2
23:34

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας. Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:33

Φινάλε και στη Ρώμη. Η Ρόμα νικάει με 3-0 τη Μπαρτσελόνα και παίρνει μια τεράστια πρόκριση.

23:32

Τέλος στο Μάντσεστερ. Η Λίβερπουλ επικρατεί με 1-2 της Σίτι και με δύο νίκες προκρίνεται στα ημιτελικά.

23:31

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:29

89': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Έξω ο Σαλάχ, μέσα ο Ινγκς.

23:28

Σιγά, σιγά αποχωρούν οι φίλοι της Σίτι.

23:24

3-0 η Ρόμα με γκολ - κεφαλιά του Μανωλά! Σκορ πρόκρισης για τους "τζιαλορόσι".

23:22

82' Διπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Κλάβαν αντί του Φιρμίνο και ο Κλάιν αντί του Αλεξάντερ - Άρνολντ.

23:21

81': Ακυρώνεται γκολ της Σίτι. Ο Γκουντογκάν σκοράρει παίρνοντας πάσα από τον Σανέ που ήταν εκτεθειμένος. Σωστή υπόδειξη.

23:20

Τώρα στο "Έτιχαντ" ακούγονται μόνο οι οπαδοί της Λίβερπουλ.

23:18

Τραγικό λάθος του Οταμέντι, ο Φιρμίνο βγαίνει φάτσα με τον Έντερσον, τον πλασάρει και γράφει το 1-2!

23:17

77': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:16

76': Καλή στιγμή για τη Σίτι. Ο Σανέ σκάβει από αριστερά στο πίσω δοκάρι, κεφαλιά του Αγκουέρο, άουτ.

23:15

75': Κόρνερ για τη Σίτι, απομακρύνει ο Ρόμπερτσον.

23:14

74': Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Γκουντογκάν παίρνει τη θέση του Μπερνάρντο Σίλβα.

23:12

72': Οφσάιντ ο Σανέ, σωστό και αυτό.

23:10

70': Ευκαιρία για τη Σίτι! Μακρινό σουτ του Λαπόρτ, η μπάλα κοντράρει στον Λόβρεν και περνά κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:07

67': Κόρνερ για τη Σίτι, μπλοκάρει ο Κάριους.

23:06

66': Αλλαγή για τη Σίτι, Αγκουέρο αντί Νταβίντ Σίλβα.

23:06

65': Κίτρινη κάρτα στον Φαν Ντάικ.

23:04

64': ΟΦσάιντ ο Σανέ, σωστή υπόδειξη.

23:03

63': Κόρνερ για τη Σίτι, δεν αποφέρει κάτι.

23:01

61': Σουτ Ντε Μπρούιν, λίγο έξω από το ημικύκλιο, στην αγκαλιά του Κάριους.

23:01

Η Ρόμα πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στο 58' με πέναλτι του Ντε Ρόσι και κάνει το 2-0 κόντρα στη Μπαρτσελόνα. Πλέον θέλει ένα γκολ για να προκριθεί.

22:59

Και τώρα το όνομα του Σαλάχ γίνεται τραγούδι στα χείλη των φίλων της Λίβερπουλ.

22:57

Ο Σαλάχ πασάρει στον Μανέ, εκείνος μπαίνει στην περιοχή αλλά δεν καταφέρνει να πλασάρει τον Έντερσον. Ο Αιγύπτιος επωφελείται και από πλάγια θέση και άψογο πλασέ κάνει το 1-1.

22:56

56': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:56

"Παγώνουν" τον ρυθμό οι "ρεντς".

22:53

Ακίνδυνος ο Σαλάχ προς το παρόν...

22:47

47': Σε θέση οφσάιντ ο Σανέ, ήταν ακάλυπτος.

22:46

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο σε Μάντσεστερ και Ρώμη.

22:44

Ο Γκουαρδιόλα αποβλήθηκε στο ημίχρονο καθώς διαμαρτυρήθηκε έντονα για το ακυρωθέν γκολ του Σανέ.

22:32

Ημίχρονο και στη Ρώμη. Ρόμα - Μπαρτσελόνα στο 1-0.

22:31

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η Μάντσεστερ Σίτι προηγείται με 1-0 της Λίβερπουλ.

22:30

45': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Σαλάχ και Τσάμπερλέιν αλλάζουν ωραία τη μπάλα, ο Άγγλος περνάει τον Έντερσον και από πλάγια θέση στέλνει τη μπάλα άουτ.

22:27

42': Ακυρωνεται γκολ της Σίτι. Μετά από έξοδο του Κάριους, η μπάλα από το πόδι του Μίλνερ φτάνει στον Σανέ που σκοράρει. Έπρεπε να μετρήσει το γκολ.

22:26

41': ΔΟΚΑΡΙ για τη Σίτι! Φοβερό σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Κάριους.

22:24

39': Υπέροχο φαλτσαριστό σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Ρόμπερτσον και περνά λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Κάριους. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

22:19

34': Κίτρινη κάρτα στον Φιρμίνο για φάουλ στον Ντε Μπρούιν.

22:18

34': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, απομακρύνεται η μπάλα.

