«Νάτοι νάτοι οι πρωταθλητές», ακούγεται και πάλι από τους οπαδούς της Ένωσης.

21:25

Τέσσερις βαθμούς μακριά από το πρωτάθλημα απέχει πια η ΑΕΚ.

21:25

90'+3: Λήξη του αγώνα, 3-0.

21:23

90'+1: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:15

84': Αποχωρεί εν μέσω αποθέωσης ο Αραούχο, στη θέση του για την τρίτη αλλαγή της ΑΕΚ ο Γιακουμάκης.

21:14

83': Δυνατό σουτ του Κουρμπέλη, άουτ.

21:10

79': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Χουλτ πασάρει στον Μπακασέτα, ο οποίος θα σουτάρει από κοντά και η μπάλα στο δεξί δοκάρι, για να καταλήξει στον Βλαχοδήμο μετά.

21:08

77': Γαλανόπουλος αντί Κονέ, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:05

74': Και αμέσως και η τρίτη, Οικονόμου αντί Κάτσε.

21:05

73': Μυστακίδης αντί Δώνη, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟ.

21:01

Ο Μπακασέτας εκτελεί κόρνερ από δεξιά, ολομόναχος ο Αραούχο πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά, πάλι ανενόχλητος, ο Αργεντινός άσος θα σημειώσει με κοντινό σουτ το 3-0.

21:01

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:58

67': Δυνατό σουτ του Μπακασέτα από το σημείο του πέναλτι, με τα πόδια διώχνει ο Βλαχοδήμος, σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ.

20:57

66': Κόρνερ κερδίζει ο Χουλτ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Γκάλο, απομακρύνει ο Κουρμπέλης.

20:54

63': Μασούντ αντί Χριστοδουλόπουλου, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

20:53

62': Λουτσιάνο αντί Μουνιέ, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Επανεμφάνιση για τον Βραζιλιάνο επιθετικό έξι μήνες μετά τον σοβαρό του τραυματισμό.

20:53

61': Διαγώνιο σουτ του Μουνιέ εντός περιοχής, αρκετά άστοχο.

20:51

60': Κίτρινη στον Βράνιες για φάουλ στον Δώνη.

20:49

58': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος αποφεύγει θαυμάσια Κουλιμπαλί και Τζανδάρη και πλασάρει από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

20:48

«Κύπελλο πρωτάθλημα» φωνάζουν τώρα εν χορώ οι οπαδοί της ΑΕΚ.

20:47

54': Ο Βράνιες βρίσκει την μπάλα με το χέρι, φωνάζει για πέναλτι ο Δώνης, ο Θάνος λέει παίζετε.

20:46

«Νάτοι νάτοι οι πρωταθλητές» απ' όλο το γήπεδο και εν συνεχεία «πρωτάθλημα θα πάρουμε όλους θα τους τρελάνουμε».

20:44

Ο Χουλτ κάνει υπέροχη ενέργεια από αριστερά, αποφεύγει τον Κουλιμπαλί και κάνει το γύρισμα για τον Γκάλο, που δεν δυσκολεύεται με πλασέ από το ύψος του πέναλτι να γράψει το 2-0.

20:44

52': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:41

49': Κερδίζει κόρνερ ο Μπακάκης για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μπακασέτας, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

20:40

Με παρατεταμένα «ΑΕΚ, ΑΕΚ, ΑΕΚ» ξεκίνησε το β' ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, η ατμόσφαιρα είναι πανηγυρική, αφού αν μείνει αυτή η νίκη η Ένωση αγκαλιάζει από τώρα τον τίτλο του πρωταθλήματος μετά από 24 χρόνια!

20:37

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.