1
20:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:52

Ο ΠΑΟΚ νικά με 3-1 και στην Τούμπα τον Πανιώνιο και προκρίνεται στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος.

20:52

Τέλος στο ματς.

20:49

Τρία τα λεπτα των καθυστερήσεων.

20:48

90': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, χωρίς αποτέλεσμα.

20:47

«Μιλάνε συνέχεια στον διαιτητή, γιατί δεν δίνετε μία κάρτα;», λέει απευθυνόμενος στον τέταρτο ο Λουτσέσκου για τους παίκτες του Πανιώνιου.

20:45

87': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, επιθετικό φάουλ του Μάτος πάνω στον Σταυρόπουλο.

20:44

86': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σπιριντόνοβιτς πλασάρει μέσα από την περιοχή, ο Κάνιας διώχνει πάνω στη γραμμή.

20:42

84': Σε θέση οφσάιντ ο Μπίσεσβαρ, σωστό.

20:38

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς εκτελεί, πέφτει αριστερά ο Κότνικ, στα δεξιά η μπάλα και 3-1.

20:37

79': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Εντυπωσιακή προσπάθεια του Μάτος, περνά όποιον βρίσκει μπροστά του και ανατρέπεται καθαρά από τον Μπανανά.

20:35

77': Σε θέση οφσάιντ ο Πρίγιοβιτς, σωστή υπόδειξη.

20:34

76': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εντός αγωνιστικού χώρου ο Κάνιας, εκτός ο Κρέσπο.

20:33

75': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Νόβακ παίρνει τη θέση του Μπραχίμι.

20:31

73': Φαλτσαριστό σουτ του Μάτος, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κότνικ.

20:28

70': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μακρύλλο, που αποβάλλεται. Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Πανιώνιος.

20:26

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος αδειάζει τον Σταυρόπουλο από δεξιά, πασάρει στον Πέλκα ο οποίος με αριστοτεχνικό πλασέ από το ύψος της περιοχής νικάει τον Κότνικ γιατο 2-1.

20:25

66': Σκοράρει ο Πρίγιοβιτς, αλλά το γκολ ακυρώνεται για φάουλ πάνω στον Μπανανά. Διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι γηπεδούχοι.

20:24

65': Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός.

20:21

63': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας αφήνει τη θέση του στον Σπιριντόνοβιτς.

20:19

61': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Κουλούρης, μέσα ο Πρίγιοβιτς.

20:19

61': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Λάθος απομάκρυνση του Μπανανά, σουτ με τη μία από τον Σάκχοφ εκτός περιοχής, αποκρούει ο Κότνικ.

20:18

60': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κάμπος αντί Λημνιού.

20:16

58': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Κότνικ.

20:13

55': Διαγώνιο σου του Μπίσεσβαρ με το δεξί, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κότνικ.

20:09

50' Ο Μάτος βγάζει τη μπαλιά από τα δεξιά, σουτ στην κίνηση από τον Πέλκα, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:06

48': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μάτος σπάει τη μπάλα από την τελική γραμμή και εντός περιοχής στον Λημνιό, ο οποίος σουτάρει χαμηλά από το ύψος του πέναλτι, αλλά αυτή περνά βασανιστικά άουτ.

20:04

46': Σε θέση οφσάιντ ο Γεσίλ. Καλυπτόταν ο επιθετικός του Πανιωνίου.

20:03

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:02

Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Σαραμαντάς, μέσα ο Πινιώτης.

19:50

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Τούμπα, ΠΑΟΚ και Πανιώνιος στο 1-1.

19:49

45'+3': Εκτελεί ο Αζεβέδο, πάνω στο τείχος.

19:47

45'+1': Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για φάουλ στον Λημνιό, κοντά στο ημικύκλιο.

19:47

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

19:43

42': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, σταματάει η φάση για φάουλ του Βαρέλα στον Σταυρόπουλο.

19:41

40': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Κόρμπος εκτελεί με πάσα στον Μασούρα, ο οποίος πιάνει ένα συρτό σουτ και νικά τον Πασχαλάκη για το 1-1.

19:40

39': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο, λίγο αριστερά από το ημικύκλιο.

19:38

38': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, δεν αποφέρει κάτι. Το κόρνερ πάντως προήλθε από οφσάιντ του Κουλούρη που δεν θόθηκε.

19:36

35': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο! Όμορφη σέντρα του Οικονομίδη από δεξιά, υπέροχη κεφαλιά του Μασούρα, η μπάλα βρίσκει στο αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη και στη συνέχεια καταλήγει στην αγκαλιά του γκολκίπερ του ΠΑΟΚ.

19:35

34': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, μαζεύει ο Κότνικ.

19:34

33': Κίτρινη κάρτα στον Μακρύλλο.

19:33

32': Ευθύβολο σουτ του Μαουρίσιο έξω από την περιοχή, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κότνικ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:32

29': Αλληλοτραβιούνται Αζεβέδο και Οικονομίδης εντός περιοχής, πέφτει στο έδαφος ο άσος του Πανιωνίου. Φώναξαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Θα μπορούσε να είχε δοθεί.

