Η ΑΕΚ χωρίς να εντυπωσιάσει πήρε αυτό που ήθελε τους τρεις βαθμούς και απέχει ένα βαθμό από την κατάκτηση του τίτλου.

21:19

Τέλος του αγώνα από τον διαιτητή Κουμπαράκη.

21:19

90+2': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τον Βάντερσον. Εκτελεί ο Γκάλο, χωρίς κίνδυνο για τον Πλατανιά.

21:16

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

21:15

89'; Ο Χουλτ παίρνει τη θέση του Μπακασέτα για την ΑΕΚ.

21:14

87'; Κόρνερ του Αϊντάρεβιτς από δεξιά, κεφαλιά από τον Λαμπρόπουλο από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

21:12

85': Αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Αγγελόπουλος παίρνει τη θέση του Στανισάβλιεβιτς.

21:10

84'; Κόρνερ από τον Γκάλο, σουτ του Αραούχο, πάνω στον Μπακασέτα η μπάλα, από αριστερά ο Λαμπρόπουλος σουτάρει, λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

21:09

83': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τον Ενσικουλού.

21:08

Έχουμε μπει στο τελευταίο 10λεπτο.

21:07

81': Αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Σινκ θα πάρει τη θέση του Παπανικολάου.

21:06

Μικρή διακοπή στον αγώνα, είναι πεσμένος στο έδαφος ο Παπανικολάου με κράμπα.

21:04

78': Κίτρινη κάρτα στον Ουντότζι για διαμαρτυρία έπειτα από φάουλ στον Λόπες.

21:02

76': Σέντρα του Μπακάκη από δεξιά, προβολή ο Μαλσά στην προσπάθεια του να αποκρούσει, μπλοκάρει ο Κλιάιτς.

21:01

75': Αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Ουντότζι θα πάρει τη θέση του Κασάλιτσα.

21:01

Εκτός έδρας η ΑΕΚ έχει έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες και μία ήττα.

20:57

Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει.

20:57

Στο 70ό λεπτό φτάσαμε, η ΑΕΚ δεν έχει κάνει φάση στο δεύτερο μέρος.

20:55

Ο Χιμένεθ ζήτησε από τον Αϊντάρεβιτς να κρατήσει τη μπάλα και να προσπαθήσει να δημιουργήσει κινδύνους.

20:54

69': Ο Αϊντάρεβιτς περνάει στη θέση του Μασούντ.

20:52

66': Κίτρινη κάρτα στον Πατράλη.

20:51

65': Ο Ντικαμονά, κατεβαίνει με την μπάλα στα πόδια, σουτάρει έξω από την περιοχή, και διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τσιντώτας με το ένα χέρι. Το κόρνερ περνάει ανεκμετάλλευτο

20:50

63': Σέντρα του Μπακάκη από δεξιά, κόρνερ η μπάλα. Εκτελεί ο Γκάλο, περνάει ανεκμετάλλευτο

20:49

Λάθη και από τις δύο ομάδες.

20:46

60': Σκάβει τη μπάλα ο Μασούντ, ο Ουές δεν μπορεί να απομακρύνει, με γροθιές διώχνει ο Κλιάιτς.

20:45

Περίπου 15 λεπτά στο β' ημίχρονο, χωρίς φάση μπροστά από τις δύο εστίες.

20:42

56': Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Γκάλο στη θέση του Χριστοδουλόπουλου που καταχειροκροτήθηκε.

20:41

54': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο για δυνατό μαρκάρισμα στον Κασάλιτσα.

20:41

Ο Χριστοδουλόπουλος ζητάει αλλαγή γιατί αισθάνθηκε ενοχλήσεις.

20:39

Η ΑΕΚ πιο ήρεμη σε σχέση με το α' ημίχρονο, ψάχνει το δεύτερο γκολ για να "καθαρίσει" το παιχνίδι.

20:36

Συμβαίνουν και αυτά. Άνοιξε ένα από τα μπεκ του γηπέδου, μπροστά από την εστία του Πλατανιά, μικρή διακοπή στο παιχνίδι.

20:35

Η ασιστ του Αραούχο ήταν η τρίτη του στο πρωτάθλημα.

20:31

Σέντρα στο β' ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:17

Ο Πλατανιάς δυσκόλεψε την Ένωση με την άμυνα του αλλά Αραούχο και Χριστοδουλόπουλος συνδυάστηκαν άψογα και ο δεύτερος σημείωσε το γκολ που δίνει στην Ένωση το προβάδισμα.

20:17

Τέλος α' ημιχρόνου στα Περιβόλια, η ΑΕΚ προηγείται με 1-0.

20:15

Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις

20:13

44': Γύρισμα του Χριστοδουλόπουλου από αριστερά, σουτ του Μπακασέτα από το ύψος του πέναλτι, με τα πόδια αποκρούει ο Κλιάιτς

20:12

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο.

20:08

Αραούχο και Χριστοδουλόπουλος συνδυάζονται από αριστερά, κάθετη μπαλιά του Αργεντινού, στην καρδιά της άμυνας ο Χριστοδουλόπουλος, με προβολή, ανοίγει το σκορ, 0-1

20:08

39': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:07

38': Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα περνάει μακριά άουτ.

20:07

37': Κόρνερ για την ΑΕΚ από προβολή του Ουές. Εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος, κεφαλιά του Λαμπρόπουλου στο πρώτο δοκάρι, ο Μάλσα απομακρύνει.