλε, Τολισό, Βάγκνερ
Κέιλορ Νάβας, Καρβαχάλ, Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Μόντριτς, Κρόος, Βάθκεθ, Ίσκο, Ρονάλντο
Αναπ: Κασίγια, Ασένσιο, Μπέιλ, Μπενζεμά, Τέο Ερνάντες, Κόβατσιτς, Βαγιέχο
Ρέφερι: Μπιορν Κάιπερς (Ολλανδία) Βοηθοί: Σάντερ Φαν Ρέκελ (Ολλανδία), Έρβιν Ζέινστρα (Ολλανδία) Επιπρόσθετοι: Πολ Φαν Μπέκελ (Ολλανδία), Ντένις Χίγκλερ (Ολλανδία) 4ος: Τσαρλς Σάαπ (Ολλανδία)