22:16

29': Ευκαιρία για τη Σίτι. Αναμπουμπούλα στην περιοχή της Λίβερπουλ, ο Μπερνάντο Σίλβα, σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει στον Λόβρεν και απομακρύνεται.

22:16

30': Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάντο Σίλβα για διαμαρτυρία. Ο Πορτογάλος διαμαρτυρήθηκε για χέρι. Η μπάλα βρήκε πρώτα στο πόδι και μετά στο χέρι του Λόβρεν, σωστά δεν υπέδειξε πέναλτι ο διαιτητής.

22:14

29' : Κίτρινη κάρτα στον Αλεξάντερ - Άρνολντ για φάουλ στον Σανέ.

22:13

Παραμένει το 1-0 στο Ρόμα - Μπαρτσελόνα μετά από 30 λεπτά αγώνα.

22:11

26': Ο Μπερνάρντο Σίλβα στρώνει στον Ντε Μπρούιν, ο Βέλγος σουτάρει εκτός περιοχής και αριστερά, αλλά ο Κάριους μπλοκάρει εύκολα.

22:11

26': Κόρνερ για τη Σίτι ξανά από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:09

24': Οφσάιντ ο Σανέ, σωστή υπόδειξη.

22:06

21': Κόρνερ για τη Σίτι από τα αριστερά, απομακρύνει ο Ρόμπερτσον.

22:04

Πιέζει ασφυκτικά η Σίτι...

22:02

Εκτελεί με πάσα ο Ντε Μπρούιν, ο Σανέ σουτάρει από το ύψος της περιόχης αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. Αυτό δεν αποφέρει κάτι.

22:01

17': Φάουλ για τη Σίτι, σαν κοντινό κόρνερ από αριστερά.

21:59

13: Από μία κίτρινη κάρτα σε Έντερσον και Μανέ.

21:58

12': Ένταση ανάμεσα στον Έντερσον και τον Μανέ. Ο γκολκίπερ της Σίτι πήγε να ζητήσει τα ρέστα για επικίνδυνο τάκλιν του Σενεγαλέζου στον Οταμέντι.

21:54

9': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:53

8': Μακρινό σουτ του Ντε Μπρούιν, ψηλά άουτ.

21:52

Η Ρόμα ανοίγει το σκορ στο 6' με τον Τζέκο.

21:48

Ο Φερναντίνιο κάνει την κάθετη στον Στέρλινγκ, εκείνος δίνει παράλληλα στον Γκάμπριελ Ζέσους και ο Βραζιλιάνος με πλασέ κάνει το 1-0. Προηγουμένως οι "κόκκινοι» διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ του Στέρλινγκ στον Φαν Ντάικ.

21:47

2': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ!

21:46

Εκτελεί ο Ντε Μπρούιν, διώχνει ο Τσάμπερλεϊν.

21:46

1': Φάουλ για τη Σίτι, σε θέση έξω δεξιά και κοντά στη γραμμή.

21:45

Έναρξη και στη Ρώμη.

21:45

21:42

Και τώρα ακούγεται ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:39

Αυτή τη στιγμή γίνεται η επίσημη είσοδος των δύο ομάδων και του διαιτητικού τιμ στον αγωνιστικό χώρο.

21:39

Κατάμεστο το «Έτιχαντ». Φυσικά στο γήπεδο υπάρχουν και φίλοι της Λίβερπουλ...

21:34

Από τους «ρεντς» απουσιάζει ο τιμωρημένος Χέντερσον, αλλά και οι τραυματίες Τσαν, Γκόμεζ, Λαλάνα και Ματίπ.

21:32

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα δεν μπορεί να υπολογίζει στους Μεντί και Στόουνς.

21:30

Οι ενδεκάδες στο «Ολίμπικο»:

ΡΟΜΑ: Άλισον, Μανωλάς, Φάτσιο, Χουάν Ζέσους, Ντε Ρόσι, Φλορέντσι, Κολάροφ, Στρούτμαν, Ναϊνγκολάν, Σικ, Τζέκο

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Σεμέδο, Πικέ, Ουμτιτί, Άλμπα, Σέρχι Ρομπέρτο, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς, Ινιέστα, Μέσι, Σουάρες

21:30

Στην άλλη αναμέτρηση της βραδιάς, η Ρόμα υποδέχεται τη Μπαρτσελόνα και καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 4-1 στο «Καμπ Νόου».

21:28

Στο πρώτο παιχνίδι στο «Άνφιλντ», η Λίβερπουλ είχε επικρατήσει με 3-0.

21:27

Καλησπέρα σας, σε περίπου 20 λεπτά αρχίζει ο αγώνας ρεβάνς για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα στη Μάντσεστερ Σίτι και τη Λίβερπουλ.

Έντερσον, Γουόκερ, Οταμέντι, Λαπόρτ, Φερναντίνιο, Μπερνάρντο Σίλβα, Νταβίντ Σίλβα, Ντε Μπρούιν, Σανέ, Στέρλινγκ, Γκάμπριελ Ζέσους
Αναπ: Μπράβο, Κομπανί, Γκουντογκάν, Αγκουέρο, Ντελφ, Ζιντσένκο, Φόντεν