Η Σπάρτη νικάει 2-0 την ΑΣΑ και την προσπερνάει στη βαθμολογία.

Τέλος στο ματς.

18:53

90+4: Κίτρινη κάρτα στον Γκέκα.

18:51

90+2': Κόρνερ για τη Σπάρτη, απευθείας άουτ.

18:51

90': Κόρνερ για την ΑΣΑ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:50

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:49

89': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Έξω ο Κονέ, μέσα ο Παπαευθυμίου.

18:48

88': Κίτρινη κάρτα στον Πλαβούκο.

18:47

87': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Μπούσδρας αντί Καραγιάννη.

18:46

86': Κόρνερ για την ΑΣΑ. Δεν αποφέρει κάτι.

18:43

82': Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινόπουλο.

18:42

82': Σε θέση οφσάιντ ο Γουόρντεν. Σωστή υπόδειξη.

18:41

82': Ο Χαντζάρας στη θέση του Τζέκου για την ΑΣΑ.

18:41

Έχει αποβληθεί από τον πάγκο της ΑΣΑ ο Γιώργος Βαζάκας.

18:39

79': Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Ο Γουόρντεν γυρίζει ωραία μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ, λίγο έξω από αριστερό δοκάρι του Γκέκα η μπάλα.

18:38

78': Αλλαγή για τη Σπάρτη. Έξω ο Δεινόπαπας, μέσα ο Γουόρντεν

18:37

77': Κίτρινη κάρτα στον Βατουσιάδη.

18:35

75': Ο Πλαβούκος περνά κάθετα στον Κονέ, που γυρίζει, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

18:31

71': Φωνάζει για πέναλτι η Σπάρτη. Ο Δεινόπαπας προσπαθεί να κάνει την ντρίμπλα - ρουλέτα, πέφτει στο έδαφος αλλά ο ρέφερι λέει «παίζετε». Δεν τον βρήκε ο Βατουσιάδη, σωστή απόφαση.

18:30

Σηκώνεται ο Μακρυωνίτης, ξεκινά ξανά το παιχνίδι.

18:29

70': Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Μακρυωνίτης, του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

18:25

66': Αλλαγή για τη Σπάρτη. Δοδοντσάκης αντί Τσιόφου.

18:23

63': Οφσάιντ ο Κωνσταντινόπουλος, ήταν λίγο πιο μπροστά από τον τελευταίο αμυντικό.

18:21

62' Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Κόρνερ του Παναγιώτου από δεξιά, ασυνεννοησία στην άμυνα της ΑΣΑ και ο Γκέκας σώζει το αυτογκόλ.

18:19

59': Κόρνερ για την ΑΣΑ, δεν αποφέρει κάτι.

18:18

57'': Αλλαγή για τη Σπάρτη. Ο Γραικός παίρνει τη θέση του Φουρτάδο.

18:16

56': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σπάρτη! Ωραία ενέργεια και σέντρα του Τσιόφου από δεξιά, ο Δεινόπαπας πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά αλλά ο Γκέκας αποκρούει εντυπωσιακά.

18:15

55': Ευκαιρία για την ΑΣΑ! Σέντρα του Κωνσταντινόπουλου από αριστερά στο πρώτο δοκάρι, κοντινό πλασέ του Καρρίκι, άουτ.

18:15

55': Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο.

18:11

51': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλάκο.

18:08

Εκτελεί ο Πλαβούκος με το δεξί, άστοχος.

18:07

47': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΣΑ, λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

18:04

17:57

55% - 45% υπέρ της Σπάρτης η κατοχή της μπάλας.

17:49

Τελειώνει το πρώτο ημίχρονο. Η Σπάρτη προηγείται με 2-0 της ΑΣΑ. Δίκαιο αποτέλεσμα...

17:48

17:48

45': Κίτρινη κάρτα στον Ράνο.

17:46

44': Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Κόρνερ του Δεινόπαπα από αριστερά, κεφαλιά του Φουρτάδο άουτ.

17:41

38': ΓΚΟΛ για τη ΣΠΑΡΤΗ! Βολέ του Μακρυωνίτη, ο Φουρτάδo στην πλάτη της άμυνας, γίνεται αποδέκτης της μπάλας από κεφαλιά - πάσα, βγαίνει τετ α τετ με τον Γκέκα και τον νικά με δεξί διαγώνιο σουτ, γράφοντας το 2-0.

17:40

37': Ευκαιρία για την ΑΣΑ! Ο Τζέκος πασάρει με το κεφάλι στον Κονέ, εκείνος, πιεζόμενος, μπαίνει στην περιοχή αλλά σουτάρει πάνω στον Μακρυωνίτη.

17:40

36': Κίτρινη κάρτα στον Νιάρο.

17:39

36': Δυνατό σουτ του Δεινόπαπα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ.

17:36

Προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει η ΑΣΑ.

17:29

Ανώτερη στο πρώτο 25λεπτο η Σπάρτη, που έχει κλείσει και τους διαδρόμους προς την περιοχή της.

17:25

Κόρνερ για τη Σπάρτη από δεξιά, διώχνει μακριά ο Ρουσσάκης.

17:21

Προς στιγμήν όλοι στο γήπεδο πίστεψαν ότι δεν υπήρξε γκολ καθώς η μπάλα πέρασε μέσα από τα δίχτυα, που ήταν τρύπια, και έφυγε πίσω από την εστία!

17:20

17': ΓΚΟΛ για τη ΣΠΑΡΤΗ! Φαρμακερή σέντρα του Τσιόφου από τα δεξιά, ο Φουρτάδο πιάνει την κεφαλιά και σκοράρει για το 1-0!

17:16

11': Σουτ του Παναγιώτου εκτός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

17:13

10: Καλή στιγμή για τη Σπάρτη! Σέντρα από δεξιά, ο Φουρτάδο δεν μπορεί να βρει τη μπάλα, εκείνη στρώνεται στον Ράνο, που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Καρρίκι βάζει σωτήρια το πόδι του και απομακρύνει.

17:11

Καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά...

17:07

4': Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Μετά από υποδειγματική αντεπίθεση, ο Φουρτάδο σπάει αριστερά στον Δεινόπαπα, που πασάρει στον Νιάρο και εκείνος σουτάρει από την μικρή περιοχή, με τον Γκέκα να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:03

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο. Μεταξύ των φιλάθλων βρίσκονται και 15 ηρωικοί της Αναγέννησης Καρδίτσας.

17:03

17:03

Και τώρα όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

16:59

Ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο πιλότο της Πολεμικής μας Αεροπορίας, Γιώργου Μπαλταδώρου, οπυ είχε καταγωγή από περιοχή της Καρδίτσας.

16:58

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος των δύο ομάδων και του διαιτητικού τρίο στον αγωνιστικό χώρο.

16:55

Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα έχει να αγωνιστεί από τις 24 Μαρτίου, όπου είχε επικρατήσει με 1-0 της Α.Ε. Καραϊσκάκης αφού στη συνέχεια ακολούθησαν τα ξεκούραστα τρίποντα με Αχαρναϊκό και Βέροια.

16:50

Οι Λάκωνες προέρχονται από δύο συνεχόμενες ήττες με ΑΟΧ/Κισσσαμικό (1-3) και Πανσερραϊκό (3-1).

16:50

Η Σπάρτη βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 32 βαθμούς, έναν περισσότερο από την ενδέκατη ΑΣΑ.

16:46

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση Σπάρτη - Αναγέννηση Καρδίτσας, για την 26η αγωνιστική της Β’ Εθνικής, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.