-
0
19:10

19:09

Μόνη στην 5η θέση η Ξάνθη με 39 βαθμούς, στο +3 από τον Αστέρα Τρίπολης και κρατά την τύχη στα χέρια της για την έξοδο στην Ευρώπη.

19:08

90'+3: Λήξη του αγώνα, 3-0.

19:05

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:01

87': Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά...

18:55

81': ΔΟΚΑΡΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Λουσέρο σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Βελλίδη με σουτ, για να ακολουθήσει σουτ του Ντουρίτσκοβιτς και η μπάλα άουτ.

18:53

79': Ο Κάστρο κάνει το πλασέ στην κίνηση, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

18:51

76': Σουτ στην κίνηση του Μανθάτη, ψηλά άουτ η μπάλα.

18:48

73': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη, Λουσέρο αντί Τριάδη.

18:46

Ο Τριάδης εκτελεί απευθείας φάουλ από μακρινή απόσταση, κακή αντίδραση του Βελλίδη που θα διώξει ασταθώς και ο Γέντρισεκ από κοντά γράφει το 3-0.

18:46

72': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:44

70': Κίτρινη στον Τσικάρσκι για φάουλ στον Ντουρίτσκοβιτς.

18:43

68': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, Χέλκβιστ αντί Γιάκου.

18:37

63': Κίτρινη στον Τζημόπουλο, τραβά από τη φανέλα τον Κάστρο.

18:36

62': Ωραίο σουτ του Χαλκιαδάκη, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ζίβκοβιτς η μπάλα.

18:34

59': Κόρνερ για τον ΠΑΣ με εκτελεστή τον Μανθάτη, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:32

57': Χαλκιαδάκης αντί Σκόνδρα στη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΣ.

18:31

Το γκολ της χρονιάς βάζει ο Γέντρισεκ, που βλέπει εκτός εστίας τον Βελλίδη και με λόμπα λίγο πιο κάτω από τη γραμμή του κέντρου γράφει το 2-0!

18:31

56': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:28

53': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, Νικολιάς αντί Καρανίκα.

18:27

52': Κίτρινη στον Ντουρίτσκοβιτς για φάουλ με το χέρι στον Τσικάρσκι.

18:24

Ο Ντουρίτσκοβιτς με υπέροχο φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής σημαδεύει τη δεξιά γωνία του Βελλίδη για το 1-0.

18:24

50': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:23

49': Μακρινό σουτ του Λίλα, πολύ άστοχο.

18:20

46': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, Κάστρο αντί Μπρίτο.

18:20

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.