1
21:24

Ευχαριστούμε, που είνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου και τον Σταύρο Ζαγκανά, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" καλή συνέχεια.

21:23

Στις 15 οι τελικές του Ολυμπιακού έναντι 11 της Κέρκυρας και κατοχή στο 61% για τους νικητές έναντι 39% των ηττημένων, που πλέον μόνο με θαύμα θα αποφύγουν τον υποβιβασμό.

21:20

Και το τελικό-συνολικό σχόλιο του Σταύρου Ζαγκανά: "Χάρμα ο Ολυμπιακός στο β' ημίχρονο... Ήταν ισοπεδωτικός, ικανοποίησε σίγουρα τόσο τον κόσμο, που βρέθηκε στο γήπεδο όσο και το νέο προπονητή του, που τον είδε από τις σουίτες. Παράλληλα με την αποψινή εμφάνιση δημιούργησε αρκετούς θετικούς προβληματισμούς στον Πέδρο Μαρτίνς".

21:18

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Κέρκυρα 5-1. Άντεξε μόνο ένα ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα.

21:18

Δεν θα εκτελεστεί ποτέ το κόρνερ, ο Διαμαντόπουλος σφυρίζει για τελευταία φορά.

21:17

90'+3: Σουτ Φορτούνη από θέση έξω δεξιά, σε κόρνερ ο Γιαννακόπουλος...

21:15

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:14

90': Οφσάιντ ο Τουράμ, λάθος υπόδειξη.

21:13

89': Ο Ρομαό σε Βρουσάι, σουτ στην κίνηση από πλάγια θεση και αριστερά της περιοχής, άουτ.

21:12

Ο Ανσαριφάρντ άνοιξε σε Βρουσάι, ο οποίος μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και με πλασέ από θέση τετ α τετ κάνει το 5-1.

21:11

87': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:09

85': Κίτρινη στον Αρτυματά.

21:07

83': Σουτ Τουράμ, κόντρα και κόρνερ από τον Νικολάου. Εκετελεί από τα δεξιά για την Κέρκυρα ο Ρόλε απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

21:06

82': Σουτ Μυτίδη από θέση μέσα αριστερά, διώχνει ο Προτό, στην επαναφορά ο Τουράμ είναι οφσάιντ.

21:04

80': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη (στην αρχή της φάσης πάντως ήταν εκτεθειμένος ο Ανσαριφάρντ εμφανέστατα προν το διώξιμο του Αντέτζο), περνά ανεκμετάλλευτο.

21:03

79': Τρίτη αλλαγή και για την Κέρκυρα. Ο Αρτυματάς αντί του Επστάιν.

21:02

78': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Ολυμπιακός. Βρουσάι αντί του Μιραλάς, που καταχειροκροτείται.

21:01

75': Οφσάιντ ο Τουράμ... Οριακή φάση, αλλά πρέπει να είναι λίγο πιο μπροστά.

20:57

73': Δεύτερη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούστος στη θέση του Ελαμπντελαουί.

20:57

73': Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Τουράμ αντί του Γεωργίου.

20:57

72': Κίτρινη στον Μπαλάφα.

20:56

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά με τον Μάριν, η μπάλα απομακρύνεται προσωρινά και φτάνει στον Φορτούνη, σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά Ένγκελς από κοντά και 4-1.

20:56

71': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:55

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μάρτινς αντί του Ταχτσίδη.

20:53

69': Ντρίπλες από Μιραλάς και σουτ απέξω και αριστερά, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

20:51

Το σχόλιο του Σταύρου Ζαγκανά: "Όπως αναμενόταν οι πρωταθλητές μπήκαν πολύ δυνατά στο β' ημίχρονο και έφεραν το ματς στα μέτρα τους με σαφέστατα πολύ καλύτερη εμφάνιση απ' ότι στο πρώτο μέρος".

20:49

65': Μακρινό σουτ Επστάιν από τα αριστερά, δεν έχει πρόβλημα ο Προτό.

20:48

64': Κίτρινη στον Ρομαό.

20:47

63': Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Σέντρα Γεωργίου από τα δεξιά, που ξέφυγε από τον Κούτρη, κεφαλιά υπό πίεση από το δεύτερο δοκάρι του Μυτίδη, άουτ.

20:43

Μικρή διακοπή καθώς έχει χτυπήσει ο Ένγκελς σε εναέρια μονομαχία με τον Μυτίδη λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου... Ξεκινά εκ νέου το ματς, μετά από δύο λεπτά.

20:42

Ο Γρομητσάρης φαίνεται να ανατρέπει από θέση μέσα αριστερά τον Μιραλάς. Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι... Δεν υπάρχει όμως παράβαση. Σωστός ο ρέφερι, τον δικαιώνει το ριπλέι.

20:39

55': Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ιωάννου αντί του Σιόντη.

20:39

55': Ο Ταχτσίδης ανοίγει σε Φορτούνη, σουτ απέξω, πάνω από την εστία της Κέρκυρας.

20:35

Σλάλομ του Μιραλάς από τα αριστερά και κοντά στη γραμμή του πλάγιου, δίνει στον Ανσαριφάρντ, που με τη μία βγάζει την κάθετη στον Φορτούνη, που με πλασέ στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής δεν αστοχεί και γράφει το 3-1.

20:35

51': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:34

50': Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σέντρα από τα αριστερά του Επστάιν, κεφαλιά του Μυτίδη από κοντά, δεν αιφνιδιάζεται ο Προτό και με διπλή προσπάθεια μαζεύει την μπάλα.

20:33

49': Εκτελεί από τα δεξιά ο Φορτούνης το κόρνερ, κεφαλιά Ρομαό, άουτ.

20:32

48': Ατομική ενέργεια για σεμινάριο από τον Μάριν, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, σουτ από θέση μέσα αριστερά, με εκτίναξη σε κόρνερ ο Γιαννακόπουλος.

20:30

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...