19:30

29': Σέντρα του Μάτος από δεξιά, ανάποδη κεφαλιά του Κουλούρη, άουτ.

19:29

28': Διώχνει μακριά το κόρνερ ο Αζεβέδο, η μπάλα φτάνει στον Μπραχίμι που σουτάρει αλλά τη στέλνει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κότνικ.. Καλό σουτ από τον άσο του Πανιωνίου.

19:28

28': Κόρνερ για τον Πανιώνιο.

19:27

65% - 35% υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή.

19:26

25': Σουτ του Πέλκα έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:22

21': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Εκτελεί το κόρνερ ο Πέλκας, ο Κουλούρης νικά στον αέρα τον Μακρύλλο και κάνει το 1-0.

19:21

21': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από δεξιά.

19:19

17': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας κάνει το ένα - δύο με τον Σάκχοφ, ο αρχηγός των γηπεδούχων σουτάρει εντός περιοχής αλλά ο Κότνικ να διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:15

14': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τον ΠΑΟΚ, ο Πέλκας βρίσκει από τον άξόνα τον Κουλούρη στα δεξιά, που γυρίζει με τη μία στο ύψος του πέναλτι και ο επερχόμενος Μαουρίσιο με σουτ τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κότνικ.

19:13

13': Σέντρα του Μπίσεσβαρ από αριστερά, κάκιστη, περνά πλάγιο η μπάλα.

19:08

7': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελεί ο Πέλκας, κεφαλιά του Βαρέλα, άουτ. Ο Σταυρόπουλος τράβηξε από τη φανέλα τον στόπερ των γηπεδούχων, που έπεσε και στο έδαφος.

19:08

7': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά.

19:05

4': Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός στρώνει στον Σάκχοφ, που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει στον Μπανανά και αποκρούεται από τον Κότνικ. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μπίσεσβαρ σουτάρει, η μπάλα βρίσκει σε σώμα επιτιθέμενου, που ήταν εκτεθειμένος, και περνά άουτ. Κακώς δεν δόθηκε οφσάιντ.

19:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

18:59

18:55

Οι παίκτες των δύο ομάδων και το διατητικό τιμ κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:53

Ο αγώνας είναι κεκλεισμένων των θυρών λόγω της τιμωρίας του ΠΑΟΚ για τα έκτροπα στο ντέρμπι με την ΑΕΚ.

18:51

Πέντε προκρίσεις έχει ο ΠΑΟΚ στην φάση των προημιτελικών με αντίπαλο τον Πανιώνιο, ενώ οι «κυανέρυθροι» έχουν προκριθεί τη μία. Για την φάση των «16» οι προκρίσεις είναι 1-1 και τη μοναδική φορά που βρέθηκαν στα ημιτελικά την πρόκριση πήρε ο Πανιώνιος.

18:48

Εννέα φορές έχουν συναντηθεί για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας ο ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο και οι προκρίσεις είναι υπέρ του «Δικεφάλου του Βορρά» με σκορ… 6-3. Οι περισσότερες κόντρες τους (έξι) ήταν για την φάση των προημιτελικών. Υπάρχει μια σεζόν που βρέθηκαν στην φάση των «16» , μια για τους «32» και μια ακόμη που αγωνίστηκαν για τα ημιτελικά.

18:48

Οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν και το Σάββατο (14/4) στην Τούμπα - για την 27η αγωνιστική - με τους Θεσσαλονικείς να επικρατούν με 3-1.

18:46

Βλάχος, Λάμπρου, Σιώπης, Τασουλής, Γκιοατά και Ουάσινγκτον είναι τραυματίες για τους Νεοσμυρνιώτες.

18:44

Για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου Μαλεζάς, Μουλέν και τον Μιχόγεβιτς έχουν τεθεί νοκ-άουτ.

18:42

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» καλείται απλά να υπερασπιστεί το 3-1 από το παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη και να προκριθεί στον τελικό του θεσμού. Στην αντίπερα όχθη, οι «κυανέρυθροι» ψάχνουν την υπέρβαση για να είναι εκείνοι που θα πάρουν το εισιτήριο για το ΟΑΚΑ.

18:39

Καλησπέρα σας, ο αγώνας ρεβάνς ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Αζεβέδο, Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Πέλκας, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης
Αναπ: Σιαμπάνης, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Κάμπος, Μακ, Πρίγιοβιτς
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Μακρύλλος, Μπραχίμι, Οικονομίδης, Μασούρας, Γεσίλ
Αναπ: Μπαντής, Πινιώτης, Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Βουκελάτος, Ντουρμισάι, Νόβακ
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς) Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Δημητριάδης (Καστοριάς) Επιπρόσθετοι: Τζήλος (Λάρισας), Βάτσιος (Δυτικής Αττικής) Τέταρτος: Γκάγκας (Λάρισας)